Psy - artykuły, ciekawostki, poradniki

jak karmić szczeniaka

Ile powinien jeść pies? A ile szczeniak? Tabela

2023-03-30
Ile gram karmy dla szczeniaka? Ile razy dziennie karmić psa? A ile szczeniaka? Sprawdź, jak często i czym karmić psy. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę wybierając najlepszą karmę dla psa.
kolczatka dla psa

Kolczatka dla psa. Kiedy stosować? Jakie są przepisy?

2023-03-30
Kolczatka to specyficzny rodzaj obroży dla psa, wykorzystywana głównie podczas tresury dużych ras psów. Używanie jej budzi wiele kontrowersji, a opinie na jej temat są podzielone, jednak warto w tym wszystkim skupić się na faktach dotyczących pracy z kolczatką, a nie mitach. Przyjrzyjmy się zatem bliżej kolczatce dla psów. Czym dokładnie jest? Kiedy ją stosować? Jakie są przepisy stosowania kolczatki?
jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze? Kompleksowy poradnik

2023-03-27
Nauka czystości jest dla opiekuna psa prawdziwym wyzwaniem. Szczeniaki potrzebują czasu, żeby zrozumieć stworzone przez człowieka zasady załatwiania potrzeb fizjologicznych poza domem. Jeśli przygarnąłeś zwierzaka ze schroniska lub domu, w który nie uczył się czystości, pierwsze tygodnie, a nawet miesiące, będą wyzwaniem. Nie ma jednak powodu do obaw, wiedząc, jak postępować ze zwierzakiem, z pewnością wspólnie osiągniecie cel. Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze?
Jaka miska dla psa jest najlepsza?

Jaka miska dla psa jest najlepsza? Jak wybrać miskę dla psa?

2023-03-20
Czy istnieje jeden typ miski, który sprawdzi się w przypadku wszystkich psów? Niestety, nie. Poznaj różne rodzaje misek. Sprawdź, jaki model jest najlepszy dla twojego czworonoga.
obroża dla suczki

Jaka obroża dla suczki jest najlepsza?

2023-03-17
Bez obroży trudno wyobrazić sobie udany spacer z psem, zwłaszcza tym, który akurat uczy się komendy chodzenia przy nodze. Poza względami funkcjonalnymi, wielu właścicieli czworonogów zwraca również na estetykę psich gadżetów – zwłaszcza poszukując obroży dla suczki. Pamiętaj jednak, że jej wygląd powinien być kwestią drugorzędną. Na co zwrócić uwagę, poszukując obroży dla psa? Podpowiadamy!
akcesoria dla szczeniaka

Jakie akcesoria dla szczeniaka wybrać?

2023-03-15
Nowy pies w domu to ogromna radość, zwłaszcza kiedy jest to urocze szczenię. Jeżeli lada dzień zamieszka z tobą nowy zwierzak, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy, dzięki którym psiak poczuje się u ciebie dobrze i bezpiecznie. Odpowiednio dopasowane akcesoria dla szczeniaka takie jak szelki i smycz są bardzo istotne w czasie spacerów, w domu natomiast powinny czekać ciekawe zabawki, miski i wygodne legowisko. Jakie akcesoria dla szczeniąt warto kupić?
Nowoczesne legowisko dla psa

Jak wybrać nowoczesne legowisko dla psa?

2023-03-13
Wybór nowoczesnego legowiska dla psa to nie lada wyzwanie. Producenci ciągle wymyślają nowe rozwiązania. Chcą zapewnić naszym czworonogom maksymalny komfort, a dodatkowo upiększyć nasz dom niebanalnym designem legowiska. Na szczęście da się połączyć te dwie kwestie. Nie wiesz, jakie nowoczesne legowisko dla psa wybrać? Czym kierować się przy wyborze posłania dla psa? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania!
Jak zakładać szelki psu?

Jak zakładać szelki psu? Sposoby na zakładanie psu szelek

2023-03-11
Jak założyć szelki dla psa? Jak przyzwyczaić psa do szelek krok po kroku? Poznaj rodzaje szelek i sprawdź, jak dobrać rozmiar szelek do wielkości psa.
Mocna smycz dla psa

Jaka jest mocna smycz dla psa? Jak wybrać mocną smycz dla psa?

2023-03-10
Wybór odpowiedniej smyczy dla naszego pupila tylko z pozoru wydaje się prosty. Jak, spośród nieprzeliczonej masy produktów, oferowanych na współczesnym rynku, wybrać ten właściwy, który w pełni spełni nasze oczekiwania? Czym się przy tym kierować? Oto kilka podpowiedzi.
Jak często myć psa?

Jak często myć psa?

2023-03-08
Zastanawiasz się jak często można myć psa? Poznaj wszystkie wytyczne. Dowiedz się, jak często można myć szczeniaka, dorosłego psa i czworonoga z problemami skórnymi. Sprawdź, czy masz wszystkie produkty potrzebne do umycia pupila.
owczarek belgijski

Owczarek belgijski – poznaj rasę psa. Jakie są rodzaje owczarków belgijskich?

2023-02-28
Istnieją cztery podstawowe rodzaje owczarków belgijskich. Jest między nimi wiele podobieństw, ale także sporo różnic. Każda z odmian jest warta uwagi, dlatego przyjrzymy się im bliżej, by lepiej poznać wygląd i zachowanie tych ciekawych psów. Czym wyróżnia się owczarek belgijski groenendael, a czym malinois? Sprawdź, który z psów będzie dla ciebie najlepszym towarzyszem.
jak karmić szczeniaka

Jak karmić szczeniaka? Sprawdzone sposoby. Poradnik dla właścicieli

2023-02-27
Macie w domu nowego czworonożnego przyjaciela i zastanawiacie się, jak karmić szczeniaka? Zapraszamy do naszego kompleksowego poradnika. Podpowiadamy w nim, jakie żywienie jest najlepsze dla małego psiaka i dlaczego oraz jak często szczeniak powinien jeść.