Zdrowie i pielęgnacja psa - artykuły, ciekawostki, poradniki

jak pozbyć się sierści psa

Domowe sposoby na wypadanie sierści u psa

2024-02-07
Jakie są sposoby na wypadającą sierść u psa? Jak czesać psa? Jaka karma poprawi wygląd sierści i skóry psa? Poznaj domowe sposoby na wypadającą sierść u psa. Sprawdź, jak prosto i szybko pozbyć się martwego podszerstka.
jak usupelnic elektrolity u psa

Jak uzupełnić elektrolity u psa? Polecane produkty

2024-02-02
Co na odwodnienie dla psa jest najlepsze? Jakie produkty kupić dla psa, by uzupełnić jego elektrolity? Jak podawać płyny psu, który nie chce pić? Poznaj polecane produkty, które zapobiegają odwodnieniu.
probiotyk dla psa

Jaki probiotyk dla psa?

2023-12-08
Poznaj ranking najbardziej popularnych probiotyków dla psa. Sprawdź skład popularnych produktów i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze probiotyku dla psa.
podkład higieniczny dla psa

Jakie podkłady higieniczne dla psa?

2023-11-21
Jak nauczyć psa sikać na zewnątrz? Czy mata chłonna dla psa to dobre rozwiązanie? Jakie podkłady higieniczne dla zwierząt kupić? Sprawdź najlepsze podkłady dla psów.
ile trwa gojenie ran po kastracji psa

Jak długo się goi rana po kastracji psa?

2023-08-23
Kastracja psa, choć jest tematem kontrowersyjnym, to mimo wszystko jest zalecana przez weterynarzy. To nie tylko ochrona przed rozmnażaniem się zwierząt, ale także możliwość zmniejszenia ryzyka wystąpienia poważnych chorób czy problemów z agresją. Oczywiście, jak każdy inny zabieg chirurgiczny kastracja wymaga rekonwalescencji, która jest różnie znoszona przez zwierzaki. Jak długo goi się rana po kastracji psa i co warto wiedzieć o zabiegu? Sprawdzamy!
węgiel dla psa

Węgiel dla psa, czyli jak radzić sobie z biegunką u czworonoga

2023-08-21
Czy węgiel dla psa na biegunkę pomaga? Jak sobie radzić z biegunką u psa? Czy węgiel aktywny jest dostępny bez recepty? Sprawdź, kiedy podawać i kiedy nie wolno podawać węgla aktywnego. Dowiedz się, w jakiej dawce podawać węgiel aktywny dla psa i poznaj przyczyny biegunki u czworonogów. 
cieczka u psa

Cieczka u psa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

2023-08-16
Ile trawa cieczka u psa? Jak długo suka jest płodna? Kiedy kastrować sukę? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące cyklu płciowego suczek. Dowiedz się, jak rozpoznać suczkę w rui i jak opiekować się suczką z cieczką.
pies wymiotuje co robić

Pies wymiotuje – co podać? Jak się zachować, gdy pies wymiotuje

2023-08-07
Co zrobić, gdy pies wymiotuje? Co podać i czego nie podawać? Poznaj przyczyny wymiotów u psa i dowiedz się, kiedy należy zgłosić się do lekarza weterynarii po pomoc.
jak odgazować psa

Jak odgazować psa? Jak leczyć wzdęcia? Polecane preparaty

2023-07-14
Jakie są przyczyny wzdęć u psa? Jak je leczyć? Co na wzdęty brzuch dla psa? Sprawdź, jak możesz pomóc swojemu psu. Dowiedz się, jak rozpoznać, że pies ma wzdęcia.
atopowe zapalenie skóry u psa

Atopowe zapalenie skóry u psa: jak leczyć? Domowe sposoby i nie tylko

2023-06-16
Sprawdź, co musisz wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry u psa. Poznaj objawy i przyczyny AZS u psów. Dowiedz się, jakie rasy są predysponowanie do wystąpienia objawów alergii i jakie domowe sposoby na AZS dla psa warto stosować.
jak schłodzić psa

Jak schłodzić psa? Sposoby na upał

2023-05-26
Czy można polać psa wodą w upały? Jak schłodzić psa w efektywny i bezpieczny sposób? Dowiedz się, jak można schłodzić psa w bezpieczny sposób w warunkach domowych. Jaka jest różnica między gorączką a przegrzaniem się organizmu? Poznaj sprawdzone sposoby na obniżenie temperatury ciała czworonoga.
nosówka u psa

Nosówka u psa: objawy i leczenie. Ile trwa?

2023-05-01
Nosówka to choroba wirusowa, która może dawać różne objawy. Jest niebezpieczna zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów. Poznaj objawy nosówki u psa i sprawdź, jak długo pies może chorować. Dowiedz się, jak leczyć psa z nosówką i zapoznaj się z metodami zapobiegania choroby.