Akwaria i akcesoria dla rybek - artykuły, ciekawostki, poradniki

jaka siatka do wyławiania ryb z akwarium

Jaka siatka do wyławiania ryb z akwarium?

2024-01-15
Siatki do łowienia ryb akwariowych są nieodłącznymi akcesoriami każdego akwarysty. Przydadzą się w wielu sytuacjach, takich jak odławianie ryb do przeniesienia do innego zbiornika, usuwanie nadmiaru narybku czy też wyławianie martwych lub chorych osobników. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników przy wyborze odpowiedniej siatki, aby zapewnić bezpieczeństwo rybom oraz ułatwić sobie pracę. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki do wyławiania ryb akwariowych.
jaka grzałka do akwarium

Jakie mechaniczne filtry akwariowe?

2023-09-20
Filtr do akwarium to nieodzowny element każdego domowego zbiornika wodnego. To stosunkowo niewielkie urządzenia, których zadaniem jest oczyszczanie wody, ale też wprawianie jej w ruch. Na rynku znajdziemy mnóstwo mechanicznych filtrów akwariowych. Jak wybrać ten najlepszy? Poznaj rodzaje filtrów akwariowych i dokonaj świadomego wyboru!
mętna woda w akwarium

Jaka szafka pod akwarium? W jaki sposób ją wybrać?

2023-08-18
Masz w domu akwarium i chcesz odpowiednio je wyeksponować? Sprawdzą się szafki pod akwarium. Ich wybór trzeba jednak dokładnie przemyśleć. W poniższym poradniku podpowiadamy, jaką szafkę pod akwarium wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Zapraszamy do lektury!
zestawy akwarystyczne

Jakie zestawy akwarystyczne? Czym kierować się przy wyborze?

2023-08-14
Jakie zestawy akwarystyczne? Czym kierować się przy wyborze? Zestawy akwarystyczne to prosty sposób na to, by móc szybko rozpocząć swoją przygodę z akwarystyką. Z reguły zawierają prawie wszystko, czego potrzebujemy do zrealizowania marzenia o własnym zbiorniku wodnym. Konieczne jest jedynie dokupienie przykładowo odpowiednich filtrów czy systemu oświetlenia, chociaż oczywiście zależne jest to od rodzaju zakupionego zestawu – niektóre zawierają absolutnie wszystko, inne tylko wybrane elementy. Dowiedz się, jakie zestawy akwarystyczne warto wybrać.
pielęgnacja roślin w akwarium

Pielęgnacja roślin w akwarium. Jak prawidłowo przeprowadzić?

2023-08-04
Pielęgnacja roślin w akwarium. Jak prawidłowo przeprowadzić? Pielęgnacja roślin w akwarium nie jest prosta, w szczególności, gdy nie wie się, jak właściwie się za nią zabrać. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak dobrać odpowiednie rośliny do akwarium, przetransportować je i zasadzić. Już te kroki decydują o tym, czy rośliny się przyjmą. Poruszymy również kwestie nawożenia, oświetlenia oraz dopasowywania parametrów wody, które umożliwią roślinom wzrost. Na końcu rozwiniemy też temat sprzątania akwarium i przycinania roślin. Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja roślin w akwarium.
jaki termometr do akwarium

Jaki termometr do akwarium? Na co zwrócić uwagę?

2023-07-26
Hodowla ryb akwariowych wymaga stworzenia odpowiednich warunków do ich rozwoju i bytowania. Jednym z kluczowych akcesoriów, na które należy zwrócić szczególną uwagę, organizując przestrzeń przyjazną posiadanym gatunkom ryb, są termometry do akwarium. W sprzedaży można znaleźć zarówno niewielkie akcesoria za kilkanaście złotych, jak i profesjonalne urządzenia pomiarowe dokonujące mierzenia warunków cieplnych z ogromną dokładnością.
jaka grzałka do akwarium

Jakie grzałki akwariowe warto kupić?

2023-07-22
Odpowiednia temperatura wody w akwarium jest kluczowym czynnikiem dla zdrowia i dobrostanu ryb oraz roślin. Aby utrzymać optymalne warunki w akwarium, niezależnie od warunków atmosferycznych, niezastąpionym urządzeniem jest grzałka. Grzałka do akwarium pełni nie tylko funkcję podtrzymywania odpowiedniej temperatury, ale również zapobiega wahaniom, które mogą negatywnie wpłynąć na mieszkańców zbiornika.
jak pozbyć się glonów z akwarium

Jak pozbyć się glonów z akwarium?

2023-03-22
Obecność glonów w akwarium wcale nie musi być złą oznaką. Glony występują w niemal każdym akwarium. Ważne, by kontrolować ich wzrost i reagować, jeśli zaczną dominować na ściankach, podłożu, dekoracjach czy roślinach. Jeśli już glony się pojawią, to warto na początku przeprowadzić małe śledztwo, które pomoże ci ustalić rodzaj glonów i najlepszy sposób na pozbycie się ich z akwarium. Poznaj rodzaje glonów i sprawdź, jak dostają się do akwarium. 
akwarium

Jak urządzić akwarium?

2023-01-09
Przymierzając się do zakupu rybek, pamietaj o konieczności odpowiedniego przygotowania akwarium. Zobacz, jak urządzić akwarium.
ph wody w akwarium

Jak obniżyć pH wody w akwarium domowym sposobem?

2023-01-03
Odpowiednie pH wody w akwarium jest jednym z niezbędnych parametrów, który umożliwia rybom normalne funkcjonowanie. Dlaczego jest to tak istotny czynnik? Sprawdź, jakie pH jest odpowiednie dla ryb w akwarium. Poznaj metody obniżenia pH wody w akwarium.
las w akwarium

Ryuboku, czyli jak zrobić las w akwarium

2022-12-18
Aranżacje akwariów w tzw. stylu japońskim są coraz popularniejsze na świecie. Zyskują one fanów dzięki swojemu unikalnemu i niezwykle atrakcyjnemu minimalistycznemu wyglądowi oraz naśladowaniu naturalnych krajobrazów. Wśród nich wyróżniają się zbiorniki typu Ryuboku, które przypominają las w akwarium.
napowietrzanie akwarium

Co musisz wiedzieć o napowietrzaniu akwarium?

2022-11-24
Zwierzęta akwariowe potrzebują nie tylko odpowiedniej temperatury wody i pokarmu, ale również tlenu – bardzo ważne jest zatem, aby regularnie im go dostarczać. Sprawdź, na czym dokładnie polega napowietrzanie akwarium, w jaki sposób je przeprowadzać i w jakich przypadkach można z niego zrezygnować.