Data publikacji:

Jaki prezent dla kota wybrać?

Zawsze jest dobry moment, aby kupić swojemu kotu prezent (święta, urodziny, światowy dzień kota, a można też bez okazji). Jest wiele kocich gadżetów, ale który z nich wybrać? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy poniżej listę naszych ulubionych prezentów dla kotów. Znajdziesz tu wszystko, co sprawi radość kotu: począwszy od jedzenia aż po kocie zabawki. W tegorocznym sezonie świątecznym z pewnością podarujesz więc coś wyjątkowego swojemu puszystemu przyjacielowi. Sprawdź nasze propozycje!
jaki orezent dla kota wybrać

Prezent dla kota na święta – na co zwrócić uwagę?

Znalezienie prezentu dla kota nie jest takie proste. Niektóre koty są naprawdę wybrednymi zwierzętami. Najlepszym sposobem na znalezienie świątecznego prezentu dla kota jest zastanowienie się, czego potrzebuje i co lubi robić.
Prezent dla kota - np. na święta - powinien przede wszystkim sprawić radość podopiecznemu. Musi być jednocześnie bezpieczny dla kota, a także dla Twojego mieszkania.
Dobrym prezentem dla kota może być coś, co ogrzeje kota w chłodne dni, np. przytulne swetry czy skarpetki. Można też kupić smakołyki lub zabawki, które sprawią radość czworonożnemu podopiecznemu.

Jaki prezent dla kota pod choinkę? Lub na urodziny?

Świąteczny czas to moment docenienia bliskich Ci osób. Z pewnością do tego grona należy Twój kot, który dzieli z Tobą codzienność. Święta to świetna okazja na sprawienie kotu prezentu, którym będziecie się bawić wspólnie bądź kot będzie mógł wykorzystać go sam.
Przedstawiamy najlepsze prezenty dla kota według kategorii:
 • zabawki do wspólnej zabawy,
 • zabawki interaktywne,
 • smakołyki,
 • ubranka,
 • drapaki, kosze i domki.
 • Zabawki do wspólnej zabawy z kotem

  Te zabawki wzmacniają więź kota z opiekunem. Należą do nich różdżki z piórami i wstążkami, piłeczki, maskotki. Zabawki te można znaleźć w wielu wariantach kolorystycznych i o zróżnicowanych fakturach. Możesz kupić kotu różdżkę z piórami, pomponami, dzwoneczkami – możliwości jest wiele!
  Piłeczki i maskotki również mogą wydawać dźwięki (gdyż posiadają dzwoneczki), ale mogą wabić kota wszytą w środku kocimiętką. Jest to zioło, które pobudza zmysły kotów. Twój podopieczny na pewno zainteresuje się taką zabawką!
  Zabawa z Twoim kotem zaspokoi potrzebę budowania relacji i bliskości Twojego czworonoga.

  Kocie zabawki interaktywne

  Zabawki interaktywne są szczególnie pomocne, gdy opiekun wychodzi na dłuższy czas z domu (np. do pracy) lub po prostu nie może w danym momencie bawić się aktywnie ze swoim pupilem. Wówczas do akcji wkraczają kocie zabawki interaktywne. Są one zazwyczaj nieco droższe od tradycyjnych zabawek typu pluszak czy piłeczka, więc świetnie sprawdzają się jako świąteczny prezent dla kota albo prezent dla kota na urodziny.
  Do najciekawszych zabawek interaktywnych dla kotów należą jeździki, labirynty z ukrytymi smaczkami, masażery oraz tunele.

  Smakołyki dla kotów

  Oczywiście w naszym zestawieniu prezentów dla kota nie mogło zabraknąć przekąsek dla kotów. Właściciel kota najlepiej zna jego preferencje smakowe, więc jeśli zamierzasz sprawić prezent kotu znajomego, upewnij się, jaki smak sprawi podopiecznemu największą radość.
  Staraj się jednak odpowiednio dozować przysmaki i nie dawać zbyt dużej ilości smakołyków na raz. Może to odbić się na zdrowiu kota i spowodować problemy trawienne.

  Ubranka dla kotów

  Coraz więcej osób decyduje się na zakup ubranka dla kota. Jest to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza gdy zależy Ci na świątecznych zdjęciach całej rodziny. Jest to również pomysł na ocieplenie kotka.

  Drapaki, kosze i domki dla kotów – idealny prezent dla kotów

  Każdy kot wprost oszaleje ze szczęścia, gdy zobaczy nowy domek i drapak, po którym będzie mógł się wspinać, na którym będzie ostrzyć pazurki i swobodnie się wylegiwać.
  Jest to prezent dla kota, który jest okazały i na pewno nie pozostanie niezauważony! Zaletą takiego prezentu jest jego multifunkcjonalność.
  Możesz również wybierać z ogromnej gamy designerskich drapaków i legowisk. A wszystko dla komfortu i świetnej zabawy Twojego ukochanego kota!
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Justyna Belkiewicz