Wychowanie kota - artykuły, ciekawostki, poradniki

wybieg dla kota na zewnątrz

Jak przygotować wybieg dla kota na zewnątrz?

2024-06-13
Posiadanie wybiegu dla kota na zewnątrz może być nie tylko korzystne dla zdrowia Twojego pupila, ale także pozytywnie wpływać na jego ogólny stan psychiczny. Dla wielu kotów możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu to doskonały sposób na wykorzystanie naturalnych instynktów łowieckich i eksploracyjnych. Sprawdź, jak stworzyć idealny wybieg dla kota na zewnątrz, by zapewnić mu atrakcyjną przestrzeń do zabawy i aktywności.
dlaczego kot gryzie

Dlaczego kot gryzie? Co zrobić żeby przestał?

2023-09-07
Koty to sprytne i charakterne zwierzęta, które potrafią bardzo wyraźnie okazywać swoje potrzeby. Nie zawsze jednak ich sygnały są jasne dla właścicieli i nawet po latach wspólnego życia pojawiają się wątpliwości, np. dlaczego kot gryzie i co to może oznaczać. Warto więc poznać możliwe przyczyny, by lepiej rozumieć swojego pupila. 
jakiego zapachu nie lubią koty

Jakiego zapachu nie lubią koty? Jak je odstraszyć?

2023-08-28
Jakiego zapachu nie lubią koty? Jak je odstraszyć? To jedno z podstawowych pytań osób, które nie są wielbicielami kocich wdzięków oraz tych, którzy mają wysterylizowanego pupila. On nie pozostawia po sobie nieprzyjemnych woni. A kociak z sąsiedztwa robi niemiłą „robotę”. I w efekcie wokół mebli na tarasie unosi się przykry zapach, który przeszkadza ci w przyjemnym sączeniu kawki i wyciąganiu nóżek do słońca. Szukamy odpowiedzi na pytanie, jaki zapach odstrasza koty od sikania.
kot sika na łóżko

Kot sika na łóżko. Co zrobić, gdy kot sika poza kuwetą?

2023-05-14
Koty różnie reagują na sytuacje stresowe. Mogą być wycofane, obsesyjnie się wylizywać, kręcić w kółko, ale także załatwiać się poza kuwetą. Okazuje się, że koty wcale nie sikają na łóżko w celu zemsty. Najczęściej jest to wynik stresu, ale może też wynikać z problemów zdrowotnych. Dlaczego kot sika na łóżko? Co zrobić, gdy kot sika na łóżko i podłogę? 
jak urządzić balkon dla kota

Jak urządzić balkon dla kota? Siatka zabezpieczająca, drapaki i odpowiednie legowisko

2023-04-26
Koty uwielbiają wygrzewać się na słońcu i obserwować świat z balkonu, jednak pobyt poza domem wiąże się z pewnym ryzykiem. Grozi na przykład upadkiem z dużej wysokości. Zanim zaczniesz wypuszczać zwierzę samo na balkon, powinieneś więc zadbać o zabezpieczenie go siatką. Przemyśl też jak urządzić balkon dla kota – przyda mu się legowisko i drapak, zwłaszcza jeśli spędza na dworze dużo czasu. Zwróć uwagę na to, czy kot nie poparzy sobie łapek o rozgrzane płytki i czy będzie miał gdzie schować się przed słońcem.
kot w kuwecie

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?

2023-03-31
Dla większości kotów załatwianie swoich potrzeb w kuwecie jest naturalnym zachowaniem, ale nie zawsze tak się dzieje. Jak zachęcić kota do kuwety? Jak nauczyć małego kota korzystania z kuwety? Sprawdź, jakie są rodzaje kuwet i żwirków. Dowiedz się, co może oznaczać, jeśli kot przestał załatwiać się do kuwety.
prostooleh

Jak oswoić kota? Przygarniamy mruczka w domu

2022-06-10
Większość kotów przygarnianych do domu doskonale odnajduje się w nowej rzeczywistości. Niektórym futrzakom trzeba jednak poświęcić więcej uwagi i nauczyć ich nowych zasad. Jak oswoić kota, który początkowo jest nieufny i zagubiony? Skorzystaj z naszych porad, a zyskasz wzorowego domownika.
zapachy lubiane przez koty

Jakie zapachy lubią koty?

2022-02-15
Czy wiesz, że węch to najważniejszy koci zmysł? Nic więc dziwnego, że mruczki są tak wrażliwe na wszelkie zapachy – szczególnie te, których nie znoszą. W poniższym artykule zastanowimy się jednak nad drugą stroną medalu, czyli tym, jakie zapachy lubią koty. Zapraszamy do lektury po garść przydatnych informacji – każdy koci opiekun powinien je znać!
kot w domu

Co odstrasza koty od sikania. Jak oduczyć kota sikania w domu?

2021-07-21
Wielu opiekunów kotów zmaga się z przykrym problemem, a mianowicie tym, że ich pupile sikają w domu poza kuwetą. Tutaj pojawiają się pytanie: dlaczego tak się dzieje? Z naszego poradnika dowiesz się, co jest przyczyną, a także co odstrasza koty od sikania w nieodpowiednich miejscach.
dwa koty w domu

Dwa koty w domu. Jak je ze sobą zaprzyjaźnić?

2021-07-17
Chcesz mieć dwa koty w domu? Sprawdź najważniejsze zasady, które należy znać, jeśli chcesz wprowadzić kota do domu z kotem. Poznaj trzystopniowy schemat przyzwyczajania kotów do siebie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas pierwszego spotkania twojego mruczka z nowym kotkiem.