Akcesoria dla małych zwierząt - artykuły, ciekawostki, poradniki

kuweta dla gryzoni

Jaka kuweta dla gryzoni? Co dla myszy, szczura lub królika?

2024-05-17
Jednym z obowiązków akcesoriów są kuwety, pozwalające w bezpiecznym i ustronnym miejscu załatwić potrzeby fizjologiczne. W artykule podpowiadamy, jak dobrać kuwetę dla gryzoni.
jaka klatka dla szynszyli

Jaka klatka dla szynszyli? O czym pamiętać?

2023-10-19
Hodowla szynszyli w domu jest coraz popularniejsza. Te względnie niewielkie zwierzaki pochodzące z Ameryki Południowej wymagają jednak tego, by poświęcać im odpowiednią uwagę. Opieka nad szynszylą może być więc sporym wyzwaniem dla osób, które do tej pory nie zajmowały się zwierzętami w domu. Wynika to z naturalnego środowiska życia gatunku, jego diety, a także przyzwyczajeń. W artykule radzimy, jaka klatka dla szynszyli będzie najlepsza, a także o czym pamiętać przed rozpoczęciem hodowli.
jaka klatka dla myszy?

Jaka klatka dla myszy? Czym się kierować przy wyborze? 

2023-10-16
Myszy są bardzo chętnie wybieranymi zwierzątkami domowymi, kiedy zachowują zdrowie, nie wymagają skomplikowanej opieki, a ich obserwacja może być bardzo interesująca, zwłaszcza dla dzieci. Oczywiście decyzja o rozpoczęciu hodowli powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Radzimy, jaką klatkę dla myszy wybrać, a także na co zwracać uwagę podczas opieki nad tymi gryzoniami.
zabawka dla szynszyli

Jakie zabawki dla szynszyli? Co warto kupić?

2023-10-13
Mostek dla szynszyli, hamak czy piłka dla gryzoni? Co wybrać? Czy szynszyle potrzebują zabawek? Poznaj proste sposoby na zrobienie bezpiecznej i ciekawej zabawki dla swojego pupila.
jaka klatka dla szynszyli

Jaki domek dla szynszyli? O czym pamiętać?

2023-10-04
Szynszyle są hodowane w Polsce od lat 50. ubiegłego wieku. Zwierzaki pochodzące z Ameryki Południowej coraz częściej trzymane są również w domach, jako futrzani towarzysze, mimo tego, że wymagają one sporo uwagi od swojego właściciela, a także odpowiednio zaaranżowanej i dużej klatki. W artykule podpowiadamy, jak stworzyć siedlisko dla szynszyli, a także jak przygotować dla nich przytulny domek, który będzie służyć im za bezpieczne schronienie w trakcie snu i odpoczynku. 
jaka karma dla szynszyli?

Jaka karma dla szynszyli? Polecane produkty

2023-09-28
Szynszyle to miłe zwierzątka domowe, które goszczą w wielu mieszkaniach. Są urocze i nie wymagają specjalnego traktowania, dlatego na ich hodowanie decyduje się coraz więcej osób. Szynszyle, podobnie jak koty, psy czy inne zwierzęta, wymagają jednak odpowiedniej diety. Zła karma może negatywnie odbić się na zdrowiu pupila i znacznie pogorszyć jego komfort życia. Właśnie z tego powodu powinniśmy zastanowić się, jaka karma dla szynszyli będzie najlepsza. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje, dotyczące karmienia tych uroczych zwierzątek. Dowiedz się, jakie jedzenie dla szynszyli wybrać. 
szelki dla szynszyli

Jaki hamak dla szynszyli? Po co go kupować?

2023-09-28
Szynszyle to urocze i bardzo aktywne gryzonie, które wymagają odpowiedniej opieki i rozrywki, aby mogły zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Jednym z ciekawych dodatków, który można zapewnić swojemu zwierzakowi jest hamak dla szynszyli. Dowiedz się więcej o tym ciekawym gadżecie. 
jeż hodowlany

Terrarium dla jeża: wszystko, co musisz wiedzieć. Jakie wybrać, budowa i wymiary

2023-05-01
Coraz więcej osób decyduje się na zakup jeża pigmejskiego. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak warto pamiętać, że jest to dość wymagający zwierzak, a co za tym idzie – potrzebuje odpowiednich warunków. Właśnie dlatego, zanim trafi do twojego domu, sprawdź, jak powinno wyglądać terrarium dla jeża pigmejskiego. Zebraliśmy dla ciebie w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat nie tylko samego terrarium, ale także jego wyposażenia. Zapraszamy do lektury!
jak urządzić klatkę dla świnki morskiej

Jak urządzić klatkę dla świnki morskiej?

2023-01-25
Gryzonie mają specyficzne potrzeby, o których wszyscy początkujący hodowcy powinni wiedzieć. Poznaj podstawowe wyposażenie klatki dla gryzoni. Dowiedz się, jakie podłoże dla świnki morskiej sprawdzi się najlepiej w twoim domu. Co kupić do klatki dla świnki morskiej? Jakie zabawki dla świnki morskiej są szkodliwe?
świnka morska

Co lubią świnki morskie do zabawy? Jakie zabawki dla świnki morskiej wybrać?

2021-09-05
Kawia domowa, wciąż nazywana świnką morską, jak każde inne zwierzę potrzebuje rozrywki, żeby czuć się dobrze. Choć nie jest ona bardzo aktywnym gryzoniem, dla zachowania jej dobrego zdrowia i samopoczucia warto pobudzać ją do wysiłku i mobilizować do zabawy. Nagrodą za to będzie szczęśliwe, zadbane zwierzę. Wiedząc, co lubią świnki morskie do zabawy, można przygotować dla nich wiele ciekawych aktywności, korzystając z gotowych akcesoriów lub bawiąc się z nimi według własnego pomysłu.
Jaka klatka dla 2 królików miniaturek

Jaka klatka dla królika? Jak wybrać klatkę dla królika?

2021-06-10
Klatka, kojec czy akwarium? W czym królik będzie czuł się najlepiej? Ile kosztuje klatka dla królików? Sprawdź, w czym trzymać królika w domu. Dowiedz się, jakie są minimalne wymiary klatki dla królika.
poidełko dla świnki morskiej

Jakie poidełko dla świnki morskiej jest najlepsze?

2021-05-24
Świnki morskie powinny mieć stały dostęp do świeżej wody. Piją mało, po kilka kropli, za to często. Jakie poidełko dla świnki morskiej będzie najlepsze? Małe czy duże? Montowane wewnątrz klatki czy na zewnątrz? A może miseczka? Podpowiadamy.