Wychowanie psa - artykuły, ciekawostki, poradniki

gwizdek na psa

Gwizdek na psa. Czy i jak działa?

2023-07-12
Czy i jak działa gwizdek na psa? To pytanie często zadaje sobie wiele osób, które chcą nauczyć swojego pupila podstawowych sztuczek lub po prostu chcą się z nim lepiej komunikować. W tym artykule postaramy się omówić związane z gwizdkiem wady i zalety i rozwiać różne wątpliwości na jego temat. Zaproponujemy również kilka ćwiczeń praktycznych, które pozwolą ci sprawdzić, czy korzystanie z gwizdka dla psa przynosi zamierzony przez ciebie efekt. Zapraszamy do lektury!
książki o psach

Książki o psach, czyli szkolenie, behawiorystyka i wychowanie

2023-06-19
Jak zatroszczyć się o psa, którego adoptowaliśmy ze schroniska? Jak wychować szczeniaka? Co zrobić, aby czworonożny przyjaciel czuł się w naszym towarzystwie bezpiecznie? Takie pytania zadaje sobie niemal każdy świadomy właściciel psa. Zwiększa się nasza świadomość na temat behawiorystki, więc coraz chętniej korzystamy z jej zdobyczy podczas budowania więzi ze zwierzętami. Części informacji możemy szukać w poradnikach i książkach o psach. W poniższym artykule przygotowaliśmy przegląd wartościowych lektur, dzięki którym lepiej zrozumiemy zachowania naszych czworonogów. Zapraszamy do lektury!
pies sika na łóżko

Co zrobić, gdy pies sika na łóżko?

2023-06-01
Gdy szczenię nie panuje jeszcze nad pęcherzem, nie ma w tym niczego niezwykłego. Opiekun musi wówczas wykazać się cierpliwością i konsekwencją, a zwierzę szybko nauczy się czystości. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy dorosły pies sika na łóżko? To duży problem, który może mieć różne przyczyny. Żeby go rozwiązać, trzeba najpierw znaleźć źródło nieakceptowanego zachowania. Dopiero wtedy można przystąpić do działania.
pies w pociągu

Pies w pociągu. O czym pamiętać, gdy podróżujemy razem z psem?

2023-05-12
Szykujesz się w pierwszą podróż ze swoim psem? Przeczytaj regulamin przewoźnika dotyczący przewozu psów. Zasady przewozu zwierząt mogą się zmieniać, dlatego warto tam zajrzeć przed każdą wycieczką. Dowiedz się, co spakować na podróż koleją z psem. Sprawdź, jak leczyć i zapobiegać chorobie lokomocyjnej u psa.
jak zrobić budę dla psa

Jak zrobić budę dla psa?

2023-05-08
Jak zrobić budę dla psa? Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego zasługuje na wszystko, co najlepsze i stworzone z miłością. Doskonałą okazją na zrealizowanie takiego zamysłu jest odpowiedź na pytanie, jak zrobić budę dla psa. Taka konstrukcja będzie nie tylko funkcjonalna, ale też z pewnością ucieszy się z niej sam pies. Na szczęście stworzenie solidnej budy dla psa nie jest czynnością bardzo skomplikowaną i z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem każdy, kto wyposaży się w kilka niezbędnych do tego rzeczy. Jak zrobić ocieplaną budę dla psa, ale też taką, która doskonale sprawdzi się latem? Sprawdź, w jaki sposób stworzyć własne cztery kąty dla swojego pupila i zapewnić mu tym samym wygodę i bezpieczeństwo.
mały pies do mieszkania

Mały pies do mieszkania. Jaka rasa najlepsza do bloku?

2023-05-04
Marzysz o psie, a twoje mieszkanie jest niewielkie? Zastanów się dobrze, na jaką rasę się zdecydować, żeby nie zaszkodzić zwierzakowi, a przy okazji sobie i sąsiadom. Do bloku dobrze sprawdzają się małe pieski o dość spokojnym temperamencie, które nie mają zbyt dużej potrzeby ruchu. Twój nowy pupil musi czuć się dobrze w ograniczonej przestrzeni. Sprawdź, które rasy warto wziąć pod uwagę.
mały pies do mieszkania

Jakie szelki dla yorka wybrać? 

