Data publikacji:

Zabawki interaktywne dla kota: jakie wybrać?

Jesteś miłośnikiem kotów bądź chcesz obdarować pupila znajomych? Zabawki interaktywne dla kota okażą się strzałem w dziesiątkę – są to zabawki skłaniające zwierzę do aktywności ruchowej i zaangażowania wielu zmysłów. Używanie przez kota zabawek interaktywnych pomaga w utrzymaniu sprawności intelektualnej. Jakie zabawki interaktywne dla kota warto mieć? Podpowiadamy!
zabawki interaktywne dla kota

Zabawki interaktywne dla kota

Koty są naturalnymi łowcami i uwielbiają odkrywać, więc interaktywne zabawki dla kota to świetny sposób na uszczęśliwienie i rozrywkę Twojego zwierzaka. Zapewniają również pewną stymulację umysłową twojego kota.
Niektóre z najlepszych zabawek interaktywnych dla kotów to wskaźniki laserowe, zabawki typu wędka, różdżki z piór czy mysz na sznurku. Interaktywne zabawki dla kotów można wykorzystać na różne sposoby, np. zabawę z ludźmi lub zabawę w pojedynkę.
Im częściej wchodzisz w interakcję ze swoim kotem, bawiąc się z nim, tym większe prawdopodobieństwo, że pozostanie on zdrowy. Interaktywne zabawki dla kotów zapewniają również stymulację umysłową, co jest ważne dla zdrowia pupila. Warto wiedzieć, że koty mają mniejszą aktywność mózgu niż psy i dlatego potrzebują większej stymulacji.
Przedstawiamy najciekawsze zabawki interaktywne dla kota!

Coockoo – zabawka dla kota Sling

Kojarzysz filmiki, na których widnieją koty, które oszalały na punkcie jeżdżących odkurzaczy? Teraz możesz zakupić jeździk stworzony z myślą o małych czworonogach! Zabawka dla kota Sling posiada wystającą żyłkę, która kusi kota do podjęcia zabawy. Z wierzchu jeździk wymoszczony jest miękkim materiałem, by kot mógł wskoczyć na górę i odpocząć. Zabawka automatycznie wyłącza się po 15 minutach zabawy.

Cheerble – interaktywna piłka dla kotów

Piłka dla kota, która porusza się po dotknięciu jej łapką, to ciekawy gadżet dla pupila. Posiada podświetlenie LED oraz trzy tryby działania (passive, normal i active). Co ciekawe, piłeczka została zaprojektowana tak, by nie wpadała do szczelin w domu. Jest to zabawka interaktywna dla kota, która wzmaga aktywność fizyczną zwierzęcia.

Unizoo – zabawka interaktywna dla kota z podajnikiem karmy

Jest to zabawka z piszczałką. Po wypełnieniu zabawki karmą wypada ona stopniowo. Jest to zabawka idealna dla łakomczuchów, które jedzą łapczywie. Zabawa taką piszczałką pozwala na uwolnienie naturalnego instynktu łowczego („zapracowanie” na jedzenie poprzez trącanie zabawki łapką).

Frolicat – interaktywna zabawka dla kota Cheese

Kot pokocha zabawę z dwiema niesfornymi myszkami, które wyskakują z kawałka sera. Zabawka automatycznie wyłącza się po 15 minutach. Jest to zabawka idealna dla osób, które zostawiają kota na jakiś czas w domu samego (np. gdy muszą wyjść do pracy), ponieważ interaktywny ser posiada funkcję losowego włączenia się podczas dnia. Kot może bawić się z myszkami, gdy jest sam w domu!

Kalendarz adwentowy dla kota

Wprowadzenie świątecznej atmosfery warto zacząć już w grudniu! Interaktywne zabawki to świetny pomysł na prezenty w ramach kalendarza adwentowego dla kota. Każdego dnia kotek otrzyma nową zabawkę lub smakołyk, co sprawi, że cały miesiąc wypełniony będzie wspólną zabawą i odkrywaniem nowych przedmiotów.
Kalendarz adwentowy dla kota możesz wykonać własnoręcznie albo wybrać gotowy – są one najczęściej wypełnione wyłącznie smakołykami.
Stworzenie kalendarza adwentowego dla kota to kreatywny pomysł na spędzenie okresu świątecznego.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Justyna Belkiewicz