Czworonogi z długą sierścią lub włosami, które są o wiele bardziej delikatne od sierści, powinno się czesać nawet codziennie, by zapobiec tworzeniu się kołtunów.
Wystarczy, że będziesz wówczas częściej, nawet codziennie, wyczesywać psa z sierści, która obficiej wypada Możesz też częściej odkurzać czy prać dywany lub koce. Pomoże to na pewno opanować sytuację nieco lepiej.
Niepokojące objawy, z którymi trzeba się zgłosić do lekarza:
Możliwe przyczyny wypadania sierści u psa:
Jakie rasy psów gubią najmniej sierści?
W przypadku zakażenia bakteryjnego zaleca się rozpocząć antybiotykoterapię. Zakażenie grzybicze leczy się za pomocą preparatów przeciwgrzybowych, a pasożyty zwalcza się za pomocą preparatów odrobaczających.
Jeśli lekarz zalecił wzbogacić dietę czworonoga za pomocą suplementów diety z wartościowymi dla organizmu pupila witaminami i minerałami, warto z tej rady skorzystać i kupić najlepszy, polecony przez lekarza weterynarii produkt. Unikaj kupowania produktów w ciemno, bez konsultacji ze specjalistą. Czasem lepiej jest wydać kilkadziesiąt złotych więcej, ale zainwestować w produkt, który ma potwierdzone działanie i jest dodatkowo bezpieczny dla zdrowia i życia twojego czworonoga.
Pamiętaj też o zbilansowanej diecie dla psa. Kupuj pupilowi karmę premium lub super premium. Takie jedzenie dla psa zawiera wszystkie potrzebne do życia i rozwoju składniki.
Gotowe oleje z dodatkiem kwasów omega-3 i omega-6, biotyną, cynkiem i innymi drogocennymi składnikami, które pomagają utrzymać zdrową i piękną skórę oraz sierść, działają dobrze dla wszystkich psów, które są klinicznie zdrowe, nie mają żadnych przewlekłych chorób, ale na przykład na skutek linienia ich sierść jest nieco bardziej matowa, szorstka i pozbawiona blasku. Pamiętaj jednak, by wszystkie produkty weterynaryjne stosować tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem weterynarii i po zapoznaniu się z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć też uwagę na dawkę suplementu. Dostosuj ją do masy ciała pupila i do jego wieku.