Wychowanie małych zwierząt - artykuły, ciekawostki, poradniki

co je chomik syryjski

Co je chomik syryjski? Czym karmić chomika długowłosego?

2023-03-03
Żeby twój chomik syryjski cieszył się dobrym zdrowiem i żył jak najdłużej, musisz zatroszczyć się o właściwą dietę swojego małego przyjaciela. Wiedza o tym, co mu służy, uchroni cię przed przykrymi w skutkach błędami żywieniowymi. Co je chomik syryjski? Jest to zwierzę wszystkożerne i potrzebuje odpowiedniej dawki białka, tłuszczów i węglowodanów, które może czerpać ze specjalnego pokarmu oraz świeżych warzyw i owoców.
małe zwierzęta domowe dla dzieci

Jak wybrać mądrze małe zwierzęta domowe dla dzieci?

2023-01-31
Wychowywanie dziecka ze zwierzętami ma wiele plusów. W ten sposób można uczyć empatii i odpowiedzialności. Sprawdzi się to jednak wyłącznie w sytuacji, gdy decyzja o przygarnięciu nowego domownika będzie przemyślana przez rodziców. Małe zwierzęta domowe dla dzieci takie jak chomik czy szczur są wspaniałymi towarzyszami, a nie mają wielu wymagań, w porównaniu z psami czy kotami. Jak dobrze wybrać pupila, by nie żałować?
popielica afrykańska

Popielica afrykańska w domu. Czy można hodować to podobne do wiewiórki zwierzę?

2023-01-30
Ten niewielki podobny do wiewiórki gryzoń, czyli popielica afrykańska może być ciekawym zwierzakiem domowym. Czy jednak w Polsce jej hodowla jest legalna? Ile kosztuje to zwierzę i czy jego wymagania są duże? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
jak urządzić klatkę dla świnki morskiej

Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej?

2023-01-25
Gryzonie mają specyficzne potrzeby, o których wszyscy początkujący hodowcy powinni wiedzieć. Poznaj podstawowe wyposażenie klatki dla gryzoni. Dowiedz się, jakie podłoże dla świnki morskiej sprawdzi się najlepiej w twoim domu. Co kupić do klatki dla świnki morskiej? Jakie zabawki dla świnki morskiej są szkodliwe?
Jakie rzeczy dla świnki morskiej warto kupić? Co przyda się śwince morskiej?

Jakie rzeczy dla świnki morskiej warto kupić? Co przyda się śwince morskiej?

2022-12-30
Świnki morskie to urocze i towarzyskie zwierzątka domowe. Wystarczy zapewnić im przytulne miejsce do odpoczynku i zabawy, a będą dobrze się czuły i umilały domownikom czas swoim radosnym gruchaniem. Sprawdzamy, jakie zabawki i niezbędne rzeczy dla świnki morskiej warto kupić.
świnka morska

Co jedzą świnki morskie? Ile żyje i kosztuje świnka morska

2022-11-25
Świnki morskie należą do najpopularniejszych domowych gryzoni. Niestety, wokół tematu żywienia i hodowli świnek wciąż krąży wiele szkodliwych mitów. Tłumaczymy, co jedzą świnki morskie, a także jak zapewnić im należyte warunki do zabawy i rozwoju.
podłoże dla świnki morskiej

Jakie podłoże dla świnki morskiej wybrać?

2022-02-10
Świnki morskie to, obok chomików, jedne z najczęściej wybieranych zwierzaków domowych. Dzieci bardzo często proszą o nie swoich rodziców, ponieważ świnki są stosunkowo niewielkie, a przy tym wyglądają na naprawdę słodkie stworzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na wprowadzenie zwierzęcia do swojego domu, warto dowiedzieć się nieco o tym, w jakich warunkach powinno być przechowywane. Jeśli już skompletujemy wyprawkę w postaci klatki, miseczek czy zabawek, koniecznie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie podłoże dla świnki morskiej będzie najlepsze. Postanowiliśmy pochylić się nad tym tematem i sprawdzić, jaki podkład dla świnki morskiej wybrać. Mamy nadzieję, że nasz artykuł ułatwi wam wybór.
Królik miniaturka

Królik miniaturka – cena, warunki hodowli, rasy

2021-11-30
Miniaturowy królik to jedno z najpopularniejszych zwierząt hodowanych w domu. Popularność wynika z faktu, że to sympatyczne stworzenie nie jest zbyt wymagające ani trudne w utrzymaniu. Dowodem, który ją potwierdza, jest liczba wyszukiwań w internecie hasła: królik miniaturka cena. Ile zatem kosztuje takie zwierzątko? Jak długo żyje i co warto o nim wiedzieć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym poradniku.
co jedza chomiki

Co jedzą chomiki? Najlepsza karma dla chomika

2021-11-28
Wiele osób decyduje się na podarowanie chomika dziecku, w celu nauki malucha odpowiedzialności. Należy jednak pamiętać, że niewielki gryzoń ma potrzeby, które jego właściciel musi zaspokoić, by zwierzak żył jak najdłużej w doskonałej formie. Dowiedz się, co jedzą chomiki i zapewnij swojemu pupilowi najlepszy jadłospis.
rasy chomikow

Popularne rasy chomików. Czym się różnią? Jakiego wybrać?

2021-11-06
Ten mały gryzoń o uroczym wyglądzie cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin, szczególnie tych, w których są dzieci. Jeśli chodzi ci po głowie zakup chomika, musisz wiedzieć, że występuje on w kilku rasach. Każda z nich wyróżnia się odmiennym wyglądem oraz charakterem. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rasy chomików i który najlepiej odnajdzie się w twoim domu.
wiewiorki

Co jedzą wiewiórki? Czy należy je dokarmiać?

2021-10-01
Podczas jesiennych spacerów po lesie lub parku nie trudno dostrzec jest hasające po drzewach i trawnikach wiewiórki. Te słodkie, rude zwierzątka z puszystym ogonem wzbudzają sympatię u każdego niezależnie od wieku. Choć to dzikie zwierzę, u większości z nas pojawia się chęć pogłaskania go lub chociaż nakarmienia. Czy jednak to możliwe? Czy wiewiórki możemy dokarmiać? A jeśli tak - co warto im podawać? Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie, co jedzą wiewiórki i czy możemy im taki pokarm ofiarować.
świnka morska

Co lubią świnki morskie do zabawy? Jakie zabawki dla świnki morskiej wybrać?

2021-09-05
Kawia domowa, wciąż nazywana świnką morską, jak każde inne zwierzę potrzebuje rozrywki, żeby czuć się dobrze. Choć nie jest ona bardzo aktywnym gryzoniem, dla zachowania jej dobrego zdrowia i samopoczucia warto pobudzać ją do wysiłku i mobilizować do zabawy. Nagrodą za to będzie szczęśliwe, zadbane zwierzę. Wiedząc, co lubią świnki morskie do zabawy, można przygotować dla nich wiele ciekawych aktywności, korzystając z gotowych akcesoriów lub bawiąc się z nimi według własnego pomysłu.