Data publikacji:

Jaki plecak do noszenia psa do 10 kg wybrać?

Wysokiej jakości materiały, stabilna podstawa i dodatkowa smycz w środku plecaka to podstawa. Plecak na psa powinien być przede wszystkim bezpieczny, nie tylko ładny. Przed zakupem upewnij się, że maksymalne obciążenie plecaka nie jest większe niż masa ciała twojego pupila. Poznaj popularne plecaki dla psów. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze plecaka dla psa.
plecak dla psa do 10 kg

Cadoca plecak do noszenia psa

Kremowy, czarny lub szary plecak Cadoca można otwierać od góry, jak i z przodu. Usztywnione dno wykonane z MDF zapewnia czworonogowi spokojną podróż bez dodatkowych turbulencji. Wbudowane trzy okna siatkowe świetnie wentylują wnętrze plecaka. Zintegrowana krótka smycz zapobiega ucieczce czworonoga. 
Pasy biodrowe, piersiowe i barkowe zapewniają świetne dopasowanie produktu do kształtu twojego ciała, chroniąc twoje stawy przed przeciążeniem. Obecność wszystkich trzech rodzajów pasów pozytywnie wpływa na możliwość indywidualnego dopasowania plecaka do twoich potrzeb.
Maks. obciążenie: 12 kg
Wymiary: 41 × 30 × 31 cm

Trixie plecak dla psa Shiva

Plecak zapewnia zwierzęciu wygodę i bezpieczeństwo, jak przekonuje producent. Plecak otwiera się z przodu i z góry, co ułatwia jego sprzątanie i wyjmowanie oraz wkładanie zwierzęcia do środka. System wentylacji jest efektywny nawet latem, dlatego produkt sprawdzi się nawet w cieplejsze dni.
Maks. obciążenie: 8 kg
Wymiary: 41 × 30 × 21 cm

Trixie Connor plecak dla psa

Produkt jest wykonany z trwałego nylonu, który można łatwo czyścić. Transporter sprawdzi się zarówno podczas krótkich, jak i dłuższych wycieczek. Możesz go nosić zarówno na plecach, jak i w ręce, jak torbę dla psa. Jest wyposażony dodatkową kieszonkę, w której zmieszczą się woreczki na psie odchody, smakołyki czy mała miska dla psa.
Maks. obciążenie: 8 kg
Wymiary: 42 × 29 × 21 cm 

Plecak 5 w 1 Ibiyaya na psa

Ten wielofunkcyjny transporter pozwala na transport małych psów i kotów na kilka różnych sposobów. Transporter dla psa pełni funkcję wózka, torby na kółkach, torby do noszenia w ręku lub na ramię, plecaka czy transportera do samochodu. Produkt jest uniwersalny i pozwala na dostosowanie formy transportu do okoliczności, warunków pogodowych czy twoich indywidualnych predyspozycji. 
Rama wózka składa się przy użyciu jednej ręki, jest lekka i poręczna, co zdecydowanie ułatwia jej przenoszenie czy przechowywanie. Przednie koła obracają się o 360 stopni, a tylne są wyposażone w hamulec.
Maks. obciążenie: 8 kg
Wymiary transportera: 50 × 30 × 34 cm
Wymiary wózka: 95 × 47 × 95 cm
Wymiary złożonego wózka: 30 × 47 × 82 cm

Plecak na psa z oknem

Plecak dla psa z oknem czy bez?

Plecak z plastikowym lub siateczkowym oknem wciąż cieszy się dużą popularnością wśród opiekunów psów miniaturowych. Taki model pozwala pupilowi na obserwowanie świata. Zdecydowanie sprawdzi się dla psów, które się nie boją i są już przyzwyczajone do noszenia na plecach. Musisz wiedzieć, że bodźce zewnętrzne mogą na psa wpływać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Z jednej strony mogą umilać twojemu kompanowi podróż, zajmować go, ale z drugiej strony mogą go też stresować i denerwować. Zwróć również uwagę na to, że okno wykonane z siateczki najprawdopodobniej nie jest wodoszczelne. 

Plecak do noszenia psa rozkładany

Niektóre modele mają opcję, która pozwala na łatwe i szybkie rozłożenie plecaka do rozmiarów małego legowiska. Wówczas taki plecak nie będzie dobrze amortyzował pupila podczas poruszania się na spacerze, ale na pewno będzie go chronił przed czynnikami zewnętrznymi i pozwoli mu na rozciągnięcie się i lepszy odpoczynek. Sprawdzi się to na pewno podczas podróży, które przewidują postój uniemożliwiający zwierzakowi opuszczenie plecaka. Taką sytuacją może być na przykład podróż samochodem, samolotem czy pociągiem.

Czy plecak dla psa jest bezpieczny?

Solidnie wykonany plecak, który przeszedł testy producenta, powinien być bezpieczny dla psa. Niestety, nie każdy plecak będzie się nadawał dla twojego pupila, ale też nie każdy pies nadaje się do transportu w plecaku. 
Jeśli twój pupil jest niespokojny, boi się i próbuje niszczyć plecak, to nawet najwyższej jakości materiały mogą nie być wystarczające. Uszkodzenie takiego plecaka przez zęby czy pazury psa może zdecydowanie odbić się na jego jakości.
Dobry plecak na psa powinien zapewnić zwierzęciu stabilną pozycję podczas podróży. Chodzi tutaj oczywiście o jednostajny chód. Bieganie, skakanie czy wspinanie się najprawdopodobniej będzie oddziaływać na czworonoga w mniejszym lub większym stopniu. 
Masz wątpliwości, czy podróż w plecaku będzie dla twojego zwierzaka odpowiednia? Skonsultuj to ze swoim lekarzem weterynarii. To bardzo ważne, szczególnie jeśli twój pupil cierpi na schorzenia dotyczące stawów, kości lub ma zaburzenia neurologiczne. 

Plecak dla psa do transportu drobiazgów

Czy wiesz, że na rynku dostępne są także plecaki dla psów w formie kamizelek z dodatkowymi kieszonkami lub sakwami? Wokół tego rodzaju produktów rozwija się wiele dyskusji. Czy takie plecaki są etyczne? To na pewno kwestia do indywidualnego rozpatrzenia. Wydaje się jednak, że włożenie lekkiej, składanej miseczki do takiej sakwy czy woreczków na psie odchody nie powinno psa w żaden sposób obciążać, jeśli kamizelka sama w sobie jest lekka i nie ogranicza pupilowi ruchów.
Zdjęcie: Envato Elements