Zdrowie i pielęgnacja psa - artykuły, ciekawostki, poradniki

jak długo pies wydala robaki po odrobaczaniu

Jak długo pies wydala robaki po odrobaczeniu?

2023-04-24
Podejrzewasz lub wiesz, że twój pies ma pasożyty wewnętrzne? Odrobaczenie lub zbadanie kału pod kątem obecności pasożytów to pierwszy krok, który należy wykonać. Jeśli nie jesteś pewien jaki preparat będzie najlepszy, to warto umówić konsultację z lekarzem weterynarii. Sprawdź, jakie preparaty odrobaczające można stosować. Dowiedz się, jak ich używać i jak dbać o dom i psa, który ma robaki.
Jak często myć psa?

Jak często myć psa?

2023-03-08
Zastanawiasz się jak często można myć psa? Poznaj wszystkie wytyczne. Dowiedz się, jak często można myć szczeniaka, dorosłego psa i czworonoga z problemami skórnymi. Sprawdź, czy masz wszystkie produkty potrzebne do umycia pupila.
jak pozbyć się pcheł u psa

Jak pozbyć się pcheł u psa? Domowe i skuteczne sposoby

2023-02-16
Pchły u psa to problem, który dotyka wiele zwierzaków - i to nie tylko szczeniąt. Pchły są uciążliwe, powodują u psa ból i dyskomfort, a także mogą przyczyniać się do wielu poważniejszych problemów. Dlatego właśnie należy je zwalczać. Jak pozbyć się pcheł u psa? Dlaczego należy się z nimi rozprawiać, gdy tylko się pojawią? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym kompleksowym poradniku. Zapraszamy do lektury!
obowiazkowe szczepienia szczeniaka

Obowiązkowe szczepienia szczeniaka. Jakie są? Kiedy wykonać? Co grozi za spóźnienie?

2023-02-06
Psy są narażone na wiele chorób zakaźnych, a szczególnie delikatne są szczenięta. Z tego względu terminowo wykonane szczepienia szczeniaka są niezwykle istotne dla jego zdrowia i bezpieczeństwa. Pierwsze z nich powinno odbyć się mniej więcej w 6. tygodniu życia. Pełen cykl kończy się zazwyczaj w czwartym miesiącu, kiedy podany zostaje pierwszy zastrzyk przeciwko wściekliźnie. Dokładny kalendarz szczepienia psa ustala weterynarz.
jak pozbyć się pcheł u psa

Jak pozbyć się pcheł u psa – domowe sposoby

2023-02-03
Jakie domowe sposoby na pchły są skuteczne? Które z nich działają, a których należy się wystrzegać? Poznaj popularne metody walki z pchłami u psów. Dowiedz się, jak leczyć i zapobiegać inwazji pcheł u psa.
materac ortopedyczny dla psa

Jaki materac ortopedyczny dla psa wybrać? Kiedy stosować materac ortopedyczny dla psa?

2023-01-02
Miłośnicy psów robią wszystko, by ich podopieczni byli zdrowi. Opieka nad psem to sama przyjemność, ale i obowiązek. Czworonożny członek rodziny może mieć swoje upodobania co do karmy i smakołyków. Większość psów tylko czeka, by skorzystać z możliwości wejścia na fotel lub sofę. Spanie w łóżku swojego człowieka to po prostu psie marzenie. Jednak najlepszym rozwiązaniem dla psa jest jego własna kanapa z materacem. Dużo psów, zwłaszcza ras większych, może odczuwać problemy ze stawami. Sprawdź, jaki materac ortopedyczny dla psa może być dla niego najlepszym prezentem!
szampon dla psa alergika

Jaki szampon dla psa alergika wybrać?

2023-01-02
Czy pies potrzebuje kąpieli? Jeśli tak, to jak często i z użyciem jakich środków? Czy tym, czym myje się właściciel, może być myty także psiak? Jaki szampon dla psa alergika wybrać? Dla alergików trzeba kupić specjalny szampon! Podpowiadamy, dlaczego wybór szamponu dla czworonożnego alergika jest ważny i proponujemy konkretne produkty, które pomogą psiakowi w walce z niedogodnościami, jakie powodują alergie.
witaminy dla psa seniora

Jakie witaminy dla psa seniora?

2023-01-02
Psi senior to pies, który wymaga więcej troski. Ogólnie rzec biorąc, każdym psem trzeba się opiekować, ale w przypadku starszego psa trzeba zrobić wszystko, by jak najdłużej mógł się cieszyć dobrą kondycją i zdrowiem. Bardzo często starym psom „siadają” stawy. Psy stają się zdecydowanie mniej aktywne i najchętniej by spały. Psi senior potrzebuje spokoju. Sprawdź, jakie można zamówić witaminy dla psa seniora, które pomogą mu w zachowaniu zdrowia i wigoru!
jak podać psu tabletkę

Jak i kiedy podać psu tabletkę?

2023-01-02
Zastanawiasz się, jaki jest łatwy sposób na podanie tabletki psu? Poznaj proste zasady podawania zwierzętom leków. Dowiedz się, jak ukryć tabletkę dla psa w jedzeniu.
reanimacja psa

Reanimacja psa: jak wykonać pierwszą pomoc u psa?

2023-01-02
Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy psu jest bardzo ważna. Szczególnie jeśli jesteś opiekunem czworonoga. Sprawdź, o czym pamiętać podczas udzielania pierwszej pomocy zwierzęciu. Dowiedz się, co musisz zrobić, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo.
olej z łososia dla psa

Olej z łososia dla psa – jak działa? Jak go podawać?

2023-01-02
Ważne, aby dieta psa była bogata w niezbędne witaminy i minerały, gwarantujące mu sprawność fizyczną oraz dobre funkcjonowanie układu nerwowego. Jednym z prozdrowotnych składników, których nie powinno w niej zabraknąć, jest olej z łososia dla psa. Dowiedz się, jak działa i jak podawać go swojemu psu!
trymer dla psa

Trymowanie psa. Jakiego trymera używać dla psa?

2023-01-02
Czy trymowanie sierści psa jest konieczne? Kiedy i jak często trymować psa? Sprawdź, jaki trymer dla psa będzie najlepszy. Dowiedz się, czy trymowanie psa boli, i poznaj zasady trymowania.