Wychowanie małych zwierząt - artykuły, ciekawostki, poradniki

jak się pozbyć zapachu myszy

Jak pozbyć się zapachu moczu myszy, czyli neutralizatory zapachów w praktyce

2024-05-20
Uciążliwy i nieprzyjemny aromat unoszący się wokół klatki z gryzoniami, takimi jak myszy, szczury czy chomiki, to jeden z większych minusów hodowli tych niewielkich zwierzaków.
kuweta dla gryzoni

Jaka kuweta dla gryzoni? Co dla myszy, szczura lub królika?

2024-05-17
Jednym z obowiązków akcesoriów są kuwety, pozwalające w bezpiecznym i ustronnym miejscu załatwić potrzeby fizjologiczne. W artykule podpowiadamy, jak dobrać kuwetę dla gryzoni.
ile kosztuje kapibara

Ile kosztuje kapibara? Co trzeba kupić na początek? 

2024-05-06
Jeszcze kilkanaście lat temu kapibary były względnie nieznanymi zwierzętami. Obecnie dzięki mediom społecznościowym stały się gwiazdami sieci, co zawdzięczają unikalnemu wyglądowi oraz trybowi życia. Zainteresowanie zwierzakami jest więc dziś niezwykle duże, a wielu ich miłośników marzy o tym, aby samemu je przygarnąć i hodować w domu. Co warto wiedzieć o kapibarach i jakie są realny koszty ich hodowli? W artykule odpowiadamy na te i inne pytania. 
Two funny domestic pet rats and a toy house

Szczur hodowlany – o czym należy pamiętać, zanim się zacznie? Co kupić?

2024-01-31
Szczury hodowlane to inteligentne stworzenia, które coraz częściej stają się popularnymi zwierzętami domowymi. Zanim jednak zdecydujesz się na przygody z hodowlą szczurów, istnieje kilka kluczowych kwestii, o których warto wiedzieć. Dowiedz się, jakie szczury hodowlane wybrać, jak o nie dbać, co powinno znaleźć się w ich diecie, ile kosztuje ich hodowla, a także jak długo mogą żyć. 
jakie szelki dla szynszyli

Jakie szelki dla szynszyli? Na co zwrócić uwagę?

2023-10-26
Czy można wyprowadzać szynszylę na spacer? Jakie szelki wybrać dla szynszyli? Sprawdź, w jaki sposób możesz zapewnić ruch szynszyli. Wybierz szelki, które będą najlepsze dla twojego pupila i spełnią wszystkie twoje oczekiwania.
jaka klatka dla szynszyli

Jaka klatka dla szynszyli? O czym pamiętać?

2023-10-19
Hodowla szynszyli w domu jest coraz popularniejsza. Te względnie niewielkie zwierzaki pochodzące z Ameryki Południowej wymagają jednak tego, by poświęcać im odpowiednią uwagę. Opieka nad szynszylą może być więc sporym wyzwaniem dla osób, które do tej pory nie zajmowały się zwierzętami w domu. Wynika to z naturalnego środowiska życia gatunku, jego diety, a także przyzwyczajeń. W artykule radzimy, jaka klatka dla szynszyli będzie najlepsza, a także o czym pamiętać przed rozpoczęciem hodowli.
jaka klatka dla myszy?

Jaka klatka dla myszy? Czym się kierować przy wyborze? 

2023-10-16
Myszy są bardzo chętnie wybieranymi zwierzątkami domowymi, kiedy zachowują zdrowie, nie wymagają skomplikowanej opieki, a ich obserwacja może być bardzo interesująca, zwłaszcza dla dzieci. Oczywiście decyzja o rozpoczęciu hodowli powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Radzimy, jaką klatkę dla myszy wybrać, a także na co zwracać uwagę podczas opieki nad tymi gryzoniami.
zabawka dla szynszyli

Jakie zabawki dla szynszyli? Co warto kupić?

2023-10-13
Mostek dla szynszyli, hamak czy piłka dla gryzoni? Co wybrać? Czy szynszyle potrzebują zabawek? Poznaj proste sposoby na zrobienie bezpiecznej i ciekawej zabawki dla swojego pupila.
co je szczur?

Co je szczur? Jaki pokarm dla szczura domowego? W czym podawać?

2023-10-09
Szczury są jednymi z najczęściej wybieranych niewielkich zwierząt domowych. Cieszą się powodzeniem ze względu na stosunkowo niskie wymagania oraz łatwą hodowlę. Są świetnym pierwszym pupilem dla dziecka i dzięki swojej ciekawskiej naturze potrafią przynieść sporo radości swoim właścicielom. W artykule tłumaczmy, co je szczur, a także czego unikać w jego diecie.
jaka klatka dla szynszyli

Jaki domek dla szynszyli? O czym pamiętać?

2023-10-04
Szynszyle są hodowane w Polsce od lat 50. ubiegłego wieku. Zwierzaki pochodzące z Ameryki Południowej coraz częściej trzymane są również w domach, jako futrzani towarzysze, mimo tego, że wymagają one sporo uwagi od swojego właściciela, a także odpowiednio zaaranżowanej i dużej klatki. W artykule podpowiadamy, jak stworzyć siedlisko dla szynszyli, a także jak przygotować dla nich przytulny domek, który będzie służyć im za bezpieczne schronienie w trakcie snu i odpoczynku. 
jaka karma dla szynszyli?

Jaka karma dla szynszyli? Polecane produkty

2023-09-28
Szynszyle to miłe zwierzątka domowe, które goszczą w wielu mieszkaniach. Są urocze i nie wymagają specjalnego traktowania, dlatego na ich hodowanie decyduje się coraz więcej osób. Szynszyle, podobnie jak koty, psy czy inne zwierzęta, wymagają jednak odpowiedniej diety. Zła karma może negatywnie odbić się na zdrowiu pupila i znacznie pogorszyć jego komfort życia. Właśnie z tego powodu powinniśmy zastanowić się, jaka karma dla szynszyli będzie najlepsza. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje, dotyczące karmienia tych uroczych zwierzątek. Dowiedz się, jakie jedzenie dla szynszyli wybrać. 
szelki dla szynszyli

Jaki hamak dla szynszyli? Po co go kupować?

2023-09-28
Szynszyle to urocze i bardzo aktywne gryzonie, które wymagają odpowiedniej opieki i rozrywki, aby mogły zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Jednym z ciekawych dodatków, który można zapewnić swojemu zwierzakowi jest hamak dla szynszyli. Dowiedz się więcej o tym ciekawym gadżecie.