Rasy psów - artykuły, ciekawostki, poradniki

owczarek belgijski

Owczarek belgijski – poznaj rasę psa. Jakie są rodzaje owczarków belgijskich?

2023-02-28
Istnieją cztery podstawowe rodzaje owczarków belgijskich. Jest między nimi wiele podobieństw, ale także sporo różnic. Każda z odmian jest warta uwagi, dlatego przyjrzymy się im bliżej, by lepiej poznać wygląd i zachowanie tych ciekawych psów. Czym wyróżnia się owczarek belgijski groenendael, a czym malinois? Sprawdź, który z psów będzie dla ciebie najlepszym towarzyszem.
ogar polski

Ogar polski czarny. Jaki ma charakter? Wady i zalety rasy 

2023-01-18
Jaki jest ogar polski czarny? Jaki ma charakter? Wady i zalety rasy. Opisujemy je po to, byś podjął odpowiedzialną decyzję o tym, czy chcesz wziąć tę rasę psa pod skrzydła swojej opieki lub jednak zdecydował, że nie jest to zadanie dla ciebie. Ogar polski czarny to pies zrównoważony i spokojny. Nie lubi intensywnych zabaw. Co więcej? Czytaj dalej w naszym artykule. 
pudel toy a pudel miniaturowy

Pudel toy a pudel miniaturowy – czym się różnią? Jak je wychować?

2022-10-18
W ostatnim czasie jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się mniejsze odmiany pudli, które są doskonałymi kompanami dla rodzin z małymi dziećmi. Jaka jest różnica pomiędzy odmianą pudel toy a pudel miniaturowy? Który pies będzie dla ciebie lepszym wyborem? Sprawdzamy.
hawańczyk

Hawańczyk. Opis i charakterystyka rasy

2022-02-15
Słodka kudłata kulka pełna energii do zabawy – to właśnie hawańczyk. Hodowla i trzymanie w domu takiego pieska z pewnością przyniesie wam wiele radości! Ale zanim zdecydujesz się na hawańczyka, najpierw dokładnie poznaj tę rasę. W poniższym artykule opisujemy jej charakter, a także podpowiadamy, jak dbać o hawańczyki i ile kosztują takie psiaki. Zapraszamy do lektury!