Akwaria i akcesoria dla rybek - artykuły, ciekawostki, poradniki

jak pozbyć się glonów z akwarium

Jak pozbyć się glonów z akwarium?

2023-03-22
Obecność glonów w akwarium wcale nie musi być złą oznaką. Glony występują w niemal każdym akwarium. Ważne, by kontrolować ich wzrost i reagować, jeśli zaczną dominować na ściankach, podłożu, dekoracjach czy roślinach. Jeśli już glony się pojawią, to warto na początku przeprowadzić małe śledztwo, które pomoże ci ustalić rodzaj glonów i najlepszy sposób na pozbycie się ich z akwarium. Poznaj rodzaje glonów i sprawdź, jak dostają się do akwarium. 
akwarium

Jak urządzić akwarium?

2023-01-09
Przymierzając się do zakupu rybek, pamietaj o konieczności odpowiedniego przygotowania akwarium. Zobacz, jak urządzić akwarium.
ph wody w akwarium

Jak obniżyć pH wody w akwarium domowym sposobem?

2023-01-03
Odpowiednie pH wody w akwarium jest jednym z niezbędnych parametrów, który umożliwia rybom normalne funkcjonowanie. Dlaczego jest to tak istotny czynnik? Sprawdź, jakie pH jest odpowiednie dla ryb w akwarium. Poznaj metody obniżenia pH wody w akwarium.
las w akwarium

Ryuboku, czyli jak zrobić las w akwarium

2022-12-18
Aranżacje akwariów w tzw. stylu japońskim są coraz popularniejsze na świecie. Zyskują one fanów dzięki swojemu unikalnemu i niezwykle atrakcyjnemu minimalistycznemu wyglądowi oraz naśladowaniu naturalnych krajobrazów. Wśród nich wyróżniają się zbiorniki typu Ryuboku, które przypominają las w akwarium.
napowietrzanie akwarium

Co musisz wiedzieć o napowietrzaniu akwarium?

2022-11-24
Zwierzęta akwariowe potrzebują nie tylko odpowiedniej temperatury wody i pokarmu, ale również tlenu – bardzo ważne jest zatem, aby regularnie im go dostarczać. Sprawdź, na czym dokładnie polega napowietrzanie akwarium, w jaki sposób je przeprowadzać i w jakich przypadkach można z niego zrezygnować.
jaka woda do akwarium

Jaka woda do akwarium będzie najlepsza?

2022-11-22
Czy wiesz, że wodę przed wlaniem do akwarium należy odpowiednio przygotować? Sprawdź, jaką temperaturę i jaki odczyn powinna mieć woda w akwarium. Dowiedz się, jak wlewać wodę do zbiornika i co jaki czas należy ją podmieniać.
jaki filtr do akwarium

Jaki filtr do akwarium wybrać?

2022-09-24
Najlepszy filtr do akwarium, czyli jaki? Sprawdź, jakie są rodzaje filtrów do zbiorników wodnych. Poznaj ich mocne i słabe strony. Sprawdź, czy tanie filtry do akwarium są gorsze od tych z wyższej półki. Dowiedz się, jaki filtr do akwarium tarliskowego będzie bezpieczny dla narybku, jaki filtr do terrarium z żółwiem kupić i czym kierować się podczas zakupu filtra do akwarium powyżej 100 litrów.
jaka temperatura w akwarium

Jaka temperatura w akwarium jest odpowiednia?

2022-09-21
Jaka powinna być temperatura w akwarium? Jaka grzałka do akwarium jest odpowiednia? Sprawdź, w jakiej temperaturze wody należy hodować gupiki, neonki, welony i skalary. Poznaj skutki zbyt wysokiej i zbyt niskiej temperatury wody dla zdrowia i życia ryb. Przeczytaj.
akwarium

Jak schłodzić wodę w akwarium?

2022-09-11
Akwarystyka to niezwykle satysfakcjonujące hobby, które wymaga jednak dużej uwagi oraz chęci stałego poszerzania wiedzy. Jednym z dużych wyzwań dla początkujących i niedoświadczonych akwarystów jest utrzymanie stałej temperatury. Podpowiadamy więc, jak schłodzić wodę w akwarium.
jakie oświetlenie do akwarium

Jakie oświetlenie do akwarium wybrać?

2022-09-08
Ile lumenów na jeden litr wody akwarium wystarczy, by móc cieszyć się dużą widocznością w zbiorniku? Poznaj rodzaje oświetlenia do akwarium. Sprawdź, jakie standardy musi spełniać oświetlenie w akwarystyce. Dowiedz się, jaka barwa światła sprawdzi się do twojego akwarium i poznaj różnicę między światłem dziennym i nocnym w akwarium.
akwarium

Jak pozbyć się glonów z akwarium?

2022-09-03
Piękne, czyste akwarium to ozdoba każdego wnętrza i powód do dumy właściciela zwierzątek. Niestety, utrzymanie wody w idealnym stanie nie jest łatwe – często pojawia się w niej największe utrapienie hodowców, czyli okropne glony. Sprawdź, jak się przed nimi uchronić i jak pobyć się glonów z akwarium – gdy niestety już się zadomowią.
podłoże do akwarium

Jakie podłoże wybrać do akwarium?

2022-08-20
Podłoże do akwarium odgrywa ogromną rolę w wyglądzie zbiornika. Sprawdź, jakie podłoże do akwarium uznawane jest za najlepsze.