Data publikacji:

Jakie podkłady higieniczne dla psa?

Jak nauczyć psa sikać na zewnątrz? Czy mata chłonna dla psa to dobre rozwiązanie? Jakie podkłady higieniczne dla zwierząt kupić? Sprawdź najlepsze podkłady dla psów.
podkład higieniczny dla psa

Jak używać maty do sikania dla psa?

Zasady korzystania z maty do sikania dla zwierząt:
 • Umieść ramkę z matą w miejscu, gdzie pies czuje się najbardziej komfortowo, ale z dala od legowiska oraz misek z karmą i wodą. Nie zmieniaj miejsca, staraj się ją umieszczać w tym samym miejscu. Możesz użyć preparatu zapachowego, aby zachęcić psa do wypróżniania się na matę.
 • Po posiłku lub napiciu się wody umieść psa na macie zanim sam się załatwi w innym miejscu. Również jeżeli zauważysz, że pies jest niespokojny i nerwowy, należy zaprowadzić go na matę.
 • Możesz wybrać jakieś słowo lub komendę, które pies będzie kojarzył z wypróżnianiem. Nagradzaj psa, gdy ten skorzysta z maty. Pamiętaj o cierpliwości przy nauce załatwiania się na matę.
 • Nie nagradzaj psa, jeśli ten załatwi się w niepożądanym miejscu. Posprzątaj po pupilu bez zwłoki, aby usunąć zapach.
 • Może to zabrać kilka tygodni, aby szczeniak używał regularnie maty.
 • Stopniowo przesuwaj matę w kierunku drzwi i w końcu wynieś ją na zewnątrz.
 • Matę należy wymieniać codziennie.
 • Najlepsze podkłady higieniczne dla psów – lista

 • Iso Trade Podkłady higieniczne dla psa
 • Cleanic Petino Podkłady higieniczne
 • Record Tappeti Podkłady chłonne dla zwierząt
 • Mata do nauki czystości Zolux
 • Simple Solution Puppy Training Pads Maty
 • Trixie Podkłady higieniczne dla psów
 • Mata do nauki czystości o zapachu trawy dla psów
 • Lolo Pets Podkłady higieniczne dla psów
 • Podkład higieniczny Seni Soft Super
 • Podkład higieniczny Bella Baby Happy
 • Trixie Mata higieniczna wielorazowego użytku
 • Iso Trade Podkłady higieniczne dla psa

  To bardzo popularne na rynku podkłady. W zestawie znajdują się także woreczki, do których możesz włożyć podkłady po ich zużyciu. Dzięki temu brzydki zapach nie będzie się wydobywał z kosza na śmieci. Woreczki są bardzo szczelne. Sam podkład ma uszczelnione krawędzie, aby zapewnić optymalną ochronę przed przeciekaniem.
  Właściwości:
  Uniwersalne – podkłady higieniczne są niezawodne i doskonale nadają się do szkolenia zwierząt. Sprawdzają się u szczeniaków, a także starszych i schorowanych psów. Podkłady higieniczne mogą być również wykorzystywane nie tylko dla psów, ale i kotów, a nawet królików.
  Woreczki – do zestawu zostały dołączone woreczki w rolkach. Są 2 rolki w zestawie. Każda rolka zawiera 15 sztuk mocnych, wytrzymałych woreczków. Woreczki są niezastąpione podczas spacerów z pupilem.
  Chłonne poprzez wytłoczony wzór na wewnętrznej stronie maty jest ona bardziej chłonna, każdą rynienką spływa ciecz, co powoduję większą chłonność. Jednorazowo wchłaniają 170 ml cieczy.

  Cleanic Petino Podkłady higieniczne

  Podkłady higieniczne dla zwierząt Petino skutecznie pochłaniają i zatrzymują wilgoć oraz neutralizują nieprzyjemny zapach moczu.
  Idealnie służą jako zabezpieczenie podłogi, transportera, legowiska czy kanapy samochodowej podczas podróży. Będą też pomocne w nauce czystości szczeniąt, pielęgnacji chorych zwierząt czy po zabiegach weterynaryjnych.

  Record Tappeti Podkłady chłonne dla zwierząt

  Mata do nauki higieny dla szczeniąt wchłania duże ilości płynów oraz są bardzo odporne na rozdarcia i zniszczenia. Posiadają boczne paski, które zabezpieczają przed wyciekaniem płynów i są łatwe w użyciu. Można je stosować w domowej nauce czystości szczeniąt, jak również dla psów, które pozostają same w domu przez długi czas oraz psów starszych i chorych, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. Są także doskonałe do klatek i boksów do transportu psów. Świetnie sprawdzają się podczas podróży samochodem i samolotem.

  Mata do nauki czystości Zolux

  Maty idealne do edukacji szczeniąt wspomagające naukę zachowania czystości. Są odporne na zniszczenie i rozdarcie, niezwykle chłonne i nieprzepuszczające wilgoci na podłogę. Mogą również służyć jako miejsce wypróżniania się zwierząt niewychodzących z domu lub chorych. Mata może być również używana w klatkach i transporterach dla zwierząt Spód podkładów zabezpieczony jest folią przed wyciekiem. Wyciek płynów uniemożliwiają zamknięte brzegi maty.

