Koty - artykuły, ciekawostki, poradniki

jaki drapak dla dużego kota

Duży drapak dla dużego kota – jaki wybrać?

2023-09-21
Posiadanie kota to niesamowite doświadczenie. Te małe futrzaste istoty potrafią wypełnić nasze życie radością i miłością. By czuły się jak najlepiej, warto zapewnić im odpowiednie wyposażenie, gwarantujące czworonogowi wygodę, zabawę i odrobinę prywatności. Sprawdź, jak wybrać drapak dla dużego kota, który sprosta wszystkim jego potrzebom.
drapak dla kota brytyjskiego

Drapak dla kota brytyjskiego – o czym pamiętać przed zakupem?

2023-09-19
Jaki drapak dla brytyjczyka? Czy koty brytyjskie potrzebują specjalnego drapaka? Poznaj rodzaje drapaków, które sprawdzą się dla brytyjczyka.
dlaczego kot gryzie

Dlaczego kot gryzie? Co zrobić żeby przestał?

2023-09-07
Koty to sprytne i charakterne zwierzęta, które potrafią bardzo wyraźnie okazywać swoje potrzeby. Nie zawsze jednak ich sygnały są jasne dla właścicieli i nawet po latach wspólnego życia pojawiają się wątpliwości, np. dlaczego kot gryzie i co to może oznaczać. Warto więc poznać możliwe przyczyny, by lepiej rozumieć swojego pupila. 
jaki drapak dla maine coona

Jaki drapak dla maine coona?

2023-09-04
Szukasz idealnego drapaka? Zastanawiasz się, jaki drapak dla maine coona sprawdzi się najlepiej? Poniżej podpowiadamy, na jakim drapaku koty tej rasy odnajdą się najlepiej. Koniecznie przeczytaj przed zakupem!
jakiego zapachu nie lubią koty

Jakiego zapachu nie lubią koty? Jak je odstraszyć?

2023-08-28
Jakiego zapachu nie lubią koty? Jak je odstraszyć? To jedno z podstawowych pytań osób, które nie są wielbicielami kocich wdzięków oraz tych, którzy mają wysterylizowanego pupila. On nie pozostawia po sobie nieprzyjemnych woni. A kociak z sąsiedztwa robi niemiłą „robotę”. I w efekcie wokół mebli na tarasie unosi się przykry zapach, który przeszkadza ci w przyjemnym sączeniu kawki i wyciąganiu nóżek do słońca. Szukamy odpowiedzi na pytanie, jaki zapach odstrasza koty od sikania.
książki o kotach

Książki o kotach nie tylko dla kociarzy

2023-07-17
Poznaj 10 książek o kotach, wśród których znajdziesz nie tylko poradniki, ale też opowiadania i powieści, w których koty grają pierwsze skrzypce. Sprawdź, jaką rolę mruczki odegrały w literaturze.
fiprex duo dla kota

Fiprex DUO dla kota. Po jakim czasie działa, od jakiego wieku? Opinie

2023-07-06
Co na kleszcze dla kota? Jaki preparat na pchły dla kota? Sprawdź, jakie są rodzaje produktów przeciwpasożytniczych dla kota. Czy Fiprex dla kota jest dobrym produktem? Jak go stosować i jak często? Sprawdź, kiedy jest sezon na kleszcze i pchły w Polsce.
koty perskie

Koty perskie. Jaką karmę podawać? Czym charakteryzuje się rasa?

2023-06-26
Koty perskie są w Polsce bardzo popularną rasą. Podoba ci się taki kot i chcesz poznać bliżej jego charakter oraz dowiedzieć się, jak należy o niego dbać? Zapraszamy do poniższego artykułu!
drapiący się kot

Frontline Combo dla kota. Jak stosować, jakie opinie, skutki

2023-06-21
Chcesz chronić swojego mruczka przed inwazją pcheł czy kleszczy? Poznaj Frontline combo dla kota. Poniżej podpowiadamy, jak dokładnie działa ten preparat, jak należy go stosować, jakie ma opinie i czy wywołuje skutki uboczne. Zapraszamy do lektury!
fip u kota

FIP u kota – objawy. Czym jest FIP?

2023-06-06
FIP, czyli zakaźne zapalenie otrzewnej u kotów to wciąż jedna z chorób, na którą w Polsce nie ma zarejestrowanego leku. Jakie są objawy FIP u kota? Poznaj charakterystykę kociego AIDS. Dowiedz się, jak przenosi się choroba i co ja wywołuje. Sprawdź, czy leczenie kota z FIP za granicą jest możliwe.
kot burmski

Kot burmski – wszystko na temat rasy. Cena, hodowla, wygląd

2023-05-29
Kot burmski, inaczej nazywany kotem birmańskim, to kot o oryginalnym wyglądzie i łagodnym, przyjacielskim charakterze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej rasie, a także o pielęgnacji lub cenie kota burmskiego, to przeczytaj nasz poniższy kompleksowy poradnik. Zapraszamy do lektury!
kot sika na łóżko

Kot sika na łóżko. Co zrobić, gdy kot sika poza kuwetą?

2023-05-14
Koty różnie reagują na sytuacje stresowe. Mogą być wycofane, obsesyjnie się wylizywać, kręcić w kółko, ale także załatwiać się poza kuwetą. Okazuje się, że koty wcale nie sikają na łóżko w celu zemsty. Najczęściej jest to wynik stresu, ale może też wynikać z problemów zdrowotnych. Dlaczego kot sika na łóżko? Co zrobić, gdy kot sika na łóżko i podłogę?