Dużą zaletą szelek typu guard jest również ich uniwersalność. Sprawdzą się bowiem dla najbardziej aktywnych czworonogów, a także dla spokojniejszych psów. W przypadku szczeniaków mamy do czynienia z tym pierwszym typem, a szelki z łatwością poradzą sobie z ich nieujarzmioną naturą.
Jakie szelki dla szczeniaka labradora? A jakie dla yorka?
Bez względu na to, czy podejmujemy decyzję, jakie szelki dla szczeniaka owczarka niemieckiego, czy też jakie szelki dla szczeniaka yorka najlepiej kupić, odpowiedzią mogą być szelki guard, będą bowiem pasowały na psy małych oraz dużych ras.
Ważne jednak, by zwrócić uwagę na ich rozmiar, najlepiej dokładnie zmierzyć psa i porównać z tabelą rozmiarów producenta.
Szelki tego typu składają się z dwóch obręczy połączonych paskami grzbietowym oraz mostkowym. Zdecydowanie najlepszym wyborem w przypadku szczeniaków są szelki bezuciskowe, które na piersi mają miękki tekstylny panel, chroniący szczególnie wrażliwe czworonogi, a do takich z pewnością należy zaliczyć szczenięta.
W przypadku najmłodszych psów można również zwrócić uwagę na dodatkowe zalety.
Na przykład szelki dla szczeniaka Trixie w wersji świecącej w ciemności podbiją serca opiekunów, którzy martwią się o swoje psy, wyprowadzając je po zmroku. Wykonane są z miękkich, elastycznych materiałów, które chronią wrażliwą skórę. Na rynku nie brakuje również tańszych propozycji, które również charakteryzują się dobrą jakością. Dla mniejszych piesków sprawdzi się na przykład zestaw Trixie, zawierający miękkie szelki i pasującą do nich smycz w uroczym liliowym kolorze.
Dlaczego warto kupić szelki dla szczeniaka?
Behawioryści mówią o tym, że obroża oferuje większą kontrolę nad psem w czasie spaceru, jednak to właśnie szelki są rozwiązaniem, które sprzyja nawiązywaniu lepszych relacji ze zwierzęciem. Dobrze dobrane szelki zapewniają pełny komfort. W przeciwieństwie do obroży nie uciskają tchawicy czy podgardla, nie powodują też u psa bólu ani innych nieprzyjemnych doznań. Powinno to mieć szczególne znaczenie dla opiekunów czworonogów o krótkiej szyi, które są najbardziej narażone na ucisk. Szelki mogą również zapobiegać rozwojowi chorób karku, na które narażone są psy niektórych ras.
Szczeniak, który jeszcze nie umie chodzić na smyczy, będzie dużo bardziej zachęcony do takich spacerów, jeśli poczuje swobodę. Zwiększy się poziom jego zadowolenia i dzięki temu szybciej nauczy się spacerowania, jakiego oczekuje opiekun. Dzięki szelkom można również często uniknąć gryzienia i niszczenia smyczy.