Data modyfikacji:

Książki o kotach nie tylko dla kociarzy

Poznaj 10 książek o kotach, wśród których znajdziesz nie tylko poradniki, ale też opowiadania i powieści, w których koty grają pierwsze skrzypce. Sprawdź, jaką rolę mruczki odegrały w literaturze.

książki o kotach

Przemysław Wechterowicz – Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych

Jeśli myślisz, że koty mają ci do powiedzenia jedynie zwykłe „miau”, to jesteś w dużym błędzie. Znajdziesz tutaj celną interpretację kociego języka, która pozwoli ci poznać mruczki z zupełnie innej strony. Oprócz pouczającej treści książka o kotach ma także dawkę humoru. To obowiązkowa pozycja dla każdego kociarza z poczuciem humoru.

Susanne Schötz – Sekretny język kotów

Możesz się zdziwić, jak dużo rzeczy opowiada ci twój mruczek w ciągu dnia. Dzięki tej książce o kotach rozszyfrujesz mowę swojego pupila. Dowiesz się, kiedy chce się z tobą bawić i kiedy potrzebuje pieszczot. Poznasz też, w jaki sposób twój futrzak informuje cię, że nie ma teraz ochoty na twoje towarzystwo. Język kotów przestanie być sekretny.

Brunner David, Stall Sam – Kot. Instrukcja obsługi

To pozycja nie tylko dla początkujących kocich opiekunów, ale też dla tych, którzy o kotach wiedzą całkiem sporo. Podręcznik pomaga zrozumieć kocie zwyczaje. Znajdziesz w nim także wiele ciekawostek o mruczkach. Warto po niego sięgnąć przed zakupem lub adopcją kotka. Autorzy podpowiadają, jaka rasa kota będzie najlepiej pasowała do twojego stylu życia.

Charles Bukowski – O kotach

Charles Bukowski nigdy nie krył, że darzy koty wyjątkową sympatią. Uważał je za nietuzinkową emanację natury. Zbiór „O kotach” to hołd Bukowskiego dla kocich wojowników i łowców. Znajdziesz tutaj zarówno wesołe, humorystyczne treści, jak i te surowe, pełne zadumy, poruszające i pełne czułości. Jedna z piękniejszych książek o kotach.

Jules Champfleury – Koty. Historia, zwyczaje, obserwacje, anegdoty

Chcesz wiedzieć, jak koty były postrzegane w starożytności i na przestrzeni wieków? Wszystkie informacje w książce są poparte świadectwami historycznymi, historiami z życia i badaniami naukowymi. Dlatego ta lektura zapisała się na stałe w kanonie powieści i poradników o kotowatych.

Stephane Garnier, Laurie Hawkes – Żyć jak kot! Jak sprawić, by świat kręcił się wokół Ciebie

Koty to wyjątkowe istoty. Wszyscy powinniśmy się od ich uczyć. W pierwszym tomie znajdziesz wiele kocich historii, które mogłyby się przytrafić równie dobrze człowiekowi.

Opisy kocich zachowań nakłaniają w subtelny sposób do refleksji – sam się przekonasz, że koty i ludzie mają więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Sprawdź, czego ty mógłbyś się nauczyć od mruczków. W drugim tomie poznasz najgłębiej skrywane kocie sekrety, które z pewnością skradną twoje serce.

Delgado Mikel, Galaxy Jackson – KOCIE MOJO, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota

Poradnik został stworzony przez gospodarza programu „Kot z piekła rodem”. Jackson Galaxy jest łącznikiem pomiędzy mruczkami a ich opiekunami. Autor książki o kotach tłumaczy koci język na ludzki, zwraca uwagę na potrzeby czworonogów i daje cenne wskazówki, dzięki którym będziesz wiedział, jak opiekować się mruczkiem od jego pierwszych dni w twoim domu.

Znajdziesz tutaj także informacje dotyczące pielęgnacji i żywienia kota. Dowiesz się, jak nie bawić się z kotem, jak zaspokajać potrzebę łowienia i tropienia kota niewychodzącego i jak odczytywać sygnały, które wysyła do ciebie twój ukochany mruczek. To obowiązkowa lektura dla każdego kociarza.

Takashi Hiraide – Kot, który spadł z nieba

To idealna książka dla miłośników kotów, którzy lubią anime, ale nie tylko. Powinna przypaść do gustu każdemu, kto jest otwarty na klimat Japonii, a musisz wiedzieć, że Japończycy to naród po uszy zakochany w kotach! 

Nie znajdziesz tutaj długich opisów. Każde zapisane słowo jest przemyślane. Autor umyślnie zachwyca się tym, co piękne – skupia się na wyjątkowości detali oraz chwil, i celnie opisuje codzienność bohaterów, którymi są spokojne małżeństwo mieszkające na peryferiach Tokio i kotka Chibi, która ubarwia im codzienność. Masz ochotę na nostalgiczną powieść, która wprowadzi cię w zadumę? Koniecznie przeczytaj.

Łukasz Orbitowski – Prezes i Kreska

Znajdziesz tutaj piękne, cieszące oko ilustracje oraz zabawne i wzruszające historie, w których nietrudno doszukać się ukrytego przesłania. Prezes i Kreska to dwa koty, które na pozór nic nie łączy. Prezes jest odważnym, doświadczonym kotem, który twardo stąpa po ziemi, a Kreska jest lękliwa, jednak stara się pokonać swoje obawy i próbuje zrozumieć otaczający ją świat.

Mruczki razem próbują rozwiązać zagadki, okazując sobie przy tym akceptację i wsparcie, wzmacniając łączącą ich przyjaźń. Autor przekonuje, że strach jest częścią kota, podobnie jak jego wąsy czy ogon. Ta lektura jest dobrą lekcją pokory. To książka o kotach dla dzieci i dorosłych.

Susan Herbert – Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem

Koty renesansowe, czarno-białe, w technikolorze i te impresjonistyczne. Są też koty pozujące do obrazów, koty malarze, mruczący aktorzy, a nawet koty reżyserujące. Brzmi interesująco?

Wbrew pozorom ta książka o kotach nie tylko bawi, ale też uczy. Niezależnie od tego, czy interesuje cię sztuka i malarstwo czy nie, w świecie stworzonym przez Susan Herbert na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zdjęcie: Envato Elements