Żywienie ptaków - artykuły, poradniki, rankingi

Jakie ziarna dla ptaków

Jakie ziarna dla ptaków, czyli jakie i w jaki sposób dawać ziarna ptakom?

2021-11-26
Wiele osób w naszym kraju lubi dokarmiać ptaki. Doceniamy ich piękny śpiew i chcemy im pomóc w trudnym dla nich czasie. To całkowicie zrozumiałe. Niestety, wiele osób, mimo dobrych chęci, dokarmia je w nieodpowiedni sposób, podając im produkty, które mogą być dla nich szkodliwe. Nie wynika to ze złej woli, lecz braku wiedzy na temat potrzeb zwierząt. Dlatego też przedstawiamy, jakie ziarna dla ptaków będą najbardziej odpowiednie oraz czego unikać podczas zimowego dokarmiania ptaków.
co jedzą gołębie

Co jedzą gołębie? Jak wygląda hodowla gołębi?

2021-09-24
Dziko żyjące gołębie jedzą niemalże wszystko, co znajdą na terenie miasta. Ptaki szukają resztek jedzenia, okruchów chleba, a także nasion, owoców, warzyw i jagód. Nie pogardzą również owadami. Większość gołębi mieszkających w miastach i na terenach zurbanizowanych żywi się niezdrowo. Nadmiar soli i cukru w resztkach jedzenia pozostawianych przez człowieka powoduje u ptaków szereg chorób. Co jedzą gołębie hodowlane? Ich żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia i pięknego wyglądu stada. Sprawdź, czym karmić gołębie ozdobne.
poidełko dla ptaków

Jak zrobić poidełko dla ptaków?

2021-07-01
Lato to doskonały czas na wypoczywanie w ogrodzie. Niestety upalne dni stają się problemem nie tylko dla ludzi, ale i ptaków. Możemy im trochę pomóc, budując ogrodowe poidełko dla ptaków. Dzięki temu zwierzęta będą miały świeżą wodę do picia i schłodzenia się. Podpowiadamy, jak zrobić poidełko dla ptaków.