Koty - artykuły, ciekawostki, poradniki

nicienie u kota

Nicienie u kota. Czy można się zarazić? Jak leczyć?

2024-07-15
Czy można się zarazić nicieniami od kota? Jak leczyć inwazję nicieni u zwierząt? Jaki preparat na nicienie dla kota kupić? Poznaj objawy inwazji pasożytów wewnętrznych u kota i wybierz lek, który najlepiej upora się z nicieniami.
jak zabezpieczyć okna uchylne przed kotem

Jak zabezpieczyć okna uchylne przed kotem?

2024-06-27
Koty zawsze chadzają swoimi ścieżkami, niektóre z nich są jednak bardziej niebezpieczne niż inne, zwłaszcza jeżeli zwierzaki żyją razem ze swoimi właścicielami w bloku lub kilkupiętrowym domu. Ciekawskie zwierzęta bardzo często lubią przesiadywać na parapetach, a kiedy nadarzy się okazja, przeciskać się przez okno na zewnątrz, co może zakończyć się tragedią. Aby uniknąć tego typu problemów, poszukujemy często środków, które powstrzymają naturalny instynkt zwierzaka. Radzimy, jak skutecznie zabezpieczyć okna przed kotem.
żwirek który można zrzucać spuszczać w toalecie

Jaki żwirek dla kota można spuszczać w toalecie?

2024-06-20
Żwirki są powszechnie używane przez właścicieli kotów do wypełniania kuwet używanych na co dzień przez futrzanych pupili. Ich główną zaletą jest to, że poza absorpcją moczu pochłaniają także w dużej części nieprzyjemny zapach odchodów. Problem pojawia się jednak zawsze w trakcie ich utylizacji. Wiele osób ma w zwyczaju spuszczać je w toalecie, jednak do tego celu nadają się tylko wybrane produkty. Podpowiadamy zatem, jak je znaleźć.
jak zabezpieczyć ogród dla kota

Jak zabezpieczyć ogród dla kota? Projektujemy bezpieczny ogród

2024-06-17
Masz dom z ogrodem, na który twój kot każdego dnia spogląda z tęsknotą? Wbrew pozorom nie musisz trzymać mruczka zamkniętego w domu. Możesz wypuścić go na zewnątrz, pod warunkiem że zadbasz o zabezpieczenie ogrodu dla kota. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz kompleksowy poradnik, w którym podpowiadamy, jak zaprojektować przydomową przestrzeń w taki sposób, aby była maksymalnie bezpieczna dla zwierzaka.
wybieg dla kota na zewnątrz

Jak przygotować wybieg dla kota na zewnątrz?

2024-06-13
Posiadanie wybiegu dla kota na zewnątrz może być nie tylko korzystne dla zdrowia Twojego pupila, ale także pozytywnie wpływać na jego ogólny stan psychiczny. Dla wielu kotów możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu to doskonały sposób na wykorzystanie naturalnych instynktów łowieckich i eksploracyjnych. Sprawdź, jak stworzyć idealny wybieg dla kota na zewnątrz, by zapewnić mu atrakcyjną przestrzeń do zabawy i aktywności.
obroża uspokajająca dla kota

Jak działa obroża uspokajająca dla kota? Jaką kupić?

2024-06-06
Jak łagodzić stres u kota? Czy obroża feromonowa dla kota działa? Jaką obrożę antystresową kupić dla kota? Poznaj najlepsze obroże dla kota, które pomogą mu poradzić sobie ze stresem. 
kot w nowym mieszkaniu

Jak przyzwyczaić kota do nowego domu?

2024-06-02
Chociaż już dawno obalono mit, że kot przywiązuje się do miejsca, a nie do człowieka, to nie znaczy, że otoczenie jest dla mruczka nieważne. Oczywiście, niektóre zwierzaki są na tyle odważne, że nawet dalekie podróże nie robią na nich wrażenia. Jednak większość z nich to po prostu koci domatorzy, którzy są na tyle przyzwyczajeni do codziennej przestrzeni, że niezbyt chętnie akceptują ewentualne zmiany. Jak przyzwyczaić kota do nowego domu? Sprawdź, jak zadbać o dobrostan mruczka zarówno w trakcie przeprowadzi, jak i w momencie adopcji zwierzaka.
pierwsza pomoc dla kota

Pierwsza pomoc dla kota. Co mieć w apteczce?

2024-05-29
Apteczka dla kota powinna zawierać podstawowe artykuły i leki, które mogą być przydatne w przypadku nagłego problemu zdrowotnego. Chodzi tutaj nie tylko o gaziki czy preparat antyseptyczne do używania na skórę, ale także kołnierz ochronny, pęsetę do usuwania kleszczy czy koc termiczny i ręcznik. W apteczce powinny się znaleźć zarówno produkty przeznaczone do ratowania zdrowia i życia pupila, ale także te, które pozwolą ci zadbać o twoje bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy.
krople na odrobaczenie kota

Jakie krople na odrobaczanie kotów będą najlepsze?

2024-05-22
Jakie krople na robaki u kota wybrać? Jakie krople na kleszcze u kota? Poznaj rodzaje pasożytów u kotów i objawy zarażenia się poszczególnymi pasożytami. Sprawdź, jak często odrobaczać koty i kiedy odrobaczyć kota pierwszy raz. 
Close-up of a medicine given to a cat during a home doctor visit, copy space on the right

Jaki lek na pobudzenie apetytu u kota?

2024-05-15
Jaka pasta na apetyt dla kota, a jakie tabletki? Kiedy udać się do weterynarza na wizytę, jeśli kot nie je? Poznaj przyczyny braku apetytu u kota. Dowiedz się, czym grozi zaburzony apetyt u czworonogów i jak stymulować apetyt domowymi sposobami. 
waleriana dla kota

Waleriana dla kota – jak działa? Najlepsze zabawki z walerianą dla kota

2024-05-13
Waleriana jest powszechnie stosowana jako remedium na nerwy i problemy ze snem. Jak się jednak okazuje, jest ona polecana nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierzaków. Kozłek lekarski, bo tak brzmi druga nazwa tej rośliny, to znakomity sposób na zapewnienie mruczkowi stymulacji węchowej i wielu innych korzyści. Jak działa waleriana dla kota, czym się różni od kocimiętki i jakie są najlepsze zabawki dla kota z walerianą? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.
trawa dla kota

Jak hodować trawę dla kota w domu? W czym pomaga?

2024-04-29
Trawa dla kota to pojęcie, na które prędzej czy później trafi większość właścicieli puszystych czworonogów, poszukujących informacji na temat ich hodowli i utrzymania ich w jak najlepszej kondycji. Warto zaznaczyć, że nie mamy tutaj do czynienia z konkretną rośliną, ale mieszanką różnych gatunków, które właściciele kota hoduje w łatwo dostępnym dla pupila miejscu. Zwierzak będzie w naturalny sposób podgryzał zielone liście. Jeżeli trawa została dobrana w odpowiedni sposób, będzie miała ona działanie lecznicze. Podpowiadamy, jak hodować trawę dla kota, a także w czym konkretnie pomoże futrzakowi.