Wychowanie małych zwierząt - artykuły, ciekawostki, poradniki

Two funny domestic pet rats and a toy house

Szczur hodowlany – o czym należy pamiętać, zanim się zacznie? Co kupić?

2024-01-31
Szczury hodowlane to inteligentne stworzenia, które coraz częściej stają się popularnymi zwierzętami domowymi. Zanim jednak zdecydujesz się na przygody z hodowlą szczurów, istnieje kilka kluczowych kwestii, o których warto wiedzieć. Dowiedz się, jakie szczury hodowlane wybrać, jak o nie dbać, co powinno znaleźć się w ich diecie, ile kosztuje ich hodowla, a także jak długo mogą żyć. 
jakie szelki dla szynszyli

Jakie szelki dla szynszyli? Na co zwrócić uwagę?

2023-10-26
Czy można wyprowadzać szynszylę na spacer? Jakie szelki wybrać dla szynszyli? Sprawdź, w jaki sposób możesz zapewnić ruch szynszyli. Wybierz szelki, które będą najlepsze dla twojego pupila i spełnią wszystkie twoje oczekiwania.
jaka klatka dla szynszyli

Jaka klatka dla szynszyli? O czym pamiętać?

2023-10-19
Hodowla szynszyli w domu jest coraz popularniejsza. Te względnie niewielkie zwierzaki pochodzące z Ameryki Południowej wymagają jednak tego, by poświęcać im odpowiednią uwagę. Opieka nad szynszylą może być więc sporym wyzwaniem dla osób, które do tej pory nie zajmowały się zwierzętami w domu. Wynika to z naturalnego środowiska życia gatunku, jego diety, a także przyzwyczajeń. W artykule radzimy, jaka klatka dla szynszyli będzie najlepsza, a także o czym pamiętać przed rozpoczęciem hodowli.
jaka klatka dla myszy?

Jaka klatka dla myszy? Czym się kierować przy wyborze? 

2023-10-16
Myszy są bardzo chętnie wybieranymi zwierzątkami domowymi, kiedy zachowują zdrowie, nie wymagają skomplikowanej opieki, a ich obserwacja może być bardzo interesująca, zwłaszcza dla dzieci. Oczywiście decyzja o rozpoczęciu hodowli powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Radzimy, jaką klatkę dla myszy wybrać, a także na co zwracać uwagę podczas opieki nad tymi gryzoniami.
zabawka dla szynszyli

Jakie zabawki dla szynszyli? Co warto kupić?

2023-10-13
Mostek dla szynszyli, hamak czy piłka dla gryzoni? Co wybrać? Czy szynszyle potrzebują zabawek? Poznaj proste sposoby na zrobienie bezpiecznej i ciekawej zabawki dla swojego pupila.
co je szczur?

Co je szczur? Jaki pokarm dla szczura domowego? W czym podawać?

2023-10-09
Szczury są jednymi z najczęściej wybieranych niewielkich zwierząt domowych. Cieszą się powodzeniem ze względu na stosunkowo niskie wymagania oraz łatwą hodowlę. Są świetnym pierwszym pupilem dla dziecka i dzięki swojej ciekawskiej naturze potrafią przynieść sporo radości swoim właścicielom. W artykule tłumaczmy, co je szczur, a także czego unikać w jego diecie.
jaka klatka dla szynszyli

Jaki domek dla szynszyli? O czym pamiętać?

2023-10-04
Szynszyle są hodowane w Polsce od lat 50. ubiegłego wieku. Zwierzaki pochodzące z Ameryki Południowej coraz częściej trzymane są również w domach, jako futrzani towarzysze, mimo tego, że wymagają one sporo uwagi od swojego właściciela, a także odpowiednio zaaranżowanej i dużej klatki. W artykule podpowiadamy, jak stworzyć siedlisko dla szynszyli, a także jak przygotować dla nich przytulny domek, który będzie służyć im za bezpieczne schronienie w trakcie snu i odpoczynku. 
jaka karma dla szynszyli?

Jaka karma dla szynszyli? Polecane produkty

2023-09-28
Szynszyle to miłe zwierzątka domowe, które goszczą w wielu mieszkaniach. Są urocze i nie wymagają specjalnego traktowania, dlatego na ich hodowanie decyduje się coraz więcej osób. Szynszyle, podobnie jak koty, psy czy inne zwierzęta, wymagają jednak odpowiedniej diety. Zła karma może negatywnie odbić się na zdrowiu pupila i znacznie pogorszyć jego komfort życia. Właśnie z tego powodu powinniśmy zastanowić się, jaka karma dla szynszyli będzie najlepsza. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje, dotyczące karmienia tych uroczych zwierzątek. Dowiedz się, jakie jedzenie dla szynszyli wybrać. 
szelki dla szynszyli

Jaki hamak dla szynszyli? Po co go kupować?

2023-09-28
Szynszyle to urocze i bardzo aktywne gryzonie, które wymagają odpowiedniej opieki i rozrywki, aby mogły zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Jednym z ciekawych dodatków, który można zapewnić swojemu zwierzakowi jest hamak dla szynszyli. Dowiedz się więcej o tym ciekawym gadżecie. 
opieka nad chomikiem

Jak dbać o chomika? Wszystko o chomikach

2023-07-17
Właściwa opieka nad chomikiem sprawia, że zwierzątko jest zdrowe i pełne energii. Jak opiekować się chomikiem? Czym karmić gryzonia? Jakie lokum będzie najlepsze? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem chomika.
jeż domowy

Jeż domowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

2023-06-01
Niemal każdy z nas w dzieciństwie miał okazję opiekować się chomikiem, myszką czy świnką morską. Dziś wśród niewielkich zwierząt domowych rekordy popularności biją jeże. I nie chodzi tu o te same zwierzaki, które spotykamy w lasach czy parkach, ale o jeże domowe, specjalnie przystosowane do życia w ograniczonych przestrzeniach. Sprawdź, jak należy opiekować się jeżykiem domowym i na co należy być przygotowanym, decydując się na jego zakup.
jeż hodowlany

Terrarium dla jeża: wszystko, co musisz wiedzieć. Jakie wybrać, budowa i wymiary

2023-05-01
Coraz więcej osób decyduje się na zakup jeża pigmejskiego. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak warto pamiętać, że jest to dość wymagający zwierzak, a co za tym idzie – potrzebuje odpowiednich warunków. Właśnie dlatego, zanim trafi do twojego domu, sprawdź, jak powinno wyglądać terrarium dla jeża pigmejskiego. Zebraliśmy dla ciebie w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat nie tylko samego terrarium, ale także jego wyposażenia. Zapraszamy do lektury!