Data publikacji:

Schodki dla psa do łóżka. Jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Drewniane, składane czy materiałowe? Jakie schodki dla psa wybrać? Czy schodki dla psa do łóżka to dobry pomysł? Poznaj wszystkie rodzaje schodków dla zwierząt. Dowiedz się, kiedy warto z nich korzystać, i wybierz najlepsze schodki dla psa do łóżka.
schodki dla psa do łóżka

Schodki dla psa – czy warto?

Schodki pełnią funkcję wygodnego podestu, którego zadaniem jest ułatwienie życia naszym zwierzakom. Małe rasy często mają problemy z dostaniem się na wyższe miejsca, takie jak kanapa czy łóżko. Produkt ułatwi pupilom poruszanie się po domu bez komplikacji.
Zeskakiwanie z dużej wysokości wpływa szkodliwie na stawy i kręgosłup psów. Podest umieszczony przy meblach minimalizuje ryzyko wystąpienia urazów.
Schodki będą również niezbędne w domu, w którym mieszkają starsze i schorowane zwierzęta. Szczególnie przy problemach kostno-stawowych warto zadbać o dodatkowy komfort i bezpieczeństwo naszych podopiecznych.
Produkt sprawdzi się też u wszystkich zwierząt, które mają predyspozycje do wystąpienia chorób układu mięśniowo-kostnego. Dotyczy to na przykład buldogów i mopsów.
Podsumowując, schodki sprawdzą się dla małych i dużych psów. Warto z nich korzystać, jeśli twój zwierzak ma dolegliwości ze strony stawów lub ma predyspozycje rasowe do ich wystąpienia. 

Schodki do łóżka dla psa – jak zamontować?

To zależy od wybranego modelu. Niektóre schodki posiadają specjalne uchwyty, które należy umieścić w ramie łóżka. Inne, ciężkie schody nie posiadają żadnego mocowania. Sama masa schodów sprawia, że schodki nie będą się przemieszczać podczas użytkowania.
Koniecznie zapoznaj się z instrukcją dołączoną do opakowania wybranego produktu i zamontuj schodki zgodnie z zaleceniami producenta.

Składane schodki dla psa do łóżka

Takie schodki można złożyć i schować na przykład pod łóżko czy do szafy. Wyglądają nieco jak drabina i działają w ten sam sposób. Sprawdzą się na pewno w przypadku małych mieszkań, w których nie do końca jest miejsce na schodki zamontowane na stałe. Pamiętaj, że takie składane schodki najprawdopodobniej nie są odpowiednia dla psów dużych ras. Koniecznie sprawdź przed zakupem, do jakiej masy ciała psa można ich używać.
Jeśli masz większego psa, ale zależy ci na składanych schodach, to koniecznie wypróbuj schodki typu materac. Takie schodki możesz rozłożyć i będą wyglądały jak zwykłe posłanie dla psa. Możesz ich używać jako schodków, jako podestu a także jako posłania dla psa lub kota. Schodki powinny być wykonane z miękkiej, grubej i elastycznej gąbki, która jest odporna na odgniecenia i uszkodzenia. Dobrze, jeśli okrycie można zdjąć i przeprać w razie potrzeby.

Drewniane schodki dla psa do łóżka

Drewniane schodki dla kota czy psa, które możesz dostawić do łóżka, to częsty wybór opiekunów. Kolor i rodzaj drewna możesz dopasować do ramy łóżka, dzięki czemu pięknie się prezentują i wyglądają niemal jak element łóżka. Drewno jest wytrzymałe na uszkodzenia, ale warto się upewnić, że produkt jest bezpieczny dla pupila i nie ma żadnych wystających elementów, a powierzchnia jest gładka.

Plastikowe schodki dla psa do łóżka

Charakteryzują się zmniejszoną wytrzymałością. Plastik może z biegiem lat się wyginać i tracić swoje właściwości. Takie schodki są też podatne na otarcia i zadrapania, np. przez pazury pupila. Zaletą takich schodków jest na pewno ich cena.

Rampa dla psa do łóżka

Rampa ułatwia pieskowi wskoczenie do samochodu, na meble lub inne miejsca oraz zeskoczenie na ziemię. Została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić zwierzętom największy komfort i bezpieczeństwo podczas normalnego domowego życia.
Używanie rampy znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu u twojego pupila. W przypadku starszych psów lub kotów oraz zwierząt z nadwagą taka rampa zmniejsza ryzyko odczuwania bolesności ze stawów. 
Wybierz rampę z powłoką antypoślizgową, która będzie dodatkowo chronić pupila przed upadkiem.
Taką rampę możesz łatwo ukryć pod łóżkiem lub złożyć i zabrać do samochodu. 

Schodki dla psa z wykładziną do łóżka

To jeden z najbardziej popularnych modeli. Schodki pokryte są miękką, przyjemną w dotyku tkaniną, której kolor możesz dopasować do stylu sypialni. W wielu modelach istnieje możliwość ściągnięcia poszewki i wyprania jej w pralce.
Takie schody zazwyczaj amortyzują pupila w razie ewentualnego wypadku na schodach dzięki miękkiej zewnętrznej warstwie produktu. 

Schodki dla psa z legowiskiem

Takie schody pozwalają psu na swobodne dostanie się na łóżko lub zejście z niego. Produkt posiada dodatkowo dwa miejsca, w których pupil może odpoczywać. Jedno na najniższym piętrze, pod schodkami i drugie dodatkowe, które jest przedłużeniem najwyższego schodka. Dzięki temu rozwiązaniu twój pupil może spać na tej samej wysokości co ty, ale jednocześnie zachowywać pewną przestrzeń, pozostając wciąż na swoim legowisku.
To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą, by pupil spał z nimi w łóżku. Takie schodki pozwalają jednak zachować kompromis i zwierzak może być bardzo blisko ciebie.

Schodki dla psa 30 cm

Schodki dla psa 40 cm

Schodki dla psa 50 cm

Zdjęcie: Envato Elements