Data modyfikacji:

Majtki dla psa. Na cieczkę lub nietrzymanie moczu

Bielizna dla psa to, wbrew pozorom, nie jest niepotrzebny gadżet, a bardzo ważny produkt, który umożliwia psom normalne funkcjonowanie w domu wraz ze wszystkimi domownikami. Jakie majtki dla psa na cieczkę wybrać? Które majtki dla psa wybrać na nietrzymanie moczu i jak ich używać? Jak często zmieniać psu majtki? Przeczytaj.

pies

Po co kupować majtki dla psa?

Jako odpowiedzialny właściciel, powinieneś wiedzieć, jak dbać o psa. Majtki dla psów to interesujący produkt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jest przydatny dla czworonogów, które mają problem z nietrzymaniem moczu, ale też dla osobników w czasie rekonwalescencji, np. po zabiegach chirurgicznych, i dla suczek w czasie cieczki. Bielizna dla psa pozwala utrzymać higienę w domu, ale pomaga też w zachowaniu czystości okolic intymnych pupila.

Majtki dla psa na nietrzymanie moczu

Niestety, wiele psów cierpi na nietrzymanie moczu. To schorzenie jest bardzo uciążliwe przede wszystkim dla domowników. Ukochany pies nie jest w stanie kontrolować oddawania moczu.

Objawy zależą od dokładnej przyczyny, która je wywołuje. Niektóre psy w ogóle nie są w stanie kontrolować oddawania moczu, a inne normalnie siusiają na spacerach, ale zdarza im się od czasu do czasu posikiwać, szczególnie wtedy, gdy przez dłuższy czas nie były na spacerze.

W takich sytuacjach majtki dla psa sprawdzą się doskonale. Wybierz te, które są wykonane w 100% z bawełny. Majtki powinny być jak najbardziej przewiewne, ponieważ czworonóg najprawdopodobniej będzie je nosił przynajmniej przez kilkanaście godzin w ciągu doby.

Należy je zakładać szczególnie w ciągu dnia, gdy pupil jest aktywny, ale nie masz możliwości sprawowania nad nim stałej kontroli. Możesz też oczywiście zakładać je psu na noc, jeśli widzisz taką potrzebę.

Czy pies może cały czas chodzić w majtkach?

Tak i nie. Oczywiście w przypadku nietrzymania moczu czy obecności obfitej wydzieliny z dróg rodnych należy zakładać psu majtki przez większą część doby. Musisz jednak wiedzieć, że skóra i błony śluzowe lubią przewiew. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów, które znajdują się na powierzchni skóry, na sierści i na błonach śluzowych okolic intymnych.

Dlatego staraj się, by pies chodził w majtkach jak najkrócej. Zdejmuj mu majtki na czas spacerów i często zabieraj do kuwety dla psów lub zachęcaj go, by załatwiał się na podkładach higienicznych. Pamiętaj też, by podczas każdej zmiany majtek dokładnie osuszyć okolice intymne ze wszystkich wydzielin. Zawsze stawiaj na majtki przewiewne.

Jak często zmieniać psu majtki?

Psu należy zmieniać majtki w razie potrzeby, czyli za każdym razem, gdy stwierdzisz, że są mokre lub wilgotne. Staraj się to robić co kilka godzin. Nie pozwól psu chodzić w nich przez całą dobę, bo może to sprzyjać nie tylko rozwojowi infekcji, ale też odparzeniu skóry.

Majtki dla psa – cieczka

Majtki na cieczkę powinny być wykonane ze 100% bawełny. Dzięki temu będą przewiewne i skóra w okolicy intymnej będzie mogła być dostatecznie wentylowana. To bardzo ważne, ponieważ brak przewiewu lub niedostateczna wentylacja sprzyjają rozwojowi infekcji okolic intymnych i mogą być przyczyną odparzeń skóry. Staraj się wybierać majtki na cieczkę dla suki z możliwością ich regulacji.

Majtki czy pieluchy dla psa?

Pielucha dla psa przyda się, jeśli pupil nie ma kontroli zarówno nad oddawaniem moczu, jak i kału. W takich sytuacjach po prostu trzeba zainwestować w pieluchy, a z majtek korzystać jedynie od czasu do czasu, np. po tym, jak pies oddał stolec.

Majtki dla psa samca

Majtki dla psów samców mają nieco inną budowę od tych tradycyjnych. Wyglądają bardziej jak pas, który owija się wokół tułowia, na wysokości ujścia cewki moczowej. Sprawdzą się dla psów niewykastrowanych, które znaczą teren, dla osobników mających trudności z trzymaniem moczu oraz dla tych, u których stwierdzono sączenie się wysięku lub innych patologicznych wydzielin z ujścia cewki moczowej.

Takie majtki dla psa samca są dostępne w wersji jednorazowej lub wielorazowej, z możliwością wymiany wkładek na nowe. Wystarczy umieścić w nich – w zależności od intensywności wypływu – damskie podpaski lub wkładki dla kobiet.

Majtki dla psa wielorazowe czy jednorazowe – które wybrać?

W sklepach dostaniesz zarówno majtki wielokrotnego użytku, które można prać w pralce po każdym użyciu, jak i te, które trzeba wyrzucać za każdym razem. Musisz jednak wiedzieć, że wielorazowe majtki dla psów nie zawsze są bardziej ekologiczne od tych jednorazowych. Wiele modeli jest skonstruowanych w ten sposób, że wymagają założenia zwykłej podpaski lub wkładki, którą też należy wyrzucić po jednorazowym zużyciu.

Jeśli twój pies nie ma obfitych wycieków z miejsc intymnych i wiesz, że takie majtki przydadzą się przez dłuższy czas, to warto pomyśleć o zainwestowaniu w majtki wielorazowe dla psów, które mają miejsce na podpaskę, ale nie wymagają obligatoryjnego zakładania podpaski czy wkładki.

Musisz jednak wiedzieć, że jedne majtki wielorazowe dla psa to zdecydowanie za mało. Należy kupić przynajmniej 3-5 sztuk, ponieważ będziesz musiał prać i suszyć je na bieżąco.

Jednorazowe majtki dla suki czy psa sprawdzą się, jeśli wiesz, że będziesz używać ich przez krótki czas, np. na czas cieczki, która wystąpiła przed planowaną kastracją. Takie produkty dobrze nadają się też podczas podróży, gdy nie będziesz mógł korzystać z pralki.