Zdrowie i pielęgnacja kota - artykuły, ciekawostki, poradniki

fiprex duo dla kota

Fiprex DUO dla kota. Po jakim czasie działa, od jakiego wieku? Opinie

2023-07-06
Co na kleszcze dla kota? Jaki preparat na pchły dla kota? Sprawdź, jakie są rodzaje produktów przeciwpasożytniczych dla kota. Czy Fiprex dla kota jest dobrym produktem? Jak go stosować i jak często? Sprawdź, kiedy jest sezon na kleszcze i pchły w Polsce.
jak długo kot wydala robaki po odrobaczaniu

Jak długo kot wydala robaki po odrobaczaniu?

2023-05-10
Sądzisz, że kot żyjący w domu nie padnie nigdy ofiarą robaków? Nic bardziej mylnego. Pasożyty czyhają w różnych miejscach – surowym mięsie, pchłach, a nawet na twoich butach, na których możesz przynieść do mieszkania ich jaja. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne odrobaczanie mruczka i uważne obserwowanie kuwety. Jak długo kot wydala robaki po odrobaczaniu i po jakim czasie działa preparat? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.
jaki żwirek dla kota

Jaki żwirek dla kota? Wybieramy najlepszy żwirek dla kota

2023-05-09
Podstawowym wyposażeniem domu każdego właściciela kota jest, oczywiście, kuweta ze żwirkiem. Zakup odpowiedniego wypełnienia może okazać się trudniejszy, niż mogłoby się wydawać – na rynku znajdziesz kilka różnych rodzajów, które mogą pochwalić się rozmaitymi zaletami. Jaki żwirek dla kota wybrać? Mamy kilka wskazówek!
kot u weterynarza

FIV FeLV – co to znaczy? Kocia białaczka

2023-05-06
FIV, czyli wirus nabytego niedoboru immunologicznego oraz FeLV, czy wirus białaczki kotów to dwa wirusy, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia kotów. Poznaj objawy białaczki kotów i nabytego niedoboru immunologicznego kotów. Sprawdź, czy można zaszczepić koty przeciwko tym wirusom.
alergia u kota

Alergia u kota – jak się objawia?

2023-05-03
Czy wiesz, że najbardziej charakterystycznym objawem alergii jest świąd? Poznaj rodzaje alergii u kotów. Dowiedz się, jak leczyć kota z alergią.
kichanie u kota

Co może oznaczać kichanie u kota?

2023-05-02
Co może oznaczać kichanie u kota? Kichanie u kota może być związane z koniecznością oczyszczenia się dróg oddechowych w wyniku wejścia przez zwierzę w zanieczyszczone środowisko. O ile sporadyczne nie powinno budzić naszych objaw, jeżeli ataki kichania u kota lub psikanie mają miejsce dość często, należy zwrócić się po pomoc do weterynarza. Kichanie u kota może być bowiem związane z bardzo poważnymi schorzeniami, które niejednokrotnie prowadzą do śmierci zwierzęcia. Dowiedz się, co powinno zwrócić Twoją uwagę.
rośliny bezpieczne dla kota

Jakie rośliny są bezpieczne dla kota? A jakie są trujące i niebezpieczne?

2023-04-24
Jakie rośliny balkonowe bezpieczne dla kota warto kupić? Jak zabezpieczyć kwiaty przed kotem? Poznaj listę trujących roślin dla kota. Dowiedz się, jakie są najczęstsze objawy zatrucia u kota. Sprawdź, co powinieneś zrobić, jeśli podejrzewasz lub wiesz, że twój kot zjadł trującą roślinę. 
jak podać kotu tabletkę

Jak podać kotu tabletkę?

2023-04-18
Zastanawiasz się, jak podać kotu tabletkę? Chcesz zrobić to szybko i przede wszystkim bezpiecznie? Przeczytaj nasz poniższy poradnik. Podpowiadamy w nim kilka sposobów na to, jak dać kotu tabletkę. Zapraszamy do lektury!
gorączka u kota

Gorączka u kota. Jak sprawdzić, czy kot ma prawidłową temperaturę? Co zrobić, jeśli nie?

2023-04-01
Gorączka u kota nie zawsze jest zjawiskiem niekorzystnym. To pierwsza, nieswoista linia obrony organizmu przed wieloma czynnikami chorobotwórczymi. To ta wysoka gorączka, czyli powyżej 40,5 stopni Celsjusza powinna niepokoić. Jaką temperaturę ma kot? Jak sprawdzić czy kot ma gorączkę bez termometru? Poznaj domowe sposoby na zwalczenie gorączki u kota.
jak czyścić uszy kotu

Jak czyścić uszy kotu?

2023-03-18
Koty uwielbiają dbać o higienę, nie znoszą obcych zapachów i sporą część swojej aktywności poświęcają na pielęgnację. Mimo to ich ludzcy opiekunowie robią wszystko, co możliwe, żeby im w tym pomóc. Jedną z czynności, którą wielu z nich wykonuje profilaktycznie, jest dbanie o wrażliwe kocie uszy. Kiedy rzeczywiście jest konieczne ich oczyszczanie, a kiedy jest zupełnie zbędne? Jak czyścić uszy kotu, który tego potrzebuje? Przeczytaj, żeby nie popełnić błędu.
dziwne odgłosy kota

Dziwne odgłosy kota. Co oznaczają nietypowe dźwięki kota?

2023-03-02
Uważnemu opiekunowi zrozumienie znaczenia dźwięków wydawanych przez kota w większości przypadków nie sprawia wielkich trudności. Silne emocje towarzyszą kotom, które warczą i prychają. Są one wyrazem kociej postawy defensywnej i ich zadaniem jest odstraszenie przeciwnika. 
zapalenie spojówek u kota

Zapalenie spojówek u kota. Jak leczyć?

2023-03-02
Mrużenie oczu, wypływ z oka i obrzęk z zaczerwienieniem to typowe objawy zapalenia spojówki u kota. Objawy mogą dotyczyć tylko jednego oka lub obu. Poznaj przyczyny zapalania spojówki u kota i sprawdź, kiedy należy udać się z kotkiem do lekarza weterynarii.