Psy - artykuły, ciekawostki, poradniki

swierzb-u-psa

Świerzb u psa. Jak rozpoznać i jak leczyć?

2024-05-24
Świąd jest najbardziej charakterystycznym objawem świerzbu u psa. Opiekunowie często zgłaszają się do lekarza weterynarii ze swoim pupilem, kiedy zmiany są zaawansowane, a pies drapie się nieustannie. Chcesz wiedzieć, jak pies zaraża się świerzbowcem, czym się różni świerzb drążący od usznego oraz czym się leczy świerzb u psa? Przeczytaj.
jaka obroża dla szczeniaka

Jaka obroża dla szczeniaka?

2024-05-01
Obroża dla psa spełnia wiele funkcji, nie tylko ułatwia wyprowadzanie pupila na spacery, pozwalając na doczepienie smyczy. Może być też jego identyfikatorem, gdy ulubieniec zniknie nam z oczu, a zamocowana do obroży plakietka z adresem lub numerem telefonu pozwoli wrócić bezpiecznie do domu. Wybór odpowiedniego modelu jest szczególnie ważny zwłaszcza dla rosnącego szczeniaka. Źle dobrany będzie nie tylko sprawiać mu poważny dyskomfort, a nawet ból, ale kompletnie zrazi go do noszenia czegokolwiek na szyi. Podpowiadamy, jaka obroża jest najlepszym wyborem dla naszych małych futrzanych pupili. 
czyszczenie uszu psa

Czyszczenie uszu psa. Co musisz wiedzieć?

2024-04-12
Czyszczenie uszu psa to ważny element pielęgnacji, który często jest niedoceniany przez właścicieli. Zaniedbanie higieny uszu może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym infekcji, stanów zapalnych czy brązowego nalotu w uszach psa. W tym artykule dowiesz się, co musisz wiedzieć na temat prawidłowego czyszczenia uszu swojego pupila.
temperatura u psa

Jaka jest prawidłowa temperatura u psa. Jak ją zmierzyć?

2024-04-08
Gorączka u psa może być na pierwszy rzut oka trudna do zdiagnozowania, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie towarzyszą jej żadne charakterystyczne objawy. Mimo to każdy właściciel czworonoga powinien być w stanie rozpoznać, gdy z pupilem dzieje się coś złego, a także sprawdzić, czy temperatura u psa nie jest podwyższona. Ile wynosi ona u zdrowego zwierzaka oraz jak ją zmierzyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym poradniku.
najlepsza karma dla maltańczyka na zacieki

Jaka najlepsza karma dla maltańczyka na zacieki?

2024-03-20
Czy karma hipoalergiczna dla maltańczyka to dobry pomysł? Poznaj powody zacieków pod oczami u psów. Dowiedz się, jak możesz skutecznie zmniejszyć problem zacieków za pomocą odpowiednio dobranej diety dla twojego pupila.
najlepsza karma półwilgotna dla psa

Jaka najlepsza karma półwilgotna dla psa?

2024-03-18
Czym charakteryzuje się karma półwilgotna? Jaka karma półwilgotna dla psa jest najlepsza? Poznaj charakterystykę karm półwilgotnych i sprawdź, czy sprawdza się dla twojego pupila. Sprawdź najlepsze karmy półwilgotne polecane przez zadowolonych opiekunów.
najlepsza karma dla psa z chorą wątrobą

Najlepsza karma dla psa z chorą wątrobą. Jaką wybrać?

2024-03-01
Twój pies boryka się z chorobą wątroby? Jeśli tak, z całą pewnością jesteś świadomy konieczności podawania mu specjalnej karmy, która będzie dopasowana do jego stanu zdrowia. Podpowiadamy, jak należy żywić psiaka chorującego na wątrobę oraz proponujemy 5 świetnie ocenianych karm hepatycznych. Sprawdź!
najlepsza karma monobiałkowa dla psa

Jaka najlepsza karma monobiałkowa dla psa?

2024-02-28
Obecnie coraz więcej psów cierpi na alergie pokarmowe i nietolerancje. Właściciele takich zwierząt muszą być bardzo ostrożni w doborze odpowiedniego pożywienia dla swoich pupili. Jednym z rozwiązań, które może pomóc w łagodzeniu objawów alergii pokarmowej, jest jednoźródłowa karma dla psów. W tym przewodniku przedstawimy najlepsze monobiałkowe karmy dostępne na rynku, które mogą być doskonałym wyborem dla czworonogów z alergią pokarmową.
Najlepsza karma dla psa z problemami trawiennymi

Najlepsza karma dla psa z problemami trawiennymi: jaką wybrać?

2024-02-21
Twój pies boryka się z nadwrażliwością pokarmową? Nie wiesz, jak skomponować dla niego zdrowy i lekkostrawny posiłek? Przychodzimy z pomocą i radzimy, czym powinna cechować się najlepsza karma dla psa z problemami trawiennymi.
Dog waiting for food

Jaka jest najlepsza karma dla psa z chorą trzustką?

2024-02-15
Dieta dla psa z chorą trzustką powinna być odpowiednio zbilansowana i łatwostrawna. Ważne jest unikanie pokarmów wysokotłuszczowych i bogatych w białko, które mogą obciążać trzustkę. Jaka karma dla psa z zapaleniem trzustki jest najlepsza?
Hungry dog holding bowl and waiting for feeding

Jaka jest najlepsza karma dla psa z alergią skórną? Poradnik

2024-02-09
Czy wiesz, że psy z alergią skórną o wiele częściej cierpią na alergię pokarmową w porównaniu do zdrowych psów? Oznacza to, że specjalna dieta może pomóc zmniejszyć ich objawy. Poznaj różnicę między dietą eliminacyjną i dietą hipoalergiczną. Sprawdź, jaka karma dla psa alergika jest najlepsza.
brak apetytu u psa

Domowe sposoby na brak apetytu u psa: poradnik

2024-02-05
Jak pomóc psu, który nie chce jeść? Co dla psa, który nie ma apetytu? Poznaj domowe sposoby na brak apetytu u psa. Dowiedz się, jak dbać o psa w czasie rekonwalescencji.