Zdrowie i pielęgnacja psa - artykuły, ciekawostki, poradniki

pies wymiotuje co robić

Pies wymiotuje – co podać? Jak się zachować, gdy pies wymiotuje

2023-08-07
Co zrobić, gdy pies wymiotuje? Co podać i czego nie podawać? Poznaj przyczyny wymiotów u psa i dowiedz się, kiedy należy zgłosić się do lekarza weterynarii po pomoc.
jak odgazować psa

Jak odgazować psa? Jak leczyć wzdęcia? Polecane preparaty

2023-07-14
Jakie są przyczyny wzdęć u psa? Jak je leczyć? Co na wzdęty brzuch dla psa? Sprawdź, jak możesz pomóc swojemu psu. Dowiedz się, jak rozpoznać, że pies ma wzdęcia.
atopowe zapalenie skóry u psa

Atopowe zapalenie skóry u psa: jak leczyć? Domowe sposoby i nie tylko

2023-06-16
Sprawdź, co musisz wiedzieć o atopowym zapaleniu skóry u psa. Poznaj objawy i przyczyny AZS u psów. Dowiedz się, jakie rasy są predysponowanie do wystąpienia objawów alergii i jakie domowe sposoby na AZS dla psa warto stosować.
jak schłodzić psa

Jak schłodzić psa? Sposoby na upał

2023-05-26
Czy można polać psa wodą w upały? Jak schłodzić psa w efektywny i bezpieczny sposób? Dowiedz się, jak można schłodzić psa w bezpieczny sposób w warunkach domowych. Jaka jest różnica między gorączką a przegrzaniem się organizmu? Poznaj sprawdzone sposoby na obniżenie temperatury ciała czworonoga.
nosówka u psa

Nosówka u psa: objawy i leczenie. Ile trwa?

2023-05-01
Nosówka to choroba wirusowa, która może dawać różne objawy. Jest niebezpieczna zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów. Poznaj objawy nosówki u psa i sprawdź, jak długo pies może chorować. Dowiedz się, jak leczyć psa z nosówką i zapoznaj się z metodami zapobiegania choroby.
smycz przepinana

Jakie pieluchy dla psa wybrać? Czy warto kupić?

2023-04-26
Posiadanie psa to wspaniałe doświadczenie, jednak wiąże się z pewnymi wyzwaniami, w tym z potrzebą zapewnienia mu odpowiedniej opieki i higieny w różnych sytuacjach. W przypadku czworonogów, które ze względu na wiek lub stan zdrowia nie są w stanie kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych, problem ten może być szczególnie uciążliwy. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest stosowanie pieluch dla psa. Dowiedz się, jakie pieluchy dla psa są dostępne i po które warto sięgnąć w danej sytuacji.
kichanie u psa

Kichanie u psa – co może oznaczać?

2023-04-24
Pies, podobnie jak człowiek, może kichać z wielu powodów. Może to być objaw choroby lub innej patologii, ale może też być niewinnym sposobem komunikacji z innymi psami. Warto obserwować swojego pupila i w przypadku wystąpienia bardzo silnego napadu kichania lub kichania z pojawieniem się innych niepokojących objawów warto udać się z psem do lekarza weterynarii na wizytę.
jak długo pies wydala robaki po odrobaczaniu

Jak długo pies wydala robaki po odrobaczeniu?

2023-04-24
Podejrzewasz lub wiesz, że twój pies ma pasożyty wewnętrzne? Odrobaczenie lub zbadanie kału pod kątem obecności pasożytów to pierwszy krok, który należy wykonać. Jeśli nie jesteś pewien jaki preparat będzie najlepszy, to warto umówić konsultację z lekarzem weterynarii. Sprawdź, jakie preparaty odrobaczające można stosować. Dowiedz się, jak ich używać i jak dbać o dom i psa, który ma robaki.
Jak często myć psa?

Jak często myć psa?

2023-03-08
Zastanawiasz się jak często można myć psa? Poznaj wszystkie wytyczne. Dowiedz się, jak często można myć szczeniaka, dorosłego psa i czworonoga z problemami skórnymi. Sprawdź, czy masz wszystkie produkty potrzebne do umycia pupila.
jak pozbyć się pcheł u psa

Jak pozbyć się pcheł u psa? Domowe i skuteczne sposoby

2023-02-16
Pchły u psa to problem, który dotyka wiele zwierzaków - i to nie tylko szczeniąt. Pchły są uciążliwe, powodują u psa ból i dyskomfort, a także mogą przyczyniać się do wielu poważniejszych problemów. Dlatego właśnie należy je zwalczać. Jak pozbyć się pcheł u psa? Dlaczego należy się z nimi rozprawiać, gdy tylko się pojawią? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym kompleksowym poradniku. Zapraszamy do lektury!
obowiazkowe szczepienia szczeniaka

Obowiązkowe szczepienia szczeniaka. Jakie są? Kiedy wykonać? Co grozi za spóźnienie?

2023-02-06
Psy są narażone na wiele chorób zakaźnych, a szczególnie delikatne są szczenięta. Z tego względu terminowo wykonane szczepienia szczeniaka są niezwykle istotne dla jego zdrowia i bezpieczeństwa. Pierwsze z nich powinno odbyć się mniej więcej w 6. tygodniu życia. Pełen cykl kończy się zazwyczaj w czwartym miesiącu, kiedy podany zostaje pierwszy zastrzyk przeciwko wściekliźnie. Dokładny kalendarz szczepienia psa ustala weterynarz.
jak pozbyć się pcheł u psa

Jak pozbyć się pcheł u psa – domowe sposoby

2023-02-03
Jakie domowe sposoby na pchły są skuteczne? Które z nich działają, a których należy się wystrzegać? Poznaj popularne metody walki z pchłami u psów. Dowiedz się, jak leczyć i zapobiegać inwazji pcheł u psa.