Gatunki rybek - artykuły, ciekawostki, poradniki

jakie ryby do oczka wodnego

Jakie ryby do oczka wodnego?

2023-06-01
Zakładacie oczko wodne? To piękna ozdoba ogrodu. Ale oprócz roślinności będzie także musieli kupić odpowiednie ryby - nie wszystkie gatunki odnajdą się w takim zbiorniku. Zatem jakie ryby do oczka wodnego wybrać? Zapraszamy do lektury!
akwariowe rybki o wypukłych oczkach

Akwariowe rybki o wypukłych oczach: jakie wybrać? 

2022-09-22
Akwarium z pięknymi egzotycznymi rybami wygląda wspaniale w niemal każdym wnętrzu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że rybki akwariowe to przede wszystkim żywe stworzenia i konieczne jest zadbanie o ich komfort. Dobór odpowiednich rybek do akwarium jest zatem kluczowy. Podobają ci się rybki akwariowe o wypukłych oczach? Dowiedz się, jakie są gatunki rybek akwariowych o wypukłych oczach i czy można je łączyć z innymi rybkami. Oto cztery gatunki pięknych rybek akwariowych o wypukłych oczach!
kolorowe ryby

Jakie rybki do akwarium 60 l?

2022-08-14
Neonki, gupiki czy mieczyki? Jakie ryby będą dobrze czuły się w akwarium 60 l, a dla których takie akwarium będzie za małe? Których rybek lepiej ze sobą nie hodować? Poznaj nasze cztery propozycje obsady akwarium 60 l.
rybki do małego akwarium

Jakie rybki wybrać do małego akwarium?

2022-08-10
Opiekowanie się rybami i spoglądanie na akwarium może mieć terapeutyczne działanie. Oczywiście nie wszyscy mogą pozwolić sobie na hodowlę w dużych zbiornikach wodnych, z oczywistych względów nie czują się też na siłach, by sprostać wyzwaniu jego stałej konserwacji. Wielu początkujących akwarystów decyduje się więc na niewielki zbiornik. W artykule przedstawiamy najlepsze gatunki ryb słodkowodnych do małego akwarium.
rybki akwariowe

Najładniejsze ryby akwariowe

2022-04-16
Jakie rybki do akwarium wybrać? Zobacz najładniejsze ryby akwariowe.
Jakie rybki mogą być razem,

Jakie ryby mogą być razem w akwarium?

2022-04-02
Czy wszystkie popularne rybki można trzyma razem w jednym akwarium? Czy bojownik dogada się z welonem? Poznaj popularne obsady mieszane do różnego typu akwarium. Sprawdź, jak dobrać rybki do małego, średniego i dużego akwarium.
ryby do akwarium 200 l

Jakie ryby do akwarium 200 l wybrać?

2022-03-07
Posiadanie rybek akwariowych nie jest czynnością zbyt angażującą. Ryby nie wymagają specjalnej troski. Niemniej jednak, aby móc się cieszyć ładnym widokiem, powinniśmy stworzyć rybom odpowiednie warunki do bytowania. Każdy rodzaj ryb posiada pewne uwarunkowania oraz wymagania odnośnie hodowli. Podstawową kwestią jest odpowiednia wielkość i ilość ryb w stosunku do pojemności akwarium. W naszym poradniku skupimy się na tym, jakie ryby do akwarium 200 l nadają się najbardziej oraz które ryby ławicowe będą najlepszym wyborem w tym przypadku.
rybki akwariowe dla początkujących

Jakie rybki akwariowe dla początkujących wybrać?

2022-03-02
Zanim kupimy swoje pierwsze akwarium, powinniśmy się dobrze zastanowić, jakim rybkom akwariowym będzie się w nim najlepiej żyło. Nie każdy bowiem osobnik jest prosty w hodowli dla początkującego akwarysty. Stąd powinniśmy się zaznajomić z ich potrzebami, tak by nie męczyły się w naszym akwarium.
rybki do akwarium słodkowodnego

Jakie rybki do akwarium słodkowodnego wybrać?

2022-02-23
Akwarystyka to pasja, którą zarażają się zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Większość pasjonatów hodowania ryb ozdobnych zaczyna swoją przygodę od gatunków żyjących naturalnie w rzekach i jeziorach. Jakie rybki do akwarium słodkowodnego powinien wybrać początkujący? Które rybki słodkowodne do akwarium nadają się do mniejszych, a które do większych zbiorników? Odpowiadamy na te pytania.
Jakie ryby toleruje bojownik

Jakie rybki hodować z bojownikiem?

2022-01-28
Jakie ryby toleruje bojownik? Czy bojowniki mogą być razem w jednym akwarium? Poznaj gatunki ryb, które dobrze dogadują się w akwarium z bojownikiem. Dowiedz się, jakich ryb unikać.
rybki

Jakie rybki z krewetkami? Rybki z krewetkami w akwarium

2022-01-07
Zakładanie akwarium to tworzenie nowego świata w skali mikro. W przypadku krewetek trzeba wiedzieć, jakie ryby będą dla nich przyjazne – chodzi tutaj o to, by krewetki nie były zagrożone i nie musiały się cały czas chować przed rybami. Nie bez powodu mówi się, że akwarium jest jak laboratorium – na własne oczy można zobaczyć efekt akwarystycznych decyzji podejmowanych przez posiadacza zbiornika. Sprawdź, czy twoje plany związane z obsadą w akwarium będą korzystne dla krewetek!
jakie rybki do akwarium 25l

Jakie rybki do akwarium 25 l?

2021-05-03
Początkujący akwaryści zwykle wybierają niewielkie akwaria o pojemności około 25 l. Ich zakup to stosunkowo niewielka inwestycja. W takim zbiorniku mieści się 5-6 ryb, z którymi poradzą sobie nawet osoby bez doświadczenia. Sprawdź, jakie rybki do akwarium 25 l są najlepszym wyborem dla ciebie.