Żywienie małych zwierząt - artykuły, ciekawostki, poradniki

co je szczur?

Co je szczur? Jaki pokarm dla szczura domowego? W czym podawać?

2023-10-09
Szczury są jednymi z najczęściej wybieranych niewielkich zwierząt domowych. Cieszą się powodzeniem ze względu na stosunkowo niskie wymagania oraz łatwą hodowlę. Są świetnym pierwszym pupilem dla dziecka i dzięki swojej ciekawskiej naturze potrafią przynieść sporo radości swoim właścicielom. W artykule tłumaczmy, co je szczur, a także czego unikać w jego diecie.
świnka morska

Co jedzą świnki morskie? Ile żyje i kosztuje świnka morska

2022-11-25
Świnki morskie należą do najpopularniejszych domowych gryzoni. Niestety, wokół tematu żywienia i hodowli świnek wciąż krąży wiele szkodliwych mitów. Tłumaczymy, co jedzą świnki morskie, a także jak zapewnić im należyte warunki do zabawy i rozwoju.
co jedza chomiki

Co jedzą chomiki? Najlepsza karma dla chomika

2021-11-28
Wiele osób decyduje się na podarowanie chomika dziecku, w celu nauki malucha odpowiedzialności. Należy jednak pamiętać, że niewielki gryzoń ma potrzeby, które jego właściciel musi zaspokoić, by zwierzak żył jak najdłużej w doskonałej formie. Dowiedz się, co jedzą chomiki i zapewnij swojemu pupilowi najlepszy jadłospis.
wiewiorki

Co jedzą wiewiórki? Czy należy je dokarmiać?

2021-10-01
Podczas jesiennych spacerów po lesie lub parku nie trudno dostrzec jest hasające po drzewach i trawnikach wiewiórki. Te słodkie, rude zwierzątka z puszystym ogonem wzbudzają sympatię u każdego niezależnie od wieku. Choć to dzikie zwierzę, u większości z nas pojawia się chęć pogłaskania go lub chociaż nakarmienia. Czy jednak to możliwe? Czy wiewiórki możemy dokarmiać? A jeśli tak - co warto im podawać? Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie, co jedzą wiewiórki i czy możemy im taki pokarm ofiarować.
Trzy króliki obok siebie

Co jedzą króliki? Czym karmić królika?

2021-07-13
Króliki kojarzą się głównie z jedzeniem marchewek. Czy rzeczywiście powinny one być podstawą ich diety? Zdecydowanie nie. Pokarm dla królika powinien być zróżnicowany i zawierać przede wszystkim siano i zioła. Biorąc do swojego domu to delikatne zwierzę, warto dowiedzieć się, co jedzą króliki i jakie jedzenie będzie sprzyjało ich zdrowiu i doskonałej kondycji, a co może zaszkodzić lub nawet być niebezpieczne. Pomocny będzie z pewnością poradnik, czym karmić królika.