Data modyfikacji:

Karma dla psów ACANA. Opinie, skład, dawkowanie. Czy to dobra karma?

ACANA to karma dla psa z półki premium, bazująca na wysokiej jakości proteinach zwierzęcych. Jej składniki zostały połączone w taki sposób, aby w jak największym stopniu odzwierciedlać naturalny sposób żywienia zwierzaka, jednocześnie dostarczając mu odpowiednio dużo białka, witamin i składników mineralnych, które są potrzebne do zachowania zdrowia. Jakie opinie ma karma dla psa ACANA, jakie linie znajdziesz w jej ofercie oraz jak dawkować pokarm? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.
karma dla psów acana

Poznaj bliżej ofertę ACANA – jakie karmy dla psa oferuje kanadyjska marka?

Jeżeli interesujesz się żywieniem zwierzaków, to z pewnością wiesz, że ACANA oferuje karmy dla psa będące jedną z lepszych propozycji dostępnych aktualnie na rynku. W asortymencie producenta, który określa swoje produkty Biologicznie Odpowiednim Jedzeniem, znajdziesz dwie główne kategorie, czyli karmę suchą i przysmaki.
Marka ACANA ma ofercie karmy dla psów dorosłych, starszych i szczeniąt, wśród których znajdziesz też propozycje dla małych, średnich i dużych ras. Nie brakuje też karm specjalnych, w tym między innymi dla psów z alergią, nadwrażliwością pokarmową, problemami skórnymi, nadwagą. Karmy dla psów ACANA to też gotowe mieszanki dla aktywnych zwierzaków.

Linie karmy dla psa ACANA – Classics, Dog, Singles i nie tylko

Szukając dobrej karmy dla psa ACANA, możesz wybrać jedną z kilku dostępnych linii. Kanadyjski producent oferuje następujące serie: Classics, Dog, Singles i Highest Protein.

Karma dla psa ACANA Classics

Karma dla psa ACANA Classics to klasyczna i uniwersalna linia bazująca na aż 50% składników zwierzęcych. Wśród nich znajdziesz ⅓ świeżego lub surowego mięsa, które jest bogatym źródłem białka, oraz ⅔ oleju albo dehydratyzowanego mięsa. Proteiny obejmują przede wszystkim drób z chowu bezklatkowego, jaja ściółkowe, ryby łowione z naturalnym środowisku oraz kanadyjską wieprzowinę i wołowinę. Wszystkie składniki pochodzą od zaufanych, starannie wyselekcjonowanych dostawców.
W linii Classics znajdziesz trzy warianty smakowe: Red Meat z jagnięciną, wieprzowiną i wołowiną, Wild Coast ze śledziem i morszczukiem oraz Praire Poultry z kurczakiem, indykiem i jajkami.

Karma dla psa ACANA Dog

Karma dla psa ACANA Dog bazuje na świeżym kurczaku, który jest pierwszym składnikiem w każdej propozycji z tej linii. Producent deklaruje, że każda z nich zawiera do 75% składników zwierzęcych oraz do 40% owoców, warzyw i ziół. Oprócz kurczaka karma ACANA Dog zawiera też flądrę poławianą w naturalnym środowisku i jajka.
ACANA postawiła na karmę dla psa z ograniczoną ilością węglowodanów. Zamiast zbóż dodaje do produktów z linii Dog niskoglikemiczny groch albo soczewicę. W polecanej serii znajdziesz następujące popularne propozycje: ACANA Puppy Small Breed i Puppy Large Breed, ACANA Light & Fit, ACANA Senior, 

Karma dla psa ACANA Singles

ACANA Singles to karma dla psa z kategorii monobiałkowych, czyli bazujących wyłącznie na jednym źródle protein. Taka formuła nie jest przypadkowa – bardzo często to właśnie taki sposób żywienia sprawdza się u zwierząt z alergiami pokarmowymi i wrażliwym układem trawiennym. Jednobiałkowa karma dla psa ACANA Singles może zawierać kaczkę z wolnego wybiegu (Free-Run Duck), jagnięcinę z Nowej Zelandii (Grass-Fed Lamb) albo wieprzowinę z Alberty (Yorkshire Pork).
Karma dla pasa ACANA Singles zawiera 50% mięsa i to samo źródło tłuszczu. Nie brakuje też niskoglikemicznych węglowodanów, takich jak ciecierzyca i soczewica, które pomagają w utrzymaniu poziomu cukru na optymalnym poziomie. Oprócz nich producent dodaje do składu witaminy i minerały – to witaminy D3 i E oraz miedź i cynk.

