Zabawy z psem - artykuły, ciekawostki, poradniki

jaki szarpak dla psa

Mocny szarpak dla psa. Z amortyzatorem czy bez?

2023-11-16
Szarpak dla psa to jedna z tych psich zabawek, która musi się znaleźć w domu każdego czworonoga. Jaki szarpak wybrać dla psa i jak poprawnie bawić się nim z psem? Na te pytania odpowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury!
Wyrzutnia piłek dla psa

Wybieramy wyrzutnię piłek dla psa

2023-11-06
Aportowanie jest jedną z ulubionych gier psów oraz ich właścicieli. Większość czworonogów czerpie z niej ogromną frajdę, równocześnie odstresowuje się, doznaje niezbędnego im ruchu oraz nawiązuje bliższą więź z opiekunem.
mata węchowa diy

Mata węchowa DIY. Jak zrobić matę węchową dla psa lub kota?

2023-08-11
Mata węchowa to doskonały sposób na zmęczenie pupila tak, by później spał spokojnie przez kilka godzin. Nie jest to jednak jedyna zaleta czy cel maty węchowej. To zabawka, która zyskuje ogromną popularność ze względu na swoje właściwości. Pomaga rozwijać mózg zwierzęcia, wzmaga jego instynkty łowieckie i zajmuje mu czas, a po całej zabawie daje gwarancję nagrody. Gotowe maty węchowe można kupić w dowolnych kolorach czy rozmiarach. Możemy jednak wykonać je również samodzielnie. Mata węchowa DIY to świetna zabawa nie tylko dla pupila, lecz także dla opiekuna. 
zabawki dla psa na inteligencje

Jakie zabawki dla psa na inteligencję? Rodzaje

2023-07-03
W sklepach jest dostępnych wiele rodzajów zabawek dla psów. Część z nich służy do zaspokajania potrzeby węszenia lub żucia, część pomaga pupilowi zaspokoić potrzebę aktywności fizycznej w ciągu dnia, a jeszcze inne wyciszają i dają pupilowi poczucie bezpieczeństwa. Chcesz wiedzieć, jakie zabawki na inteligencję dla psa są najlepsze, i które zabawki sprawdzą się na spacerze z psem? Przeczytaj.
Staffordshire Terrier Amstaff dog in a garden with a ball

Flyball – co to jest? Jakie szelki, jakie zasady?

2023-06-28
Flyball to jeden z najpopularniejszych sportów dla psów. Za „latającą piłką” ustawiają się drużyny składające się z 4-6 psów oraz ich przewodnika. Na czym jednak dokładnie polega dyscyplina flyball? Co to właściwie jest, jakie są jej zasady? Co trzeba zrobić, by z własnymi pupilami zacząć brać udział we flyballu? Na te pytania odpowiemy poniżej. Zapraszamy do lektury!
canicross

Canicross, czyli bieganie z psem. Jak zacząć? Co kupić?

2023-06-13
Twój pies to urodzony sportowiec, którego rozpiera energia? Szukasz sposobu na to, by zapewnić mu zdrową dawkę aktywności? Rozważ canicross – niesamowicie popularną dyscyplinę, która pozwoli zarówno tobie, jak i zwierzakowi zadbać o kondycję fizyczną i spędzić wspólny, pożyteczny czas. Podpowiadamy, jak zacząć canicross oraz jakie akcesoria okażą się do tego przydatne.
Szelki do biegania dla psa, czyli jakie szelki do biegania dla psa wybrać

Szelki do biegania dla psa, czyli jakie szelki do biegania dla psa wybrać

2023-05-18
Bieganie z psem jest ciekawą aktywnością, satysfakcjonującą dla zwierzęcia i człowieka. Żeby było przyjemne, upewnij się, że twój pies może biegać na dalekie dystanse i zaopatrz się w odpowiednie akcesoria. Niezbędne będą smycz, pas biodrowy i wygodne szelki do biegania dla psa. Wybór komfortowych szelek jest bardzo ważny, muszą mieć odpowiednią budowę i rozmiar, żeby zapewnić bezpieczeństwo i żeby ich obecność była nieodczuwalna dla zwierzęcia.
zabawki dla owczarka niemieckiego

Jakie zabawki dla owczarka niemieckiego wybrać?

2023-01-02
Zabawa zaspokaja ważne potrzeby fizjologiczne i psychiczne psów. Jest ważna dla każdego zwierzaka, bez względu na jego wiek, temperament czy rasę, jednak żeby wybrać najlepsze zabawki, trzeba uwzględnić wszystkie te czynniki. W przypadku dużych, silnych psów, takich jak owczarki niemieckie, ogromne znaczenie ma wytrzymałość używanych przez nie przedmiotów. Jeśli będą solidne, posłużą długo, zniknie także ryzyko połknięcia odgryzionych elementów. Jakie zabawki dla owczarka niemieckiego sprawdzą się najlepiej?
zabawki dla szczeniaka

Jakie zabawki dla szczeniaków wybrać? Najlepsze zabawki dla szczeniaków

2023-01-02
Młode psy, podobnie jak małe dzieci, do optymalnego rozwoju potrzebują aktywności fizycznej, stymulacji i regularnego rozładowywania napięcia. Wszystkie te potrzeby zaspokoisz, kupując odpowiednio dobrane zabawki dla szczeniaków. Wspólna zabawa pozwoli wam również zacieśniać rodzącą się więź i stworzy podwaliny pod udaną relację w przyszłości. Zabawki nie muszą być skomplikowane, powinny jednak być w pełni bezpieczne i przemyślane. W sklepach znajdziesz mnóstwo propozycji; jak wybrać spośród nich najlepsze?
zabawki edukacyjne dla psa

Zabawki edukacyjne dla psa

2023-01-02
Zabawki edukacyjne dla psów nie tylko stanowią znakomitą rozrywke dla naszych czworonożnych przyjaciół, ale także wspierają prawidłowy rozwój pupila. Inteligentne zabawki dla psów oddziałujące na zmysł węchowy sprawdzają się w każdym wieku psa. Zmuszają go do intensywnego poszukiwania ukrytego przysmaku, dzięki czemu każdy ukryty smakołyk jest prawdziwą nagrodą. Zobacz, jakie zabawki edukacyjne dla psów wybrać.
kong dla psa

Jaką zabawkę kong dla psa wybrać?

2022-09-15
Kong, czyli kula smakula dla psa, to zabawka, która ma wiele zalet. Sprawdź, jaki kong będzie najlepszy i co wkładać do kuli smakuli.
wytrzymałe zabawki dla psa

Jakie są wytrzymałe zabawki dla psa? Najbardziej wytrzymałe psie zabawki

2022-04-24
Pies musi gryźć. A raczej rzuć. Po co? By rozładować napięcie, zabić nudę podczas twojej nieobecności w domu, poprawić kondycję jamy ustnej. To podpowiada mu instynkt. A że natury nie oszukasz, jedyne, co możesz zrobić, to wyjść naprzeciw psim potrzebom poprzez najbardziej wytrzymałe psie zabawki. W przeciwnym razie psiak nabawi się problemów zdrowotnych i behawioralnych i wszystkie dobre zabawki dla psa pójdą do schowka. Sprawdzamy, jakie są wytrzymałe zabawki dla psa.