Gatunki małych zwierząt - artykuły, ciekawostki, poradniki

ile kosztuje kapibara

Ile kosztuje kapibara? Co trzeba kupić na początek? 

2024-05-06
Jeszcze kilkanaście lat temu kapibary były względnie nieznanymi zwierzętami. Obecnie dzięki mediom społecznościowym stały się gwiazdami sieci, co zawdzięczają unikalnemu wyglądowi oraz trybowi życia. Zainteresowanie zwierzakami jest więc dziś niezwykle duże, a wielu ich miłośników marzy o tym, aby samemu je przygarnąć i hodować w domu. Co warto wiedzieć o kapibarach i jakie są realny koszty ich hodowli? W artykule odpowiadamy na te i inne pytania. 
szczur dumbo

Szczur Dumbo. Wyżywienie, pielęgnacja i akcesoria

2024-04-22
Chociaż są niezwykle mądre i przyjaźnie nastawione, to mimo to szczury są nadal owiane w Polsce złą sławą. Głównym powodem są powtarzane od lat mity, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Niektórzy jednak ignorują nieprawdziwe przekonania na temat gryzoni i decydują się je adoptować na zwierzątka domowe. Szczególnie dużą popularnością cieszy się szczur Dumbo. Jeżeli planujesz przygarnąć go pod swój dach, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik.
Two funny domestic pet rats and a toy house

Szczur hodowlany – o czym należy pamiętać, zanim się zacznie? Co kupić?

2024-01-31
Szczury hodowlane to inteligentne stworzenia, które coraz częściej stają się popularnymi zwierzętami domowymi. Zanim jednak zdecydujesz się na przygody z hodowlą szczurów, istnieje kilka kluczowych kwestii, o których warto wiedzieć. Dowiedz się, jakie szczury hodowlane wybrać, jak o nie dbać, co powinno znaleźć się w ich diecie, ile kosztuje ich hodowla, a także jak długo mogą żyć. 
jeż domowy

Jeż domowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

2023-06-01
Niemal każdy z nas w dzieciństwie miał okazję opiekować się chomikiem, myszką czy świnką morską. Dziś wśród niewielkich zwierząt domowych rekordy popularności biją jeże. I nie chodzi tu o te same zwierzaki, które spotykamy w lasach czy parkach, ale o jeże domowe, specjalnie przystosowane do życia w ograniczonych przestrzeniach. Sprawdź, jak należy opiekować się jeżykiem domowym i na co należy być przygotowanym, decydując się na jego zakup.
co je chomik syryjski

Co je chomik syryjski? Czym karmić chomika długowłosego?

2023-03-03
Żeby twój chomik syryjski cieszył się dobrym zdrowiem i żył jak najdłużej, musisz zatroszczyć się o właściwą dietę swojego małego przyjaciela. Wiedza o tym, co mu służy, uchroni cię przed przykrymi w skutkach błędami żywieniowymi. Co je chomik syryjski? Jest to zwierzę wszystkożerne i potrzebuje odpowiedniej dawki białka, tłuszczów i węglowodanów, które może czerpać ze specjalnego pokarmu oraz świeżych warzyw i owoców.
popielica afrykańska

Popielica afrykańska w domu. Czy można hodować to podobne do wiewiórki zwierzę?

2023-01-30
Ten niewielki podobny do wiewiórki gryzoń, czyli popielica afrykańska może być ciekawym zwierzakiem domowym. Czy jednak w Polsce jej hodowla jest legalna? Ile kosztuje to zwierzę i czy jego wymagania są duże? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
Królik miniaturka

Królik miniaturka – cena, warunki hodowli, rasy

2021-11-30
Miniaturowy królik to jedno z najpopularniejszych zwierząt hodowanych w domu. Popularność wynika z faktu, że to sympatyczne stworzenie nie jest zbyt wymagające ani trudne w utrzymaniu. Dowodem, który ją potwierdza, jest liczba wyszukiwań w internecie hasła: królik miniaturka cena. Ile zatem kosztuje takie zwierzątko? Jak długo żyje i co warto o nim wiedzieć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym poradniku.
rasy chomikow

Popularne rasy chomików. Czym się różnią? Jakiego wybrać?

2021-11-06
Ten mały gryzoń o uroczym wyglądzie cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin, szczególnie tych, w których są dzieci. Jeśli chodzi ci po głowie zakup chomika, musisz wiedzieć, że występuje on w kilku rasach. Każda z nich wyróżnia się odmiennym wyglądem oraz charakterem. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rasy chomików i który najlepiej odnajdzie się w twoim domu.
fretka w domu

Fretka w domu – jak opiekować się fretką?

2021-06-21
Fretka to niesamowicie ruchliwe i ciekawe świata zwierzątko. Opieka nad nią może dać ci wiele radości, ale wymaga też wielu wyrzeczeń. Sprawdź, dlaczego fretka nie jest zwierzęciem domowym dla każdego. Dowiedz się, jak prawidłowo opiekować się fretką w domu.