Koty - artykuły, ciekawostki, poradniki

półki dla kota

Jakie półki dla kota wybrać i gdzie je montować?

2024-04-19
Chociaż koty przesypiają średnio od 12 do nawet 18 godzin dziennie, to przynajmniej raz na dobę doświadczają dawki nieposkromionej energii. Oprócz tego mruczki po prostu z natury potrzebują zabawy, a ich naturalny instynkt łowiecki sprawia, że bardzo chętnie spędzają czas na wysokości. Jak połączyć go z rozrywką? Strzałem w dziesiątkę są półki dla kota, dzięki którym stworzysz swojemu zwierzakowi prywatny plac zabaw.
wózek dla kota

Wózek dla kota. Jaki wybrać i kiedy warto?

2024-04-15
Nie ma co ukrywać – przenoszenie kota w tradycyjnym transporterze bywa męczące, zwłaszcza jeśli masz do pokonania dłuższy dystans. Na szczęście marki z branży zoologicznej wychodzą naprzeciw potrzebom mruczków i ich właścicieli, proponując coraz to wygodniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest wózek dla kota, który sprawdzi się podczas wycieczek i nie tylko. Sprawdź, kiedy warto z niego korzystać i jaki model wybrać.
gps dla kota

Jaki GPS dla kota? Wybieramy lokalizator

2024-04-10
Zagubienie kota jest stresującym doświadczeniem dla każdego właściciela. Aby zminimalizować ryzyko utraty zwierzaka, warto zainwestować w lokalizator GPS dla kota. Sprawdź, jak dokładnie wybrać odpowiedni produkt, spełniający Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania.
kocimiętka dla kota

Kocimiętka dla kota. Jakie właściwości? Zabawki z kocimiętką

2024-04-04
Kocimiętka to roślina, która od wieków przyciąga koty swoim niezwykłym zapachem. Popularna wśród właścicieli tych czworonogów, kocimiętka jest nie tylko atrakcyjna dla naszych futrzanych przyjaciół, ale również oferuje szereg korzyści zdrowotnych. Czym charakteryzuje się kocimiętka dla kota? Czy warto ją kupić? Jakie zabawki z kocimiętką warto nabyć? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury naszego najnowszego artykułu!
legowisko dla kota

Jakie legowisko dla kota wybrać?

2024-04-02
Każdy miłośnik kotów wie, że te niezależne i tajemnicze stworzenia mają swoje wyjątkowe potrzeby i preferencje. Jednym z kluczowych aspektów zapewnienia im komfortu i szczęścia jest wybór odpowiedniego legowiska. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego specjalne legowisko dla kota jest ważne i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.
sierść kota

Pielęgnacja sierści kota. W co warto zainwestować?

2024-03-28
Każdy miłośnik kotów wie, jak ważna jest pielęgnacja sierści naszych mruczących przyjaciół. Nie tylko wpływa to na ich wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie i samopoczucie. W poniższym poradniku dowiesz się, jak dbać o sierść kota, aby była lśniąca, zdrowa i piękna. Zapraszamy do lektury!
zęby kota

Jak dbać o zęby kota?

2024-03-27
O psie i kocie zęby trzeba regularnie dbać – tak samo jak o ludzkie. Zaniedbanie tego tematu grozi nieprzyjemnymi chorobami kociego uzębienia, a nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. W takim razie jak dbać o zęby kota? O tym opowiadamy więcej w poniższym artykule. Znajdziesz w nim informacje o najczęściej występujących chorobach kociego uzębienia, o popularnych zabiegach dentystycznych dostępnych w gabinetach weterynaryjnych, a także wskazówki dotyczące pielęgnacji kocich zębów w domu. Zapraszamy do lektury!
kaganiec dla kota

Kiedy stosować kaganiec dla kota?

2024-03-25
Czy wiesz, że na rynku oprócz kagańców dla psa znajdziesz również kaganiec dla kota? W jakim celu stosuje się takie zabezpieczenie i kiedy kot powinien nosić kaganiec? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!
starszy kot

Starszy kot w domu. Jaka dieta, co na wzmocnienie?

2024-03-22
Masz w domu starszego kota? Zapewne chcesz wiedzieć, jak odpowiednio o niego zadbać. Jaką dietę powinien mieć starszy kot? Czy może jeść to, co zwykle, czy wymaga specjalistycznych posiłków? Czy ze starszym kotem należy bawić się tak jak z młodym? Na jakie choroby wieku starczego twój mruczek jest narażony najbardziej? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
zakaźne zapalenie jelit u kotów

Zakaźne zapalenie jelit u kotów. Jakim testem sprawdzić? Co robić?

2024-03-15
IBD, czyli zakaźne zapalenie jelit jest złożoną chorobą zapalną układu pokarmowego. Uważa się, że przyczyną choroby są zaburzenia lokalnego układu odpornościowego i mikrobioty układu pokarmowego oraz czynniki środowiskowe. Jak potwierdzić IBD u kota? Sprawdź, jak karmić kota z IBD i dowiedz się, jak skutecznie leczyć koty z zakaźnym zapaleniem jelit. 
witamina b12 dla kota

Witamina B12 dla kota. Na co wpływa? Jak suplementować?

2024-03-13
Witamina B12 dla kota jest często zalecana w przypadku chronicznego zapalenia żołądka i jelit u kotów, zapalenia trzustki i chorobie nowotworowej układu pokarmowego. Jej niedobór może się wiązać np. z przewlekłą biegunką. Jak suplementować B12 dla kota? Jakie są objawy niedoboru witaminy B12 u kotów? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące stosowania witamin z grupy B u kotów. 
poidełko dla kota

Jakie poidełko dla kota wybrać?

2024-03-11
Koty z reguły nie są specjalnie chętne do picia z miski, ich dzicy przodkowie unikali bowiem stojących źródeł wody, stanowiących potencjalne zagrożenie chorobami. Dieta dzikich kotów, opierająca się na upolowanych zwierzętach, takich jak małe ptaki, ssaki lub płazy, sprawiała też, że zazwyczaj większość potrzebnej im wody kociaki przyjmowały wraz ze spożywaną zdobyczą. Czworonogi żyjące w naszych domach są jednak karmione stałą karmą i muszą częściej niż w naturze pić wodę, aby zachować dobre zdrowie, unikając przewlekłych schorzeń. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest zakup specjalnych poidełek, których konstrukcja przełamuje ich niechęć i pomaga nawodnić organizm.