Ptaki - artykuły, ciekawostki, poradniki

woliera dla papug

Jak wybrać wolierę dla papug i innych ptaków?

2023-10-02
Czy papugi mogą być zimą na zewnątrz? Jak zbudować wolierę dla ptaków? Czym kierować się podczas wyboru? Poznaj zasady dotyczące trzymania ptaków w wolierze. Dowiedz się, jak wyposażyć wolierę dla papug.
papuga falista

Jak oswoić papugę falistą?

2022-12-30
Papugi to jedne z ptaków hodowlanych, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego - to niezwykle mądre, przyjacielskie, a przy tym piękne ptaki. Wśród gatunków, które są wybierane najczęściej, na jednym z głównych miejsc znajduje się papuga falista. To gatunek, który potrafi prawdziwie przywiązać się do człowieka. Niemniej jednak początki mogą być trudne. Kluczowe znaczenie ma odpowiednie postępowanie z ptakiem oraz zapewnienie papudze odpowiednich warunków. Doradzamy więc, jak oswoić papugę falistą, by wspólna przygoda była pełna radości.
papuga domowa

Papuga domowa: niezbędne akcesoria i karma dla papugi

2022-03-06
Jaka papuga do domu lub mieszkania sprawdzi się najlepiej? Zobacz, co jedzą, jak długo żyją i ile kosztują papugi. Przedstawiamy najpopularniejsze gatunki papug domowych z poradami dotyczącymi ich hodowli.
papuga kakadu

Papuga kakadu. Odmiany, pielęgnacja, hodowla

2022-01-28
Wiele osób marzy o tym, aby mieć w domu egozotyczne zwierzę. I to marzenie da się spełnić – papuga kakadu może być świetnym domowym pupilem. W poniższym poradniku opowiadamy o takich papugach – ich odmianach, o tym, ile kosztują oraz co najważniejsze, jak o nie dbać i czego potrzebują do szczęścia. Zapraszamy do lektury!
Jakie ziarna dla ptaków

Jakie ziarna dla ptaków, czyli jakie i w jaki sposób dawać ziarna ptakom?

2021-11-26
Wiele osób w naszym kraju lubi dokarmiać ptaki. Doceniamy ich piękny śpiew i chcemy im pomóc w trudnym dla nich czasie. To całkowicie zrozumiałe. Niestety, wiele osób, mimo dobrych chęci, dokarmia je w nieodpowiedni sposób, podając im produkty, które mogą być dla nich szkodliwe. Nie wynika to ze złej woli, lecz braku wiedzy na temat potrzeb zwierząt. Dlatego też przedstawiamy, jakie ziarna dla ptaków będą najbardziej odpowiednie oraz czego unikać podczas zimowego dokarmiania ptaków.
co jedzą gołębie

Co jedzą gołębie? Jak wygląda hodowla gołębi?

2021-09-24
Dziko żyjące gołębie jedzą niemalże wszystko, co znajdą na terenie miasta. Ptaki szukają resztek jedzenia, okruchów chleba, a także nasion, owoców, warzyw i jagód. Nie pogardzą również owadami. Większość gołębi mieszkających w miastach i na terenach zurbanizowanych żywi się niezdrowo. Nadmiar soli i cukru w resztkach jedzenia pozostawianych przez człowieka powoduje u ptaków szereg chorób. Co jedzą gołębie hodowlane? Ich żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia i pięknego wyglądu stada. Sprawdź, czym karmić gołębie ozdobne.
poidełko dla ptaków

Jak zrobić poidełko dla ptaków?

2021-07-01
Lato to doskonały czas na wypoczywanie w ogrodzie. Niestety upalne dni stają się problemem nie tylko dla ludzi, ale i ptaków. Możemy im trochę pomóc, budując ogrodowe poidełko dla ptaków. Dzięki temu zwierzęta będą miały świeżą wodę do picia i schłodzenia się. Podpowiadamy, jak zrobić poidełko dla ptaków.
hodowla przepiórek

Hodowla przepiórek – jak opiekować się przepiórkami?

2021-06-09
Hodowla przepiórek to ciekawy pomysł na biznes. Jeśli posiadasz niewielką przestrzeń gospodarczą w domu, możesz trzymać ptaki w klatkach, wolierach lub nawet w systemie podłogowym. Jak hodować przepiórki? Co jest potrzebne, by założyć przydomową hodowlę? Jakie korzyści daje hodowla przepiórek? Niniejszy artykuł odpowiada na te pytania.