Rasy kotów - artykuły, ciekawostki, poradniki

co dla dużego kota

Duże koty w domu. Co trzeba im kupić?

2024-02-23
Duże koty są piękne i dostojne. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce je mieć w swoich mieszkaniach. Zanim jednak kupisz lub adoptujesz dużego kota, musisz dokładnie poznać jego potrzeby. Zastanawiasz się, czego potrzebuje duży kot? Nie wiesz, jak wymagające są duże rasy kotów? Zerknij do naszego poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, co musisz kupić, jeśli chcesz mieć w domu dużego kota. Ponadto nieco bliżej przyglądamy się rasom dużych kotów – temu, jaki mają charakter i potrzeby. Koniecznie to przeczytaj zanim zdecydujesz się na zakup dużego kota. Zapraszamy do lektury!
koty perskie

Koty perskie. Jaką karmę podawać? Czym charakteryzuje się rasa?

2023-06-26
Koty perskie są w Polsce bardzo popularną rasą. Podoba ci się taki kot i chcesz poznać bliżej jego charakter oraz dowiedzieć się, jak należy o niego dbać? Zapraszamy do poniższego artykułu!
kot burmski

Kot burmski – wszystko na temat rasy. Cena, hodowla, wygląd

2023-05-29
Kot burmski, inaczej nazywany kotem birmańskim, to kot o oryginalnym wyglądzie i łagodnym, przyjacielskim charakterze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej rasie, a także o pielęgnacji lub cenie kota burmskiego, to przeczytaj nasz poniższy kompleksowy poradnik. Zapraszamy do lektury!
Portrait Of Homeless Gray Cat Resting Outdoor In Street. Portrait Of Homeless Gray Cat Resting

Koty dachowce. Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim przygarniesz kota nierasowego

2023-02-02
Puchaty pers lub pozbawiony sierści sfinks niezmiennie budzą duże zainteresowanie, a koty dachowce? Często są niepozorne, zwyczajne, można je spotkać na każdym kroku. Prawie każdy może sobie pozwolić na przygarnięcie takiego zwierzaka. Czy warto? Oczywiście. Dachowce cieszą się dobrym zdrowiem i mogą być wiernymi towarzyszami człowieka. Co musisz wiedzieć, zanim zamieszkasz z kotem?
kot birmański

Kot birmański – rasa. Jaki ma charakter, ile kosztuje?

2023-01-27
Koty birmańskie ze względu na swój spokojny i zrównoważony charakter są idealnymi towarzyszami rodzin. Z łatwością dogadują się z domownikami. Ludzie cenią je również za efektowny wygląd i piękną, przyjemną w dotyku miękką sierść. Czym wyróżnia się kot birmański i dlaczego warto zainteresować się tą rasą? Sprawdź, czy to zwierzę dla ciebie.
kot domowy

Kot domowy: jakie są rasy?

2022-09-14
Szukasz kota rasowego, który sprosta twoim oczekiwaniom i dostosuje się do twojego trybu życia? Poznaj opisy najpopularniejszych ras kotów. Dowiedz się, które koty mają rozwinięty instynkt łowiecki a które od polowań wolą wylegiwać się na kanapie. Sprawdź, które koty trzeba regularnie szczotkować. Poznaj najpopularniejsze rasy kotów domowych.
koty dla alergików

Koty dla alergików. Jak żyć z kotem pomimo alergii?

2022-08-17
Kochasz koty, ale cierpisz z powodu alergii? Niestety mruczki wydzielają silnie alergizujące białko Fel D1. Istnieją jednak rasy, które uczulają mniej niż inne, a także skuteczne sposoby na zmniejszenie przykrych objawów. Jakie koty dla alergików sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się w artykule!
kot sfinks

Kot sfinks w domu. Kot bez sierści to najlepszy przyjaciel!

2021-02-18
Kot sfinks u wielu osób wywołuje skrajne emocje. Jedni są w nich zakochani, a dla innych kot bez sierści jest co najmniej dziwny i wywołuje dreszcze. Marzysz o sfinksie? Planujesz zakup takiego kota? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik o rasie. Uzyskasz w nim wszystkie niezbędne informacje – zaczynając od podstaw, takich jak charakter czy pielęgnacja, a kończąc na kwestii ubranek i obowiązkowej wyprawki. Zapraszamy!