  Simple Solution Puppy Training Pads Maty

  Maty treningowe Simple Solution Puppy Training Pads to podkłady higieniczne dla szczeniąt do nauki czystości. Zapobiegają przedostawaniu i rozlewaniu się płynów poprzez zastosowanie zaawansowanej technologii polimerowej, która ma na celu wychwycić więcej moczu i zablokować wilgoć. Świetnie się sprawdzą jako maty do nauki czystości, a także jako osłona siedzeń i kanap, podczas opieki pooperacyjnej oraz u psów mających problem z nietrzymaniem moczu.

  Trixie Podkłady higieniczne dla psów

  Szczenięta nie zawsze mają świadomość tego, po co właściciel wyprowadza je na spacer. W domu niezbędnymi mogą więc okazać się podkłady higieniczne, które nauczą zwierzę czystości. Doskonałą propozycją podkładów są te stworzonych przez markę Trixie
  Podkłady Trixie sprawdzą się również jako rozwiązanie dla psów schorowanych lub posiadających problemy z pęcherzem. Wykonane są z wysoko chłonnych, długich włókien celulozowych. Brzegi podkładu są sprasowane, dzięki temu zawartości nie grozi wycieknięcie. Spód podkładów zabezpieczony jest folią, która nie przepuszcza moczu z podkładu na parkiet czy dywan. 

  Mata do nauki czystości o zapachu trawy dla psów

  Świeży zapach trawy szybko nauczy psa załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz. Taka mata dla szczeniaka świetnie sprawdzi się na samym początku. Wyjątkowo chłonne polimery absorbują do 100-krotnej obojętności płynu, nie pozostawiając wilgotnych plam. Mocna wierzchnia warstwa chroni przed uszkodzeniem i rozerwaniem.

  Lolo Pets Podkłady higieniczne dla psów

  Praktyczne i chłonne podkłady higieniczne dla zwierząt sprawdzają się w wielu sytuacjach. To idealne rozwiązanie zarówno dla szczeniąt, które dopiero uczą się czystości, jak i dla dorosłych psów – suczek podczas cieczki lub zwierząt po zabiegach chirurgicznych. Podkłady dostępne są w trzech standardowych rozmiarach.

  Podkład higieniczny Seni Soft Super

  Podkłady higieniczne Seni Soft Super to wyrób chłonny jednorazowego użytku. Stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie zapobiegają zawilgoceniu lub ubrudzeniu materaców i pościeli. Gwarantują wygodę i duży komfort użytkowania.
  To produkt, który z założenia jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci, np. podczas zmieniania pieluch, ale zdecydowanie sprawdzi się także dla zwierząt. Wygląda i zachowuje się jak inny podkład dla zwierząt. Możesz go stosować zarówno na podłodze, jak i na meblach, w tym tekstyliach. Podkład bardzo dobrze pochłania wilgoć.
  Jest dostępny w różnych wymiarach:
 • 40 cm × 60 cm,
 • 60 cm × 60 cm,
 • 90 cm × 170 cm.
 • Podkład higieniczny Bella Baby Happy

  Podkład do przewijania Bella Baby Happy Soft o wymiarze 60 cm × 90 cm to jednorazowy podkład do przewijania, ale sprawdzi się także dla zwierząt domowych.
  Posiada miękką, przyjemną w dotyku włókninę wierzchnią. Stanowi idealne zabezpieczenie przed zabrudzeniem podczas zmiany pieluszki. Jego zalety szczególnie docenisz w czasie spaceru lub podróży. Jeżeli podkład nie ulegnie zabrudzeniu, można go schować do ponownego użycia.

  Wielorazowa mata dla psa do sikania

  Taka mata wielorazowego użytku dla psa sprawdzi się najlepiej w domu, niekoniecznie w podróży. Można ją zazwyczaj prać w wysokiej temperaturze (sprawdź informacje podane przez producenta). Przy produktach wielokrotnego użytku dbasz o środowisko i chronisz naturę. Podkład jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu idealnie wchłania płyn i zatrzymuje nieprzyjemne zapachy „wewnątrz”.

  Trixie mata higieniczna wielorazowego użytku

  Mata podkład dla psów Trixie to bardzo chłonne i wygodne w codziennym użytkowaniu podkłady, które znajdą zastosowanie zarówno, kiedy w naszym domu pojawia się szczeniak, jak i psi senior. Dzięki samoprzylepnym rogom podkład nie przemieszcza się w czasie użytkowania. Duża chłonność sprawia, że w mieszkaniu nie pojawia się nieprzyjemny zapach. Maty doskonale zabezpieczają podłogi i dywany przed zniszczeniem. Maty świetnie sprawdzą się także w czasie podróży samochodem, kiedy towarzyszy nam pupil – nadają się do klatek kennelowych, ale i wtedy, gdy u naszego seniora zauważamy problem z nietrzymaniem moczu.

  Jakie pieluchy dla psa?

  Pieluchy sprawdzą się dla psów starszych oraz wszystkich tych, które cierpią na nietrzymanie moczu. Warto też z nich korzystać w czasie trwania cieczki u suki.

  Trixie pieluchy dla psa

  Praktyczne majtko-pieluszki dla suczek w okresie cieczki lub w okresie rekonwalescencji po operacji oraz przy nietrzymaniu moczu. Dobrze dopasowują się do ciała dzięki gumce, bardzo dobrze chłoną i są dostępne w różnych rozmiarach.