Data modyfikacji:

Karma dla psów Real Nature. Opinie, skład, dawkowanie. Czy to dobra karma?

Mokra czy sucha karma Real Nature? Którą wybrać? Poznaj wszystkie dostępne smaki karmy Real Nature. Dowiedz się, jak dawkować karmę dla psa. Sprawdź, czym charakteryzuje się marka Real Nature.
Dobra, tania karma dla psa

Karma Real Nature – czym się charakteryzuje?

Zależy Ci na naturalnym odżywianiu Twojego zwierzęcia? Naturalne receptury premium nie zawierają konserwantów, barwników, substancji aromatyzujących ani cukru. Oferując Real Nature, dokładnie wiesz, co podajesz swojemu zwierzęciu – wszystkie składniki są wyszczególnione w składzie.

Karma Real Nature - jak podawać? Jak dawka?

Real Nature to karma pełnowartościowa, co oznacza, że nie musi podawać swojemu pupilowi dodatkowych smaczków czy innych preparatów.

Czytaj również: Karma dla psa Brit. Czy warto?

Jest dostępna w postaci suchej i mokrej, dzięki czemu doskonale nadaje się do żywienia mieszanego. Staraj się podawać suchą i mokrą karmę w oddzielnych posiłkach. Oddzielne ich podawanie jest wskazane ze względu na różny czas trawienia suchego i mokrego pokarmu. Dzienną porcję podziel na dwa-trzy posiłki, jeśli lekarz weterynarii lub innych specjalista nie zalecił inaczej. Pamiętaj też, by zapewnić swojemu psu ciągły dostęp do świeżej wody.

Ze względu na dużą gęstość energetyczną zaleca się podawanie karmy Real Nature Junior także szczennym i karmiącym sukom. Szczennym sukom należy podawać karmę Real Nature Junior od 5. tygodnia ciąży w ilości równej 1,3 zwyczajnej porcji.

Dokładne zalecenia dotyczące karmienia znajdziesz na opakowaniach produktów. Kaloryczność poszczególnych produktów różni się między sobą, dlatego zawsze warto sprawdzić ile dokładnie karmy potrzebuje twój pies.

Na początku jako orientacyjna wartość może służyć ilość mokrej karmy, jaką chcesz podawać zwierzęciu. Jeśli chcesz przykładowo podać swojemu dorosłemu psu w ciągu dnia łącznie 200 g mokrej karmy Real Nature WILDERNESS (na przykładzie TRUE COUNTRY ADULT), postępuj w opisany sposób: 

zalecana dzienna ilość mokrej karmy dla dorosłego psa o wadze 20 kg wynosi 670 g. 200 g mokrej karmy stanowi zatem ok. 30% jego racji dziennej. Musisz więc podać mu 70% dziennej porcji w formie suchej karmy. Zalecana dzienna racja suchej karmy Real Nature WILDERNESS wynosi 200 g. Podawaj mu więc codziennie dodatkowo ok. 140 g suchej karmy. 

Weź pod uwagę, że jest to tylko przykład. Musisz każdorazowo obliczyć procentowy udział obu rodzajów karmy. Podane ilości mają charakter orientacyjny. Rzeczywiste zapotrzebowanie zależy od wielu czynników, np. wielkości i aktywności fizycznej twojego psa.

Karma dla psa Real Nature - opinie:

To warta uwagi marka, która kładzie nacisk na jakość swoich produktów. W ofercie znajdziesz zarówno karmy suche, jak i mokre o bardzo zróżnicowanym, ale jakościowo bardzo dobrym składzie.

Różnorodność smaków sprawia, że dla każdego psiego brzuszka znajdzie się coś dobrego.

Psi opiekunowie chwalą sobie stosunek jakości produktów do ceny.

Mokra karma dla psa Real Nature

Real Nature oferuje aż 33 rodzaje mokrej karmy dla psa. Karmy dostępne są w puszkach i tackach. Różnorodność smaków sprawia, że z pewnością znajdziesz tutaj coś, co sprawdzi się dla twojego pupila. Karma Real Nature jest polecana dla psów zdrowych, ale może też być stosowana w żywieniu psów z alergiami, jako dieta eliminacyjna.

Mokra karma dla szczeniaka Real Nature

Karmę dla szczeniąt Real Nature możesz podawać pupilom już od trzeciego miesiąca życia. Precyzyjny dobór składników sprawia, że karma jest pełnoporcjowa i zapewnia nie tylko prawidłowe funkcjonowanie szczeniąt, ale także ich wzrost. 

Mokra karma dla seniora Real Nature

Sucha karma dla psa Real Nature

Sucha karma dla szczeniaka Real Nature

Sucha karma dla seniora Real Nature