Zdrowie płazów i gadów - artykuły, ciekawostki, poradniki

terrarium dla kameleona

Jakie terrarium dla kameleona? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2023-02-24
Terrarium dla kameleona to podstawa! A to powinno być jak najlepsze, aby wiernie odwzorowywać warunki, w jakich kameleon żyłby w środowisku naturalnym. Zatem jakie terrarium dla kameleona wybrać? Jak je urządzić? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
co jedzą żółwie

Co jedzą żółwie? Czym karmić swojego pupila?

2022-12-30
Coraz więcej osób decyduje się na zakup żółwia lądowego lub wodno-lądowego. Żółw może szybko zacząć chorować, jeśli nie będzie odpowiednio karmiony. Sprawdź koniecznie, co jedzą żółtwie, aby odpowiednio dbać o swojego pupila.
gekony domowe

Co jedzą gekony domowe? Jak wygląda opieka nad gekonem?

2022-11-17
Czy da się oswoić gekona? Jak opiekować się gekonem w domu? Jakiego gekona kupić? Poznaj opis gekona lamparciego, orzęsionego i Toke. Sprawdź, którego gekona wybrać. Dowiedz się, ile żyją gekony, co jedzą gekony i jakich warunków wymagają w terrarium.
modliszka hodowla

Modliszka. Hodowla w Polsce. Jak hodować modliszkę?

2022-11-16
Domowe pupile to najczęściej psy i koty. Zdarza się jednak, że ludzie wolą mniej popularne zwierzęta. Mogą to być węże, jeże, a nawet owady. W ostatnich latach popularna stała się modliszka. Hodowla obejmuje modliszki storczykowe, patyczakowe, motylowe, gwinejskie i wiele innych gatunków, które można kupić w sklepach zoologicznych lub od prywatnych hodowców. Czy modliszki żyją w Polsce? Tak. Modliszki żyjące naturalnie w Polsce są chronione i nie można ich odławiać. Przed zakupem owada warto się dowiedzieć się, jakie ma wymagania i jakie produkty są niezbędne, aby modliszki mogły się prawidłowo rozwijać.
Egzotyczne zwierzęta domowe

Egzotyczne zwierzęta domowe

2022-10-10
Psy, koty i chomiki to zdecydowanie najpopularniejsze domowe zwierzaki w Polsce. Wiele osób woli jednak postawić przed sobą wyzwanie i spróbować zaadoptować kompletnie egzotyczne oraz nietypowe zwierzę, którego hodowla sprawi im sporą satysfakcję oraz zaskoczy znajomych. Przedstawiamy listęegzotycznych zwierząt domowych.
jaszczurka domowa

Jaszczurka domowa. Jaką wybrać i co kupić?

2022-09-19
Jaszczurka domowa to bardzo popularne zwierzę hodowlane. Zapewnienie jej odpowiednich warunków nie jest szczególnie trudne, ale trzeba pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Przeczytaj, jak przygotować idealne terrarium oraz co jedzą jaszczurki. Poniższy artykuł na pewno pomoże ci w hodowli jaszczurki domowej.
nawilżacz do terrarium

Jaki nawilżacz do terrarium wybrać?

2022-02-07
Wielu hodowców płazów, gadów lub pajęczaków, pochodzących w szczególności z wilgotnego biotypu, ma problem z tym, aby utrzymać prawidłową wilgotność powietrza w terrarium, wiwarium czy palludarium. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenie powietrza w domku naszych zwierzaków hodowlanych pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych problemów dotyczących między innymi właściwego chowu, wylinki, chorób związanych z układem oddechowym, chorób oczu oraz wielu innych.
jak dbac o zolwia wodno ladowego

Jak dbać o żółwia wodno-lądowego?

2022-01-03
Żółwie jako pupile domowe cieszą się dużym uznaniem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Decydując się na kupno gada jako zwierzątka domowego, należy jednak pamiętać, iż będzie on nieco bardziej wymagający niż „standardowe” pupile, takie jak chomik czy świnka morska. Należy zapewnić mu przystosowane do jego życia akwarium z odpowiednim wyposażeniem oraz doedukować się w kwestii żywienia, chorób, zachowań. Wszystko po to, aby nasz żółw żył długo, szczęśliwie i przede wszystkim w pełni zdrowia.
mata grzewcza dla węża

Jaka mata grzewcza dla węża jest najlepsza?

2021-12-01
Węże, podobnie jak inne gady, nie są w stanie samodzielnie utrzymać odpowiednio wysokiej ciepłoty ciała. Dlatego też, w trosce o ich dobrostan, należy zapewnić im źródło ciepła. Wśród dostępnych na rynku produktów na szczególną uwagę zasługuje mata grzewcza dla węża. To praktyczne, niezawodne rozwiązanie. Sprawdźmy, jaka mata sprawdzi się najlepiej.
Co jedzą patyczaki

Co jedzą patyczaki? Jak hodować patyczaka?

2021-10-09
Upodobania ludzi co do domowych pupili są różne. Jedni lubią koty, inni psy, a niektórzy decydują się na hodowlę patyczaków. Te bezkręgowce nie wydają się zbyt wymagające, ale czy jest tak rzeczywiście? Warto poznać zwyczaje patyczaków, a przede wszystkim, co jedzą patyczaki, aby zapewnić im jak najlepszą opiekę. Istotne znaczenie będzie miało również terrarium, dlatego kwestię lokum dla patyczaka także podejmiemy.
terrarium dla agamy

Jakie terrarium dla agamy brodatej jest najlepsze?

2021-06-23
Agama brodata jest jedną z najpopularniejszych jaszczurek, które hoduje się w warunkach domowych. Żyje około 10-12 lat i potrzebuje odpowiednich warunków. Ważna jest nie tylko dieta, ale również zaciszne miejsce, w którym może wypoczywać. Pojawia się więc pytanie, jakie terrarium dla agamy brodatej należy wybrać, by zapewnić jej jak najlepszy byt?
Agama brodata hodowla

Agama brodata hodowla – jak dbać o agamę brodatą?

2021-06-12
Agama brodata cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników gadów. Marszy o tym, aby zaopiekować się agamą brodatą? Hodowla tego zwierzaka wymaga właściwego przygotowania.