Akcesoria dla płazów i gadów - artykuły, ciekawostki, poradniki

terrarium dla kameleona

Jakie terrarium dla kameleona? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2023-02-24
Terrarium dla kameleona to podstawa! A to powinno być jak najlepsze, aby wiernie odwzorowywać warunki, w jakich kameleon żyłby w środowisku naturalnym. Zatem jakie terrarium dla kameleona wybrać? Jak je urządzić? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
nawilżacz do terrarium

Jaki nawilżacz do terrarium wybrać?

2022-02-07
Wielu hodowców płazów, gadów lub pajęczaków, pochodzących w szczególności z wilgotnego biotypu, ma problem z tym, aby utrzymać prawidłową wilgotność powietrza w terrarium, wiwarium czy palludarium. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenie powietrza w domku naszych zwierzaków hodowlanych pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych problemów dotyczących między innymi właściwego chowu, wylinki, chorób związanych z układem oddechowym, chorób oczu oraz wielu innych.
mata grzewcza dla węża

Jaka mata grzewcza dla węża jest najlepsza?

2021-12-01
Węże, podobnie jak inne gady, nie są w stanie samodzielnie utrzymać odpowiednio wysokiej ciepłoty ciała. Dlatego też, w trosce o ich dobrostan, należy zapewnić im źródło ciepła. Wśród dostępnych na rynku produktów na szczególną uwagę zasługuje mata grzewcza dla węża. To praktyczne, niezawodne rozwiązanie. Sprawdźmy, jaka mata sprawdzi się najlepiej.
terrarium dla agamy

Jakie terrarium dla agamy brodatej jest najlepsze?

2021-06-23
Agama brodata jest jedną z najpopularniejszych jaszczurek, które hoduje się w warunkach domowych. Żyje około 10-12 lat i potrzebuje odpowiednich warunków. Ważna jest nie tylko dieta, ale również zaciszne miejsce, w którym może wypoczywać. Pojawia się więc pytanie, jakie terrarium dla agamy brodatej należy wybrać, by zapewnić jej jak najlepszy byt?
lampa grzewcza dla żółwia

Lampa grzewcza dla żółwia – jaką wybrać?

2021-05-06
Bezsprzecznie w przypadku żółwi temperatura panująca w domu jest zdecydowanie za niska do prawidłowego funkcjonowania żółwiego organizmu. W związku z tym stanowczo należy zadbać o odpowiednie dogrzanie terrarium. Jaką lampę grzewczą dla żółwia wybrać i czemu się z niej korzysta?