Gatunki ptaków - artykuły, ciekawostki, poradniki

papuga falista

Jak oswoić papugę falistą?

2022-12-30
Papugi to jedne z ptaków hodowlanych, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego - to niezwykle mądre, przyjacielskie, a przy tym piękne ptaki. Wśród gatunków, które są wybierane najczęściej, na jednym z głównych miejsc znajduje się papuga falista. To gatunek, który potrafi prawdziwie przywiązać się do człowieka. Niemniej jednak początki mogą być trudne. Kluczowe znaczenie ma odpowiednie postępowanie z ptakiem oraz zapewnienie papudze odpowiednich warunków. Doradzamy więc, jak oswoić papugę falistą, by wspólna przygoda była pełna radości.
papuga domowa

Papuga domowa: niezbędne akcesoria i karma dla papugi

2022-03-06
Jaka papuga do domu lub mieszkania sprawdzi się najlepiej? Zobacz, co jedzą, jak długo żyją i ile kosztują papugi. Przedstawiamy najpopularniejsze gatunki papug domowych z poradami dotyczącymi ich hodowli.
papuga kakadu

Papuga kakadu. Odmiany, pielęgnacja, hodowla

2022-01-28
Wiele osób marzy o tym, aby mieć w domu egozotyczne zwierzę. I to marzenie da się spełnić – papuga kakadu może być świetnym domowym pupilem. W poniższym poradniku opowiadamy o takich papugach – ich odmianach, o tym, ile kosztują oraz co najważniejsze, jak o nie dbać i czego potrzebują do szczęścia. Zapraszamy do lektury!
hodowla przepiórek

Hodowla przepiórek – jak opiekować się przepiórkami?

2021-06-09
Hodowla przepiórek to ciekawy pomysł na biznes. Jeśli posiadasz niewielką przestrzeń gospodarczą w domu, możesz trzymać ptaki w klatkach, wolierach lub nawet w systemie podłogowym. Jak hodować przepiórki? Co jest potrzebne, by założyć przydomową hodowlę? Jakie korzyści daje hodowla przepiórek? Niniejszy artykuł odpowiada na te pytania.