Data modyfikacji:

Jaki lokalizator dla psa myśliwskiego wybrać?

Szukasz urządzenia, które pozwoli ci śledzić psa podczas polowania? Poznaj najlepsze i najbardziej popularne lokalizatory GPS dla psów. Dowiedz się, jak ich używać. Porównaj poszczególne funkcje i zdecyduj, które urządzenie sprawdzi się najlepiej.
obroza z gps

Jaki lokalizator GPS wybrać dla psa myśliwskiego?

Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zależy, czego oczekujesz od sprzętu. Jeśli chcesz po prostu wypróbować nowy gadżet i z ciekawości sprawdzić, na jak duże odległości odchodzi twój pies podczas spaceru w lesie czy polowania, to wystarczający będzie BENTECH A600 GPS. Ta pozycja to także całkiem rozsądna półka cenowa.

Garmin Alpha i Dog Trace to zdecydowanie wyższa półka cenowa. Za ceną w tym przypadku idzie także jakość. Urządzenia pozwalają na pracę offline i śledzenie więcej niż jednego psa. Są o wiele bardziej precyzyjne i mają także dodatkowe funkcje, takie jak np. kompas. Tractive Pet to opcja bardzo ciekawa, ale wiąże się z cykliczną płatnością za abonament. Warto o tym pamiętać już na samym początku podczas dokonywania wyboru produktu.

Lokalizator GPS dla psa myśliwskiego: ranking

Garmin Alpha 100 z obrożą TT15

Garmin Alpha 100 i obroża TT15/T5 to specjalistyczny sprzęt, który działa na zasadzie radiowego przesyłu danych na prywatnej, zastrzeżonej częstotliwości 154,400 MHz. To zdecydowanie zasłużony Mercedes wśród lokalizatorów dla psów. Produkt pozwala na precyzyjne śledzenie do 20 psów lub innych myśliwych oddalonych nawet o 14,5 km. Urządzenie sprawdzi się też do szkolenia zwierzęcia za pomocą wibracji czy dźwięków. Możesz też zdalnie aktywować diodę LED na obroży zwierzęcia.

Lokalizator Garmin Alpha 100 z obrożą TT15/T5 jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Dotykowy ekran działa bez zarzutu nawet w rękawiczkach. Nowy produkt zapewnia roczną subskrypcję zdjęć satelitarnych BirdsEye. Urządzenie to także elektroniczny kompas, który w niezawodny sposób pozwala określić położenie na mapie, i wysokościomierz barometryczny.

Dog Trace GPS X30 i Dog Trace GPS X30T

Lokalizator z modułem szkoleniowym X30T sprawdzi się do określania położenia psów w odległości do 20 kilometrów. Takie urządzenie składa się z nadajnika umieszczanego na obroży czworonoga i pilota, na którym opiekun może śledzić kierunek poruszania się pupila i jego położenie. Nadajnik pobiera informacje na temat położenia psa za pomocą najbliższej satelity GPS i wysyła informacje o pozycji do pilota za pomocą sygnału o częstotliwości radiowej. Obsługa takiego lokalizatora jest bardzo prosta, intuicyjna. Ekran pilota jest czytelny a całe urządzenie wodoszczelne.

Lokalizator Dog Trace GPS X30T posiada też dodatkowe funkcje, takie jak granica dźwiękowa (FENCE), która wysyła do ciebie sygnał, gdy pies przekroczy wyznaczoną przez ciebie granicę, czy kompas. Urządzenie pozwala także na określenie, czy pies jest w ruchu, czy bezruchu. Możesz też nawigować do pozycji psa ze swojego położenia za pomocą map. Aplikacja działa w trybie offline po ściągnięciu.

Nie musisz mieć stałego dostępu do internetu, co jest bardzo istotne, jeśli jesteś w środku lasu. W trybie online urządzenie dostępne jest z czterema mapami, a w wersji offline z jedną mapą.

Lokalizator BENTECH A600 GPS

W skład zestawu wchodzi: obroża, wodoodporny nadajnik GPS, ładowarka i instrukcji obsługi. Lokalizację pupila można na bieżąco monitorować za pomocą telefonu, tabletu lub komputera. Sprzęt pozwala określić położenie zwierzęcia z dokładnością do około 5 m, czyli granica błędu jest niewielka. Produkt na pewno nie nadaje się, jeśli szukasz czegoś na wielogodzinne polowania lub do bardzo precyzyjnego określania położenia czworonoga.

To zdecydowanie fajny gadżet, który raczej powinien być wykorzystany, jeśli dopiero chcesz sprawdzić, czy sprzęt nadaje się dla ciebie i twojego pupila. Urządzenie możesz podpiąć do obroży, która jest dołączona do zestawu lub do starej obroży zwierzęcia. Nadajnik waży jedynie 65 g, dlatego sprawdzi się w przypadku psów ras dużych, średnich i małych.

Tractive Pet TRATR1

To lokalizator z abonamentem dla psa. Urządzenie pomaga zlokalizować twojego psa czy kota. Producent zapewnia, że produkt jest wodoodporny, co jest bardzo istotne i pozwala na prawidłową pracę urządzenia w różnych warunkach atmosferycznych. Co ciekawe, lokalizator powinien sobie także poradzić, jeśli znajdzie się na głębokości do 1 m pod wodą. Jego praca nie powinna być zaburzona pod wpływem nagłego upadku do płytkiego zbiornika z wodą. Odczytu możesz dokonać w każdej chwili za pomocą aplikacji dla Androida lub iOS. Jest ona darmowa.

Cena samego nadajnika jest konkurencyjna, ale to niestety nie koniec wydatków, jeśli zdecydujesz się na ten sprzęt. Jeśli szukasz GPS dla psa bez abonamentu, to zdecydowanie nie będzie produkt dla ciebie. Miesięczna opłata podstawowego pakietu wynosi około 17-22 zł. Łatwo policzyć, że w skali roku generuje to niestety duży koszt.
Zdjęcie: oleghz/Envato Elements