Rasy kotów - artykuły, ciekawostki, poradniki

Portrait Of Homeless Gray Cat Resting Outdoor In Street. Portrait Of Homeless Gray Cat Resting

Koty dachowce. Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim przygarniesz kota nierasowego

2023-02-02
Puchaty pers lub pozbawiony sierści sfinks niezmiennie budzą duże zainteresowanie, a koty dachowce? Często są niepozorne, zwyczajne, można je spotkać na każdym kroku. Prawie każdy może sobie pozwolić na przygarnięcie takiego zwierzaka. Czy warto? Oczywiście. Dachowce cieszą się dobrym zdrowiem i mogą być wiernymi towarzyszami człowieka. Co musisz wiedzieć, zanim zamieszkasz z kotem?
kot birmański

Kot birmański – rasa. Jaki ma charakter, ile kosztuje?

2023-01-27
Koty birmańskie ze względu na swój spokojny i zrównoważony charakter są idealnymi towarzyszami rodzin. Z łatwością dogadują się z domownikami. Ludzie cenią je również za efektowny wygląd i piękną, przyjemną w dotyku miękką sierść. Czym wyróżnia się kot birmański i dlaczego warto zainteresować się tą rasą? Sprawdź, czy to zwierzę dla ciebie.
kot domowy

Kot domowy: jakie są rasy?

2022-09-14
Szukasz kota rasowego, który sprosta twoim oczekiwaniom i dostosuje się do twojego trybu życia? Poznaj opisy najpopularniejszych ras kotów. Dowiedz się, które koty mają rozwinięty instynkt łowiecki a które od polowań wolą wylegiwać się na kanapie. Sprawdź, które koty trzeba regularnie szczotkować. Poznaj najpopularniejsze rasy kotów domowych.
koty dla alergików

Koty dla alergików. Jak żyć z kotem pomimo alergii?

2022-08-17
Kochasz koty, ale cierpisz z powodu alergii? Niestety mruczki wydzielają silnie alergizujące białko Fel D1. Istnieją jednak rasy, które uczulają mniej niż inne, a także skuteczne sposoby na zmniejszenie przykrych objawów. Jakie koty dla alergików sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się w artykule!
kot sfinks

Kot sfinks w domu. Kot bez sierści to najlepszy przyjaciel!

2021-02-18
Kot sfinks u wielu osób wywołuje skrajne emocje. Jedni są w nich zakochani, a dla innych kot bez sierści jest co najmniej dziwny i wywołuje dreszcze. Marzysz o sfinksie? Planujesz zakup takiego kota? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik o rasie. Uzyskasz w nim wszystkie niezbędne informacje – zaczynając od podstaw, takich jak charakter czy pielęgnacja, a kończąc na kwestii ubranek i obowiązkowej wyprawki. Zapraszamy!