Wychowanie kota - artykuły, ciekawostki, poradniki

dlaczego kot gryzie

Dlaczego kot gryzie? Co zrobić żeby przestał?

2023-09-07
Koty to sprytne i charakterne zwierzęta, które potrafią bardzo wyraźnie okazywać swoje potrzeby. Nie zawsze jednak ich sygnały są jasne dla właścicieli i nawet po latach wspólnego życia pojawiają się wątpliwości, np. dlaczego kot gryzie i co to może oznaczać. Warto więc poznać możliwe przyczyny, by lepiej rozumieć swojego pupila. 
jakiego zapachu nie lubią koty

Jakiego zapachu nie lubią koty? Jak je odstraszyć?

2023-08-28
Jakiego zapachu nie lubią koty? Jak je odstraszyć? To jedno z podstawowych pytań osób, które nie są wielbicielami kocich wdzięków oraz tych, którzy mają wysterylizowanego pupila. On nie pozostawia po sobie nieprzyjemnych woni. A kociak z sąsiedztwa robi niemiłą „robotę”. I w efekcie wokół mebli na tarasie unosi się przykry zapach, który przeszkadza ci w przyjemnym sączeniu kawki i wyciąganiu nóżek do słońca. Szukamy odpowiedzi na pytanie, jaki zapach odstrasza koty od sikania.
kot sika na łóżko

Kot sika na łóżko. Co zrobić, gdy kot sika poza kuwetą?

2023-05-14
Koty różnie reagują na sytuacje stresowe. Mogą być wycofane, obsesyjnie się wylizywać, kręcić w kółko, ale także załatwiać się poza kuwetą. Okazuje się, że koty wcale nie sikają na łóżko w celu zemsty. Najczęściej jest to wynik stresu, ale może też wynikać z problemów zdrowotnych. Dlaczego kot sika na łóżko? Co zrobić, gdy kot sika na łóżko i podłogę? 
jak urządzić balkon dla kota

Jak urządzić balkon dla kota? Siatka zabezpieczająca, drapaki i odpowiednie legowisko

2023-04-26
Koty uwielbiają wygrzewać się na słońcu i obserwować świat z balkonu, jednak pobyt poza domem wiąże się z pewnym ryzykiem. Grozi na przykład upadkiem z dużej wysokości. Zanim zaczniesz wypuszczać zwierzę samo na balkon, powinieneś więc zadbać o zabezpieczenie go siatką. Przemyśl też jak urządzić balkon dla kota – przyda mu się legowisko i drapak, zwłaszcza jeśli spędza na dworze dużo czasu. Zwróć uwagę na to, czy kot nie poparzy sobie łapek o rozgrzane płytki i czy będzie miał gdzie schować się przed słońcem.
kot w kuwecie

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?

2023-03-31
Dla większości kotów załatwianie swoich potrzeb w kuwecie jest naturalnym zachowaniem, ale nie zawsze tak się dzieje. Jak zachęcić kota do kuwety? Jak nauczyć małego kota korzystania z kuwety? Sprawdź, jakie są rodzaje kuwet i żwirków. Dowiedz się, co może oznaczać, jeśli kot przestał załatwiać się do kuwety.
prostooleh

Jak oswoić kota? Przygarniamy mruczka w domu

2022-06-10
Większość kotów przygarnianych do domu doskonale odnajduje się w nowej rzeczywistości. Niektórym futrzakom trzeba jednak poświęcić więcej uwagi i nauczyć ich nowych zasad. Jak oswoić kota, który początkowo jest nieufny i zagubiony? Skorzystaj z naszych porad, a zyskasz wzorowego domownika.
zapachy lubiane przez koty

Jakie zapachy lubią koty?

2022-02-15
Czy wiesz, że węch to najważniejszy koci zmysł? Nic więc dziwnego, że mruczki są tak wrażliwe na wszelkie zapachy – szczególnie te, których nie znoszą. W poniższym artykule zastanowimy się jednak nad drugą stroną medalu, czyli tym, jakie zapachy lubią koty. Zapraszamy do lektury po garść przydatnych informacji – każdy koci opiekun powinien je znać!
kot w domu

Co odstrasza koty od sikania. Jak oduczyć kota sikania w domu?

2021-07-21
Wielu opiekunów kotów zmaga się z przykrym problemem, a mianowicie tym, że ich pupile sikają w domu poza kuwetą. Tutaj pojawiają się pytanie: dlaczego tak się dzieje? Z naszego poradnika dowiesz się, co jest przyczyną, a także co odstrasza koty od sikania w nieodpowiednich miejscach.
dwa koty w domu

Dwa koty w domu. Jak je ze sobą zaprzyjaźnić?

2021-07-17
Chcesz mieć dwa koty w domu? Sprawdź najważniejsze zasady, które należy znać, jeśli chcesz wprowadzić kota do domu z kotem. Poznaj trzystopniowy schemat przyzwyczajania kotów do siebie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas pierwszego spotkania twojego mruczka z nowym kotkiem.