Zdrowie i pielęgnacja psa - artykuły, ciekawostki, poradniki

pies popuszcza mocz

Pies popuszcza krople moczu. Dlaczego i co robić?

2024-07-11
Dlaczego pies popuszcza krople moczu? Jakie są przyczyny nietrzymania moczu u psa? Jak leczyć? Sprawdź, jak radzić sobie z psem, który nie kontroluje oddawania moczu. Wybierz najlepsze majtki dla psa.
nużyca u psa

Nużyca u psa. Objawy i leczenie

2024-06-09
„Demodex canis”, inaczej nazywany psim roztoczem, jest pasożytem z rodzaju Demodex, który może wywołać nużycę u psów. Pasożyt ten jest obecny na skórze większości psów, jednak problemy zaczynają się pojawiać, gdy populacja roztocza się powiększa, a układ immunologiczny pupila nie daje sobie z nim rady. Objawy mogą obejmować suchą, łuszczącą się skórę, swędzenie, zaczerwienienie skóry oraz łysienie. Leczenie może być trudne i długie. Sprawdź, jak rozpoznać nużeńca i jak leczyć nużycę u psów.
swierzb-u-psa

Świerzb u psa. Jak rozpoznać i jak leczyć?

2024-05-24
Świąd jest najbardziej charakterystycznym objawem świerzbu u psa. Opiekunowie często zgłaszają się do lekarza weterynarii ze swoim pupilem, kiedy zmiany są zaawansowane, a pies drapie się nieustannie. Chcesz wiedzieć, jak pies zaraża się świerzbowcem, czym się różni świerzb drążący od usznego oraz czym się leczy świerzb u psa? Przeczytaj.
czyszczenie uszu psa

Czyszczenie uszu psa. Co musisz wiedzieć?

2024-04-12
Czyszczenie uszu psa to ważny element pielęgnacji, który często jest niedoceniany przez właścicieli. Zaniedbanie higieny uszu może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym infekcji, stanów zapalnych czy brązowego nalotu w uszach psa. W tym artykule dowiesz się, co musisz wiedzieć na temat prawidłowego czyszczenia uszu swojego pupila.
temperatura u psa

Jaka jest prawidłowa temperatura u psa. Jak ją zmierzyć?

2024-04-08
Gorączka u psa może być na pierwszy rzut oka trudna do zdiagnozowania, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie towarzyszą jej żadne charakterystyczne objawy. Mimo to każdy właściciel czworonoga powinien być w stanie rozpoznać, gdy z pupilem dzieje się coś złego, a także sprawdzić, czy temperatura u psa nie jest podwyższona. Ile wynosi ona u zdrowego zwierzaka oraz jak ją zmierzyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym poradniku.
jak pozbyć się sierści psa

Domowe sposoby na wypadanie sierści u psa

2024-02-07
Jakie są sposoby na wypadającą sierść u psa? Jak czesać psa? Jaka karma poprawi wygląd sierści i skóry psa? Poznaj domowe sposoby na wypadającą sierść u psa. Sprawdź, jak prosto i szybko pozbyć się martwego podszerstka.
jak usupelnic elektrolity u psa

Jak uzupełnić elektrolity u psa? Polecane produkty

2024-02-02
Co na odwodnienie dla psa jest najlepsze? Jakie produkty kupić dla psa, by uzupełnić jego elektrolity? Jak podawać płyny psu, który nie chce pić? Poznaj polecane produkty, które zapobiegają odwodnieniu.
probiotyk dla psa

Jaki probiotyk dla psa?

2023-12-08
Poznaj ranking najbardziej popularnych probiotyków dla psa. Sprawdź skład popularnych produktów i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze probiotyku dla psa.
podkład higieniczny dla psa

Jakie podkłady higieniczne dla psa?

2023-11-21
Jak nauczyć psa sikać na zewnątrz? Czy mata chłonna dla psa to dobre rozwiązanie? Jakie podkłady higieniczne dla zwierząt kupić? Sprawdź najlepsze podkłady dla psów.
ile trwa gojenie ran po kastracji psa

Jak długo się goi rana po kastracji psa?

2023-08-23
Kastracja psa, choć jest tematem kontrowersyjnym, to mimo wszystko jest zalecana przez weterynarzy. To nie tylko ochrona przed rozmnażaniem się zwierząt, ale także możliwość zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych chorób czy problemów z agresją. Oczywiście, jak każdy inny zabieg chirurgiczny kastracja wymaga rekonwalescencji, która jest różnie znoszona przez zwierzaki. Jak długo goi się rana po kastracji psa i co warto wiedzieć o zabiegu? Sprawdzamy!
węgiel dla psa

Węgiel dla psa, czyli jak radzić sobie z biegunką u czworonoga

2023-08-21
Czy węgiel dla psa na biegunkę pomaga? Jak sobie radzić z biegunką u psa? Czy węgiel aktywny jest dostępny bez recepty? Sprawdź, kiedy podawać i kiedy nie wolno podawać węgla aktywnego. Dowiedz się, w jakiej dawce podawać węgiel aktywny dla psa i poznaj przyczyny biegunki u czworonogów. 
cieczka u psa

Cieczka u psa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

2023-08-16
Ile trawa cieczka u psa? Jak długo suka jest płodna? Kiedy kastrować sukę? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące cyklu płciowego suczek. Dowiedz się, jak rozpoznać suczkę w rui i jak opiekować się suczką z cieczką.