Gatunki zwierząt terrarystycznych - artykuły, ciekawostki, poradniki

węże dla początkujących

Węże dla początkujących, czyli jakiego węża wybrać na początek i co kupić?

2023-06-15
Węże od tysiącleci fascynują ludzkość, stanowiąc bardzo często symbol przebiegłości, zła lub choroby, ale również wiedzy, medycyny, odrodzenie i nieśmiertelności. Większość ludzi odczuwa spory i często bardzo nieuzasadniony lęk przed tymi zwierzętami, jednak niektórzy mają wręcz przeciwne odczucia i są zafascynowani zarówno wyglądem, jak i zachowaniem oraz ich trybem życia. To właśnie spośród nich rekrutują się osoby decydujące się na rozpoczęcie własnej hodowli tych egzotycznych zwierzaków. Od jakiego gatunku węża warto więc zacząć i na co zwracać uwagę?
hodowla legwana zielonego

Hodowla legwana zielonego. Wszystko o iguanie domowej

2023-05-11
Szukasz informacji o iguanie domowej? Poznaj charakterystykę legwana zielonego. Dowiedz się, co jedzą jaszczurki, ile kosztuje iguana domowa i jakie terrarium dla legwana jest najlepsze. Poznaj charakterystykę usposobienia iguany i sprawdź, jak krok po kroku można oswoić gada.
jaki żółw do domu

Jaki żółw do domu? Wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem hodowli

2023-04-21
Istnieje wiele gatunków żółwi, które mogą być hodowane w domu. Wybór odpowiedniego powinien być dobrze przemyślany, a decyzja poprzedzona dokładnym zapoznaniem się z wymaganiami hodowlanymi oraz charakterystyką danego gatunku. Należy pamiętać, że zwierzęta te żyją wiele lat, dlatego ich zakup jest dużym zobowiązaniem. Opieka nad żółwiem jest jednak bardzo przyjemna i satysfakcjonująca, więc jak najbardziej warto wziąć pod uwagę hodowlę tego zwierzęcia. Sprawdź, jaki żółw do domu będzie najlepszym wyborem.
gekony domowe

Co jedzą gekony domowe? Jak wygląda opieka nad gekonem?

2022-11-17
Czy da się oswoić gekona? Jak opiekować się gekonem w domu? Jakiego gekona kupić? Poznaj opis gekona lamparciego, orzęsionego i Toke. Sprawdź, którego gekona wybrać. Dowiedz się, ile żyją gekony, co jedzą gekony i jakich warunków wymagają w terrarium.
modliszka hodowla

Modliszka. Hodowla w Polsce. Jak hodować modliszkę?

2022-11-16
Domowe pupile to najczęściej psy i koty. Zdarza się jednak, że ludzie wolą mniej popularne zwierzęta. Mogą to być węże, jeże, a nawet owady. W ostatnich latach popularna stała się modliszka. Hodowla obejmuje modliszki storczykowe, patyczakowe, motylowe, gwinejskie i wiele innych gatunków, które można kupić w sklepach zoologicznych lub od prywatnych hodowców. Czy modliszki żyją w Polsce? Tak. Modliszki żyjące naturalnie w Polsce są chronione i nie można ich odławiać. Przed zakupem owada warto się dowiedzieć się, jakie ma wymagania i jakie produkty są niezbędne, aby modliszki mogły się prawidłowo rozwijać.
Egzotyczne zwierzęta domowe

Egzotyczne zwierzęta domowe

2022-10-10
Psy, koty i chomiki to zdecydowanie najpopularniejsze domowe zwierzaki w Polsce. Wiele osób woli jednak postawić przed sobą wyzwanie i spróbować zaadoptować kompletnie egzotyczne oraz nietypowe zwierzę, którego hodowla sprawi im sporą satysfakcję oraz zaskoczy znajomych. Przedstawiamy listęegzotycznych zwierząt domowych.
jaszczurka domowa

Jaszczurka domowa. Jaką wybrać i co kupić?

2022-09-19
Jaszczurka domowa to bardzo popularne zwierzę hodowlane. Zapewnienie jej odpowiednich warunków nie jest szczególnie trudne, ale trzeba pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Przeczytaj, jak przygotować idealne terrarium oraz co jedzą jaszczurki. Poniższy artykuł na pewno pomoże ci w hodowli jaszczurki domowej.
Agama brodata hodowla

Agama brodata hodowla – jak dbać o agamę brodatą?

2021-06-12
Agama brodata cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników gadów. Marszy o tym, aby zaopiekować się agamą brodatą? Hodowla tego zwierzaka wymaga właściwego przygotowania.
hodowla świerszczy

Hodowla świerszczy – jak opiekować się świerszczami? Co jest potrzebne?

2021-05-25
Świerszcze są jednymi z najbardziej popularnych owadów przeznaczanych na karmę dla zwierząt takich jak gekony czy kameleony. Żywi się nimi również inne gatunki gadów i pająki. I choć wydawać by się mogło, że cena ich zakupu nie jest wysoka, miesięcznie może generować jednak spore koszty. Tym bardziej że świerszcze często nie są dostępne lokalnie, co sprawia, że musimy ponosić również koszty związane z wysyłką. Alternatywą jest samodzielna hodowla świerszczy. Na ten krok decyduje się coraz więcej osób. Odpowiedzmy więc na pytanie, jak hodować świerszcze.
Żółw wodno-lądowy w dom

Żółw do domu – ile żyje żółw? Ile kosztuje żółw? Jak opiekować się żółwiem?

2021-05-19
Jaki gatunek żółwia wybrać do domu? Który żółw żyje 100 lat? Jakie terrarium dla żółwia wybrać? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące hodowli żółwi w domu. Sprawdź, jakie gatunki żółwi warto rozważyć, jeśli chcesz rozpocząć przygodę z hodowlą żółwi w domu.
hodowla mrówek

Hodowla mrówek – o czym należy pamiętać?

2021-05-11
Wśród zwierząt, którymi opiekujemy się we własnych domach, coraz częściej poza psami, kotami czy chomikami pojawiają się nieco bardziej egzotyczne gatunki. Są to między innymi mrówki. Nie ma w tym nic dziwnego. Posiadanie własnej hodowli mrówek jest niezwykle ciekawe, a ich obserwacja potrafi wciągnąć na długie godziny. Aby jednak hodowla mrówek przebiegała bez większych problemów, a nasi mali podopieczni czuli się dobrze, musimy wiedzieć, w jaki sposób stworzyć im idealne warunki. Sprawdźmy więc, jak powinna wyglądać hodowla mrówek w domu oraz o czym koniecznie powinniśmy pamiętać.
wąż zbożowy hodowla

Wąż zbożowy hodowla – jak wygląda opieka nad wężem zbożowym?

2021-05-08
Hodowla węży intensywnie przybiera na popularności. Wybór takiego pupila jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób ceniących sobie możliwość obserwacji zwierzęcia. Wprawdzie nie jest to gatunek, który może pełnić funkcję „maskotki”. Nie nadaje się do wspólnych zabaw, głaskania i przytulania. Jednakże jest doskonałym kompanem dla osób uwielbiających obserwować naturalne zachowania i zwyczaje zwierząt. W związku z tym decyzja o zakupie węża bezsprzecznie powinna być szczegółowo przemyślana. Pośród mieszkających w terrariach węży szczególną popularnością cieszy się wąż zbożowy. Jak wygląda hodowla zwierzęcia?