Wychowanie psa - artykuły, ciekawostki, poradniki

jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze? Kompleksowy poradnik

2023-03-27
Nauka czystości jest dla opiekuna psa prawdziwym wyzwaniem. Szczeniaki potrzebują czasu, żeby zrozumieć stworzone przez człowieka zasady załatwiania potrzeb fizjologicznych poza domem. Jeśli przygarnąłeś zwierzaka ze schroniska lub domu, w który nie uczył się czystości, pierwsze tygodnie, a nawet miesiące, będą wyzwaniem. Nie ma jednak powodu do obaw, wiedząc, jak postępować ze zwierzakiem, z pewnością wspólnie osiągniecie cel. Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze?
jak nauczyć psa chodzić na smyczy

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

2023-02-17
Wydawać by się mogło, że chodzenie na smyczy to podstawowa umiejętność każdego psa i nie ma w tym nic trudnego. Okazuje się jednak, że mnóstwo dorosłych czworonogów nie potrafi prawidłowo korzystać ze smyczy. Chodzenie przy nodze właściciela na luźnej smyczy to często nieosiągalne marzenie. Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy? Czy dorosły bądź starszy pies może posiąść tę umiejętność? Od czego zacząć? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!
jak zabezpieczyć drzwi przed psem

Jak zabezpieczyć drzwi przed psem?

2023-01-02
Drapanie drzwi przez psa to bardzo uciążliwy dla opiekuna zwyczaj. Najczęściej jest ono wynikiem nudy lub dużego stresu odczuwanego przez zwierzę, które zostaje samo. Nawet jeśli jesteś na dobrej drodze do tego, żeby ułatwić rozstania, dowiedz się jak zabezpieczyć drzwi przed psem, żeby uniknąć zniszczeń. Do dyspozycji masz różne rozwiązania, takie jak mata czy folia ochronna na drzwi przed psem. Jak ochronić drzwi przed psimi pazurami?
jak oduczyć szczeniaka gryzienia

Szczeniak gryzie? Zobacz, jak oduczyć szczeniaka gryzienia

2023-01-02
Niemal każdy świeżo upieczony właściciel młodego pieska jest zaskoczony tym, z jaką siłą ta mała, słodka i puszysta kuleczka potrafi wbić swoje ostre ząbki w rękę czy nogę. Oczywiście tuż za tym odkryciem pojawia się pytanie, co z tym zrobić. Przeczytaj, jak oduczyć szczeniaka gryzienia.
pies z kotem

Pies i kot w domu. Jak je do siebie przyzwyczaić?

2022-11-27
Pies i kot w domu to dwa żywioły, które raczej nie nadają na tych samych falach. Trudno jest im złapać wspólny język, ale nie jest to niemożliwe. Najłatwiej jest przyzwyczaić do siebie szczeniaka i kocię, ale możesz powiększyć swoją rodzinę o nowego czworonoga w każdym momencie życia twojego pupila. Sprawdź, jak pogodzić psa z kotem. Poznaj zasady wprowadzania psa lub kota do domu, w którym mieszka już zwierzę.
spacer z psem

Spacer z psem. O czym pamiętać, co kupić?

2022-11-22
Sprawdź, co zabrać i jak często wychodzić na spacer z psem.
pies w samolocie

Pies w samolocie: co musisz wiedzieć przed lotem z psem?

2022-10-08
Zanim pies znajdzie się w samolocie, musisz się odpowiednio przygotować. Sprawdź, jak przewozić psa w samolocie.
pies w samochodzie

Pies w samochodzie. Jak przygotować psa na podróż autem?

2022-06-10
Pies w samochodzie to duża odpowiedzialność dla właściciela. Chcesz zabrać psa w podróż samochodem? Sprawdź, jak bezpiecznie przewozić czworonogi autem.
szczeniak w domu

Szczeniak w domu – o czym należy pamiętać, decydując się na psa?

2021-12-25
Pierwsze dni szczeniaka w domu są stresujące nie tylko dla niego, ale także dla ciebie i pozostałych domowników. Sprawdź, jak przygotować się na pierwsze dni ze szczeniakiem w nowym domu.
Klatka kennelowa

Klatka kennelowa dla psa – co to jest, jak dobrać? Klatka kennelowa drewniana czy metalowa?

2021-11-27
Czy klatka dla psa to nagroda czy kara? Jak przyzwyczaić psa do przebywania w klatce kennelowej? Sprawdź, jakie są rodzaje klatek. Dowiedz się, jak krok po kroku oswoić pupila z klatką dla zwierząt.
jak wychować psa

Jak wychować psa? Rady dla właścicieli pupilów

2021-06-03
Planujesz wziąć w opiekę psa? A może w twoim domu zamieszkał już słodki szczeniak i chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat jego wychowania? Świetnie się składa, bo poniżej znajdziesz przydatne wskazówki, jak wychować psa. Polecimy ci też kilka naprawdę sensownych książek związanych z tym tematem.
pies i dziecko

Pies i dziecko. Jak przygotować psa na dziecko?

2021-02-19
Pies i dziecko mogąbyć najlepszymi przyjaciółmi. Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka? Dowiedz się, co możesz zrobić jeszcze przed porodem. Sprawdź, jak powinno wyglądać pierwsze spotkanie noworodka z czworonogiem.