Wychowanie kota - artykuły, ciekawostki, poradniki

prostooleh

Jak oswoić kota? Przygarniamy mruczka w domu

2022-06-10
Większość kotów przygarnianych do domu doskonale odnajduje się w nowej rzeczywistości. Niektórym futrzakom trzeba jednak poświęcić więcej uwagi i nauczyć ich nowych zasad. Jak oswoić kota, który początkowo jest nieufny i zagubiony? Skorzystaj z naszych porad, a zyskasz wzorowego domownika.
zapachy lubiane przez koty

Jakie zapachy lubią koty?

2022-02-15
Czy wiesz, że węch to najważniejszy koci zmysł? Nic więc dziwnego, że mruczki są tak wrażliwe na wszelkie zapachy – szczególnie te, których nie znoszą. W poniższym artykule zastanowimy się jednak nad drugą stroną medalu, czyli tym, jakie zapachy lubią koty. Zapraszamy do lektury po garść przydatnych informacji – każdy koci opiekun powinien je znać!
kot w domu

Co odstrasza koty od sikania. Jak oduczyć kota sikania w domu?

2021-07-21
Wielu opiekunów kotów zmaga się z przykrym problemem, a mianowicie tym, że ich pupile sikają w domu poza kuwetą. Tutaj pojawiają się pytanie: dlaczego tak się dzieje? Z naszego poradnika dowiesz się, co jest przyczyną, a także co odstrasza koty od sikania w nieodpowiednich miejscach.
dwa koty w domu

Dwa koty w domu. Jak je ze sobą zaprzyjaźnić?

2021-07-17
Chcesz mieć dwa koty w domu? Sprawdź najważniejsze zasady, które należy znać, jeśli chcesz wprowadzić kota do domu z kotem. Poznaj trzystopniowy schemat przyzwyczajania kotów do siebie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas pierwszego spotkania twojego mruczka z nowym kotkiem.