Akwarystyka - artykuły, poradniki, ciekawostki

jak pozbyć się glonów z akwarium

Jak pozbyć się glonów z akwarium?

2023-03-22
Obecność glonów w akwarium wcale nie musi być złą oznaką. Glony występują w niemal każdym akwarium. Ważne, by kontrolować ich wzrost i reagować, jeśli zaczną dominować na ściankach, podłożu, dekoracjach czy roślinach. Jeśli już glony się pojawią, to warto na początku przeprowadzić małe śledztwo, które pomoże ci ustalić rodzaj glonów i najlepszy sposób na pozbycie się ich z akwarium. Poznaj rodzaje glonów i sprawdź, jak dostają się do akwarium. 
ślimak w akwarium

Jak pozbyć się ślimaków z akwarium?

2023-01-20
Plaga ślimaków w akwarium. Jak się ich pozbyć na dobre? Co na ślimaki w akwarium jest najbardziej skuteczne? Poznaj efektywne metody walki z ślimakami w zbiornikach. Dowiedz się, jakie ślimaki są bezpieczne, a jakich lepiej unikać w swoim akwarium.
akwarium

Jak urządzić akwarium?

2023-01-09
Przymierzając się do zakupu rybek, pamietaj o konieczności odpowiedniego przygotowania akwarium. Zobacz, jak urządzić akwarium.
ph wody w akwarium

Jak obniżyć pH wody w akwarium domowym sposobem?

2023-01-03
Odpowiednie pH wody w akwarium jest jednym z niezbędnych parametrów, który umożliwia rybom normalne funkcjonowanie. Dlaczego jest to tak istotny czynnik? Sprawdź, jakie pH jest odpowiednie dla ryb w akwarium. Poznaj metody obniżenia pH wody w akwarium.
rośliny w akwarium

Jakie rośliny do akwarium wybrać?

2022-12-30
Jakie rośliny do akwarium – sztuczne czy żywe? Jak dbać o rośliny w akwarium? Poznaj gatunki roślin do akwarium dla początkujących. Sprawdź, jak je pielęgnować i dlaczego są ważnym elementem każdego akwarium.
las w akwarium

Ryuboku, czyli jak zrobić las w akwarium

2022-12-18
Aranżacje akwariów w tzw. stylu japońskim są coraz popularniejsze na świecie. Zyskują one fanów dzięki swojemu unikalnemu i niezwykle atrakcyjnemu minimalistycznemu wyglądowi oraz naśladowaniu naturalnych krajobrazów. Wśród nich wyróżniają się zbiorniki typu Ryuboku, które przypominają las w akwarium.
sinice w akwarium

Jak zwalczyć sinice w akwarium?

2022-12-17
Sinice w akwarium nie tylko psują estetykę twojego zbiornika – mogą mieć również szkodliwy wpływ na znajdujące się w nim rośliny oraz narybek. Jak wyglądają sinice i co zrobić, aby się ich pozbyć? Zapraszamy do krótkiego poradnika.
napowietrzanie akwarium

Co musisz wiedzieć o napowietrzaniu akwarium?

2022-11-24
Zwierzęta akwariowe potrzebują nie tylko odpowiedniej temperatury wody i pokarmu, ale również tlenu – bardzo ważne jest zatem, aby regularnie im go dostarczać. Sprawdź, na czym dokładnie polega napowietrzanie akwarium, w jaki sposób je przeprowadzać i w jakich przypadkach można z niego zrezygnować.
Jak często karmić rybki

Karmienie rybek. Jak często karmić rybki?

2022-11-23
Karmienie rybek może wydawać się banalnie proste, ale tak naprawdę jest to jedna ze sfer, w których hodowcy popełniają najwięcej błędów. Jeśli i ty jesteś „świeżo upieczonym” posiadaczem pupili z płetwami, to koniecznie przeczytaj, jak je właściwie karmić rybki. Podpowiadamy, jak dobrać najlepszą karmę dla rybek i ile pokarmu podawać.
jaka woda do akwarium

Jaka woda do akwarium będzie najlepsza?

2022-11-22
Czy wiesz, że wodę przed wlaniem do akwarium należy odpowiednio przygotować? Sprawdź, jaką temperaturę i jaki odczyn powinna mieć woda w akwarium. Dowiedz się, jak wlewać wodę do zbiornika i co jaki czas należy ją podmieniać.
akwarium

Jak się pozbyć pierwotniaków z akwarium?

2022-10-28
Piękne, zadbane akwarium to powód do dumy każdego wielbiciela rybek. Niestety czasami zdarza się, że mimo włożonych wysiłków, woda staje się matowa – przyczyną są zazwyczaj pierwotniaki w akwarium. Sprawdź, czym dokładnie są, dlaczego gromadzą się w wodzie i przede wszystkim – jak się ich pozbyć.
jaki filtr do akwarium

Jaki filtr do akwarium wybrać?

2022-09-24
Najlepszy filtr do akwarium, czyli jaki? Sprawdź, jakie są rodzaje filtrów do zbiorników wodnych. Poznaj ich mocne i słabe strony. Sprawdź, czy tanie filtry do akwarium są gorsze od tych z wyższej półki. Dowiedz się, jaki filtr do akwarium tarliskowego będzie bezpieczny dla narybku, jaki filtr do terrarium z żółwiem kupić i czym kierować się podczas zakupu filtra do akwarium powyżej 100 litrów.