Zdrowie rybek - artykuły, ciekawostki, poradniki

ślimak w akwarium

Jak pozbyć się ślimaków z akwarium?

2023-01-20
Plaga ślimaków w akwarium. Jak się ich pozbyć na dobre? Co na ślimaki w akwarium jest najbardziej skuteczne? Poznaj efektywne metody walki z ślimakami w zbiornikach. Dowiedz się, jakie ślimaki są bezpieczne, a jakich lepiej unikać w swoim akwarium.
sinice w akwarium

Jak zwalczyć sinice w akwarium?

2022-12-17
Sinice w akwarium nie tylko psują estetykę twojego zbiornika – mogą mieć również szkodliwy wpływ na znajdujące się w nim rośliny oraz narybek. Jak wyglądają sinice i co zrobić, aby się ich pozbyć? Zapraszamy do krótkiego poradnika.
akwarium

Jak się pozbyć pierwotniaków z akwarium?

2022-10-28
Piękne, zadbane akwarium to powód do dumy każdego wielbiciela rybek. Niestety czasami zdarza się, że mimo włożonych wysiłków, woda staje się matowa – przyczyną są zazwyczaj pierwotniaki w akwarium. Sprawdź, czym dokładnie są, dlaczego gromadzą się w wodzie i przede wszystkim – jak się ich pozbyć.
jaka temperatura w akwarium

Jaka temperatura w akwarium jest odpowiednia?

2022-09-21
Jaka powinna być temperatura w akwarium? Jaka grzałka do akwarium jest odpowiednia? Sprawdź, w jakiej temperaturze wody należy hodować gupiki, neonki, welony i skalary. Poznaj skutki zbyt wysokiej i zbyt niskiej temperatury wody dla zdrowia i życia ryb. Przeczytaj.
akwarium

Wymiana wody w akwarium. Co ile i jak wymieniać?

2021-11-14
Wymiana wody w akwarium jest konieczna, aby utrzymać zbiornik w czystości. Dzięki niej usuwane są odchody, minimalizowane jest także ryzyko inwazji glonów. Generalne porządki są konieczne nie tylko wtedy, gdy ryby zaczynają chorować. Warto je przeprowadzać regularnie, aby zapobiec rozwojowi różnych schorzeń. Jak często wymieniać wodę w akwarium? Na czym polega przygotowanie wody do akwarium? Podpowiadamy.