2023-04-25
Jeśli jesteś właścicielem Yorka, być może wiesz już, jak ważne jest wybranie odpowiednich szelek dla swojego pupila. Pomagają one nie tylko utrzymać psa na smyczy, ale także chronią jego szyję i kręgosłup przed obciążeniami i urazami. Jak wybrać odpowiednie szelki dla Yorka? Ważne jest ich odpowiednie dopasowanie do rozmiaru psa, aby nie krępowały jego ruchów i nie sprawiały mu dyskomfortu. Kupując szelki dla Yorka, warto zwrócić uwagę na markę producenta i jakość wykonania produktu. W tym artykule omówimy różne rodzaje szelek dla Yorka i podpowiemy, jakie warto wybrać.
jak nauczyć psa leżeć

Jak nauczyć psa leżeć?

2023-04-11
Nauka komendy „leżeć” jest jednym z podstawowych elementów szkolenia psa. Uczenie psiaka określonych poleceń pozwala na kontrolowanie jego zachowania w różnych sytuacjach, co może mieć przełożenie na bezpieczeństwo pupila, jego rozwój i dobre samopoczucie oraz spokój i wygodę właściciela. Jak nauczyć psa „leżeć” i innych popularnych komend? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci w szkoleniu twojego zwierzaka.
jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze? Kompleksowy poradnik

2023-03-27
Nauka czystości jest dla opiekuna psa prawdziwym wyzwaniem. Szczeniaki potrzebują czasu, żeby zrozumieć stworzone przez człowieka zasady załatwiania potrzeb fizjologicznych poza domem. Jeśli przygarnąłeś zwierzaka ze schroniska lub domu, w który nie uczył się czystości, pierwsze tygodnie, a nawet miesiące, będą wyzwaniem. Nie ma jednak powodu do obaw, wiedząc, jak postępować ze zwierzakiem, z pewnością wspólnie osiągniecie cel. Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze?
jak nauczyć psa chodzić na smyczy

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

2023-02-17
Wydawać by się mogło, że chodzenie na smyczy to podstawowa umiejętność każdego psa i nie ma w tym nic trudnego. Okazuje się jednak, że mnóstwo dorosłych czworonogów nie potrafi prawidłowo korzystać ze smyczy. Chodzenie przy nodze właściciela na luźnej smyczy to często nieosiągalne marzenie. Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy? Czy dorosły bądź starszy pies może posiąść tę umiejętność? Od czego zacząć? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!
jak zabezpieczyć drzwi przed psem

Jak zabezpieczyć drzwi przed psem?

2023-01-02
Drapanie drzwi przez psa to bardzo uciążliwy dla opiekuna zwyczaj. Najczęściej jest ono wynikiem nudy lub dużego stresu odczuwanego przez zwierzę, które zostaje samo. Nawet jeśli jesteś na dobrej drodze do tego, żeby ułatwić rozstania, dowiedz się jak zabezpieczyć drzwi przed psem, żeby uniknąć zniszczeń. Do dyspozycji masz różne rozwiązania, takie jak mata czy folia ochronna na drzwi przed psem. Jak ochronić drzwi przed psimi pazurami?
jak oduczyć szczeniaka gryzienia

Szczeniak gryzie? Zobacz, jak oduczyć szczeniaka gryzienia

2023-01-02
Niemal każdy świeżo upieczony właściciel młodego pieska jest zaskoczony tym, z jaką siłą ta mała, słodka i puszysta kuleczka potrafi wbić swoje ostre ząbki w rękę czy nogę. Oczywiście tuż za tym odkryciem pojawia się pytanie, co z tym zrobić. Przeczytaj, jak oduczyć szczeniaka gryzienia.