Karma dla psa ACANA Highest Protein

Chcesz zapewnić swojemu zwierzakowi jak najwyższą podaż białka? W takim razie warto zainteresować się oferowaną przez markę ACANA karmą dla psa z linii Highest Protein, która może pochwalić się największą zawartością protein. To aż 70% składników mięsnych, z których połowa jest świeża lub surowa, a druga połowa bazuje na dehydratyzowanym mięsie lub olejach.
Karma dla psa ACANA Highest Protein bazuje na kurczaku, indyku, kaczce, rybach, jagnięcinie, wołowinie, wieprzowinie, a nawet mięsie bizona. Do wyboru masz następujące warianty: ACANA Pacifica Dog, Wild Prairie Dog, Grasslands Dog oraz Ranchlands Dog.

Składniki w karmach dla psa ACANA

Po informacjach na temat każdej linii z asortymentu marki ACANA widać, że każda karma dla psa zawiera mnóstwo białka, które producent pozyskuje od zaufanych dostawców. To właśnie proteiny pełnią funkcję budulcową i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu twojego zwierzaka.
Oprócz różnych źródeł białka w składzie karmy dla psa ACANA znajdziesz też węglowodany w ograniczonej ilości. Tak zwane węgle razem z warzywami i owocami mają niski poziom glikemiczny. Powód jest prosty – dzięki temu pomagają w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi i minimalizują ryzyko nadwagi.
W karmie dla psa ACANA znajdziesz również dynię piżmową, która pomaga w zachowaniu zdrowia układu pokarmowego, a także regionalne zioła. W składzie pojawia się też korzeń z cykorii, czyli naturalny prebiotyk.

Czego nie znajdziesz w karmie dla psa ACANA?

ACANA oferuje karmy dla pasa wolne od soi, kukurydzy, pszenicy i tapioki, które w wielu tańszych produktach pełnią funkcję wypełniaczy. Dlaczego producent zdecydował się je wyeliminować? To częste i tanie źródła węglowodanów, które mimo wszystko nie występują tak często w naturalnej diecie psów. Dodatkowo wymienione produkty mają wysoki indeks glikemiczny, który może prowadzić do różnych problemów ze zdrowiem. Nadmierna ilość tego typu węglowodanów w diecie zwierzaka niesie ze sobą ryzyko wystąpienia cukrzycy, nadwagi czy otyłości. 
W karmach dla psa ACANA nie znajdziesz również sztucznych barwników, konserwantów i wzmacniaczy smaku. Dodatkowo są też wolne od glutenu czy roślinnych izolatów białkowych.

Dawkowanie karmy dla psa ACANA

Jak dawkować karmę dla psa ACANA? Wszystkie informacje dotyczące podawania danej formuły znajdziesz na opakowaniu wybranego produktu (zasady różnią się w zależności od wieku, rasy, poziomu aktywności i wieku zwierzaka). Warto pamiętać, że:
 • rasy aktywne potrzebują większej kaloryczności od tych mało aktywnych,
 • szczeniakom należy podawać nawet podwójną porcję rekomendowaną dla psa dorosłego (w późniejszym czasie należy stopniowo ją zmniejszać),
 • podczas ciąży psa należy zwiększyć podaż o 25–50%.
 • Najpopularniejsza karma dla psa ACANA – opinie

  Jakie opinie ma karma dla psa ACANA? Pod lupę wzięliśmy najpopularniejsze propozycje z oferty kanadyjskiej marki.

  ACANA Pacifica – opinie

  Klienci chwalą karmę dla psa ACANA Pacifica za:
 • dobry skład,
 • bezpieczeństwo dla psów z alergią, 
 • zapach i aromatyczność,
 • brak problemów trawiennych po spożyciu,
 • długo utrzymywaną świeżość.
 • ACANA Senior – opinie

  Dlaczego warto wybrać karmę dla psa ACANA Senior? Klienci docenili ją za:
 • dobrą przyswajalność,
 • przyjemny zapach,
 • skład opracowany z myślą o potrzebach starszych psów,
 • wygodne przechowywanie,
 • stosunek jakości do ceny.
 • ACANA Light & Fit – opinie 

  Wśród opinii klientów, którzy przetestowali już karmę dla psa ACANA Light & Fit, pojawiają się następujące plusy:
 • dobra przyswajalność,
 • pozytywny wpływ na zdrowie psa,
 • poprawa zdrowia zwierzaka,
 • dobry skład,
 • pomoc w utrzymaniu optymalnej wagi.
 • Autor: Katarzyna Wendzonka