Zdrowie i pielęgnacja psa - artykuły, ciekawostki, poradniki

ile trwa gojenie ran po kastracji psa

Jak długo się goi rana po kastracji psa?

2023-08-23
Kastracja psa, choć jest tematem kontrowersyjnym, to mimo wszystko jest zalecana przez weterynarzy. To nie tylko ochrona przed rozmnażaniem się zwierząt, ale także możliwość zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych chorób czy problemów z agresją. Oczywiście, jak każdy inny zabieg chirurgiczny kastracja wymaga rekonwalescencji, która jest różnie znoszona przez zwierzaki. Jak długo goi się rana po kastracji psa i co warto wiedzieć o zabiegu? Sprawdzamy!
węgiel dla psa

Węgiel dla psa, czyli jak radzić sobie z biegunką u czworonoga

2023-08-21
Czy węgiel dla psa na biegunkę pomaga? Jak sobie radzić z biegunką u psa? Czy węgiel aktywny jest dostępny bez recepty? Sprawdź, kiedy podawać i kiedy nie wolno podawać węgla aktywnego. Dowiedz się, w jakiej dawce podawać węgiel aktywny dla psa i poznaj przyczyny biegunki u czworonogów. 
cieczka u psa

Cieczka u psa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

2023-08-16
Ile trawa cieczka u psa? Jak długo suka jest płodna? Kiedy kastrować sukę? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące cyklu płciowego suczek. Dowiedz się, jak rozpoznać suczkę w rui i jak opiekować się suczką z cieczką.
pies wymiotuje co robić

Pies wymiotuje – co podać? Jak się zachować, gdy pies wymiotuje

2023-08-07
Co zrobić, gdy pies wymiotuje? Co podać i czego nie podawać? Poznaj przyczyny wymiotów u psa i dowiedz się, kiedy należy zgłosić się do lekarza weterynarii po pomoc.
jak odgazować psa

Jak odgazować psa? Jak leczyć wzdęcia? Polecane preparaty

2023-07-14
Jakie są przyczyny wzdęć u psa? Jak je leczyć? Co na wzdęty brzuch dla psa? Sprawdź, jak możesz pomóc swojemu psu. Dowiedz się, jak rozpoznać, że pies ma wzdęcia.
atopowe zapalenie skóry u psa

Atopowe zapalenie skóry u psa: jak leczyć? Domowe sposoby i nie tylko

2023-06-16
Sprawdź, co musisz wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry u psa. Poznaj objawy i przyczyny AZS u psów. Dowiedz się, jakie rasy są predysponowanie do wystąpienia objawów alergii i jakie domowe sposoby na AZS dla psa warto stosować.
jak schłodzić psa

Jak schłodzić psa? Sposoby na upał

2023-05-26
Czy można polać psa wodą w upały? Jak schłodzić psa w efektywny i bezpieczny sposób? Dowiedz się, jak można schłodzić psa w bezpieczny sposób w warunkach domowych. Jaka jest różnica między gorączką a przegrzaniem się organizmu? Poznaj sprawdzone sposoby na obniżenie temperatury ciała czworonoga.
nosówka u psa

Nosówka u psa: objawy i leczenie. Ile trwa?

2023-05-01
Nosówka to choroba wirusowa, która może dawać różne objawy. Jest niebezpieczna zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów. Poznaj objawy nosówki u psa i sprawdź, jak długo pies może chorować. Dowiedz się, jak leczyć psa z nosówką i zapoznaj się z metodami zapobiegania choroby.
smycz przepinana

Jakie pieluchy dla psa wybrać? Czy warto kupić?

2023-04-26
Posiadanie psa to wspaniałe doświadczenie, jednak wiąże się z pewnymi wyzwaniami, w tym z potrzebą zapewnienia mu odpowiedniej opieki i higieny w różnych sytuacjach. W przypadku czworonogów, które ze względu na wiek lub stan zdrowia nie są w stanie kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych, problem ten może być szczególnie uciążliwy. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest stosowanie pieluch dla psa. Dowiedz się, jakie pieluchy dla psa są dostępne i po które warto sięgnąć w danej sytuacji.
kichanie u psa

Kichanie u psa – co może oznaczać?

2023-04-24
Pies, podobnie jak człowiek, może kichać z wielu powodów. Może to być objaw choroby lub innej patologii, ale może też być niewinnym sposobem komunikacji z innymi psami. Warto obserwować swojego pupila i w przypadku wystąpienia bardzo silnego napadu kichania lub kichania z pojawieniem się innych niepokojących objawów warto udać się z psem do lekarza weterynarii na wizytę.
jak długo pies wydala robaki po odrobaczaniu

Jak długo pies wydala robaki po odrobaczeniu?

2023-04-24
Podejrzewasz lub wiesz, że twój pies ma pasożyty wewnętrzne? Odrobaczenie lub zbadanie kału pod kątem obecności pasożytów to pierwszy krok, który należy wykonać. Jeśli nie jesteś pewien jaki preparat będzie najlepszy, to warto umówić konsultację z lekarzem weterynarii. Sprawdź, jakie preparaty odrobaczające można stosować. Dowiedz się, jak ich używać i jak dbać o dom i psa, który ma robaki.
Jak często myć psa?

Jak często myć psa?

2023-03-08
Zastanawiasz się jak często można myć psa? Poznaj wszystkie wytyczne. Dowiedz się, jak często można myć szczeniaka, dorosłego psa i czworonoga z problemami skórnymi. Sprawdź, czy masz wszystkie produkty potrzebne do umycia pupila.