Wychowanie małych zwierząt - artykuły, ciekawostki, poradniki

jaka karma dla szynszyli?

Jaka karma dla szynszyli? Polecane produkty

2023-09-28
Szynszyle to miłe zwierzątka domowe, które goszczą w wielu mieszkaniach. Są urocze i nie wymagają specjalnego traktowania, dlatego na ich hodowanie decyduje się coraz więcej osób. Szynszyle, podobnie jak koty, psy czy inne zwierzęta, wymagają jednak odpowiedniej diety. Zła karma może negatywnie odbić się na zdrowiu pupila i znacznie pogorszyć jego komfort życia. Właśnie z tego powodu powinniśmy zastanowić się, jaka karma dla szynszyli będzie najlepsza. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje, dotyczące karmienia tych uroczych zwierzątek. Dowiedz się, jakie jedzenie dla szynszyli wybrać. 
opieka nad chomikiem

Jak dbać o chomika? Wszystko o chomikach

2023-07-17
Właściwa opieka nad chomikiem sprawia, że zwierzątko jest zdrowe i pełne energii. Jak opiekować się chomikiem? Czym karmić gryzonia? Jakie lokum będzie najlepsze? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem chomika.
jeż domowy

Jeż domowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

2023-06-01
Niemal każdy z nas w dzieciństwie miał okazję opiekować się chomikiem, myszką czy świnką morską. Dziś wśród niewielkich zwierząt domowych rekordy popularności biją jeże. I nie chodzi tu o te same zwierzaki, które spotykamy w lasach czy parkach, ale o jeże domowe, specjalnie przystosowane do życia w ograniczonych przestrzeniach. Sprawdź, jak należy opiekować się jeżykiem domowym i na co należy być przygotowanym, decydując się na jego zakup.
jeż hodowlany

Terrarium dla jeża: wszystko, co musisz wiedzieć. Jakie wybrać, budowa i wymiary

2023-05-01
Coraz więcej osób decyduje się na zakup jeża pigmejskiego. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak warto pamiętać, że jest to dość wymagający zwierzak, a co za tym idzie – potrzebuje odpowiednich warunków. Właśnie dlatego, zanim trafi do twojego domu, sprawdź, jak powinno wyglądać terrarium dla jeża pigmejskiego. Zebraliśmy dla ciebie w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat nie tylko samego terrarium, ale także jego wyposażenia. Zapraszamy do lektury!
mysz japońska

Mysz japońska – hodowla, czyli co jedzą myszy domowe

2023-04-11
Niewielkich rozmiarów łaciata mysz japońska jest uroczym zwierzątkiem domowym. Jak o nią dbać, żeby cieszyła się dobrym zdrowiem? Zanim przygarniesz nowego pupila, koniecznie dowiedz się, co jedzą myszy, a co jest w ich diecie absolutnie zakazane. Chociaż są gryzoniami wszystkożernymi, podobnie jak na wolności powinny odżywiać się przede wszystkim ziarnem, pestkami i nasionami. Co jeszcze musisz wiedzieć o opiece nad myszą?
co je chomik syryjski

Co je chomik syryjski? Czym karmić chomika długowłosego?

2023-03-03
Żeby twój chomik syryjski cieszył się dobrym zdrowiem i żył jak najdłużej, musisz zatroszczyć się o właściwą dietę swojego małego przyjaciela. Wiedza o tym, co mu służy, uchroni cię przed przykrymi w skutkach błędami żywieniowymi. Co je chomik syryjski? Jest to zwierzę wszystkożerne i potrzebuje odpowiedniej dawki białka, tłuszczów i węglowodanów, które może czerpać ze specjalnego pokarmu oraz świeżych warzyw i owoców.
małe zwierzęta domowe dla dzieci

Jak wybrać mądrze małe zwierzęta domowe dla dzieci?

2023-01-31
Wychowywanie dziecka ze zwierzętami ma wiele plusów. W ten sposób można uczyć empatii i odpowiedzialności. Sprawdzi się to jednak wyłącznie w sytuacji, gdy decyzja o przygarnięciu nowego domownika będzie przemyślana przez rodziców. Małe zwierzęta domowe dla dzieci takie jak chomik czy szczur są wspaniałymi towarzyszami, a nie mają wielu wymagań, w porównaniu z psami czy kotami. Jak dobrze wybrać pupila, by nie żałować?
popielica afrykańska

Popielica afrykańska w domu. Czy można hodować to podobne do wiewiórki zwierzę?

2023-01-30
Ten niewielki podobny do wiewiórki gryzoń, czyli popielica afrykańska może być ciekawym zwierzakiem domowym. Czy jednak w Polsce jej hodowla jest legalna? Ile kosztuje to zwierzę i czy jego wymagania są duże? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
jak urządzić klatkę dla świnki morskiej

Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej?

2023-01-25
Gryzonie mają specyficzne potrzeby, o których wszyscy początkujący hodowcy powinni wiedzieć. Poznaj podstawowe wyposażenie klatki dla gryzoni. Dowiedz się, jakie podłoże dla świnki morskiej sprawdzi się najlepiej w twoim domu. Co kupić do klatki dla świnki morskiej? Jakie zabawki dla świnki morskiej są szkodliwe?
Jakie rzeczy dla świnki morskiej warto kupić? Co przyda się śwince morskiej?

Jakie rzeczy dla świnki morskiej warto kupić? Co przyda się śwince morskiej?

2022-12-30
Świnki morskie to urocze i towarzyskie zwierzątka domowe. Wystarczy zapewnić im przytulne miejsce do odpoczynku i zabawy, a będą dobrze się czuły i umilały domownikom czas swoim radosnym gruchaniem. Sprawdzamy, jakie zabawki i niezbędne rzeczy dla świnki morskiej warto kupić.
świnka morska

Co jedzą świnki morskie? Ile żyje i kosztuje świnka morska

2022-11-25
Świnki morskie należą do najpopularniejszych domowych gryzoni. Niestety, wokół tematu żywienia i hodowli świnek wciąż krąży wiele szkodliwych mitów. Tłumaczymy, co jedzą świnki morskie, a także jak zapewnić im należyte warunki do zabawy i rozwoju.
podłoże dla świnki morskiej

Jakie podłoże dla świnki morskiej wybrać?

2022-02-10
Świnki morskie to, obok chomików, jedne z najczęściej wybieranych zwierzaków domowych. Dzieci bardzo często proszą o nie swoich rodziców, ponieważ świnki są stosunkowo niewielkie, a przy tym wyglądają na naprawdę słodkie stworzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na wprowadzenie zwierzęcia do swojego domu, warto dowiedzieć się nieco o tym, w jakich warunkach powinno być przechowywane. Jeśli już skompletujemy wyprawkę w postaci klatki, miseczek czy zabawek, koniecznie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie podłoże dla świnki morskiej będzie najlepsze. Postanowiliśmy pochylić się nad tym tematem i sprawdzić, jaki podkład dla świnki morskiej wybrać. Mamy nadzieję, że nasz artykuł ułatwi wam wybór.