Data modyfikacji:

Najlepszy żwirek dla kota. Ranking

Najlepszy żwirek dla kota, czyli jaki? Poznaj rodzaje żwirków dla kotów. Sprawdź, który możesz usuwać w toalecie i które ekologiczne żwirki dla kotów warto kupić. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem żwirków dla kota.

żwirek dla kota

Jakie są żwirki dla kotów? Rodzaje żwirków

Jaki żwirek dla kota wybrać? Wyróżniamy kilka rodzajów produktów.

Żwirek bentonitowy

To najbardziej popularny rodzaj żwirku dla kotów. Jest dostępny we wszystkich supermarketach i dyskontach w przystępnej cenie. Produkt różni się grubością ziaren. Im są one mniejsze, tym żwirek bardziej się pyli.

Żwirek silikonowy

Granulki są zbudowane z silikatu, który bardzo dobrze pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

Żwirek sepiolitowy

Sepiolit to inaczej pianka morska. Produkt ma postać ziarenek, które bardzo dobrze pochłaniają wilgoć. Jest dostępny w wersji zapachowej i bezzapachowej.

Żwirek drewniany

To najbardziej popularny rodzaj żwirku wśród żwirków pochodzenia naturalnego. Produkt jest ekologiczny, może być także stosowany dla gryzoni.

Żwirek kukurydziany

Naturalny żwirek, który posiada neutralny zapach. Dobrze wchłania wilgoć, jest wydajny i przede wszystkim ekologiczny.

Żwirek diagnostyczny

Żwirek specjalistyczny, jest używany w przypadku podejrzeń chorób układu moczowego u kotów. Pozwala w łatwy sposób pobrać mocz do badania, bez konieczności cewnikowania mruczka. Innym rodzajem takiego produktu jest specjalny żwirek, który bada pH moczu kota, co może mieć znaczenie w leczeniu niektórych schorzeń układu moczowego.

Żwirek dla kota. Ranking najlepszych

Poniżej znajdziesz ranking najlepszych żwirków dla kota, które są dostępne na Ceneo.pl.

Krakvet Żwirek Bentonitowy Compact 20 l

Żwirek na skutek kontaktu z moczem zbryla się w jedną masę, którą łatwo i szybko będziesz mógł usunąć z kuwety za pomocą łopatki. Produkt jest wydajny i ekonomiczny, a także jest w pełni biodegradowalny. Nie przykleja się do łapek mruczków i nie roznosi się po mieszkaniu.

 • Rodzaj: bentonitowy
 • Możliwość usuwania w toalecie: nie

Benek Super Corn Cat żwirek kukurydziany 7 l

Podłoże jest ekologiczne, biodegradowalne i bardzo wydajne. Doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy, bardzo dobrze się zbryla oraz pozwala na szybkie i efektywne czyszczenie kuwety.

Produkt ma delikatny zapach kukurydzy, charakteryzuje się dobrym uziarnieniem i dużą gęstością właściwą. Ten żwirek dla kota z rankingu sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i młodych kotów, ale nie tylko. Możesz go także stosować w kuwecie dla gryzoni.

 • Rodzaj: żwirek kukurydziany
 • Możliwość usuwania w toalecie: tak

Cat’s Best Original (Eko Plus) 20 l 9 kg

Producent zapewnia, że żwirek jest prawie trzy razy bardziej wydajny od innych żwirków dla kotów. Miejsce w rankingu więc w pełni zasłużone. Jest bardzo chłonny i ma neutralny zapach.

W 100% wykonany z włókien roślinnych, które zostały pozyskane podczas ścinania jodeł i świerków. Jest bardzo delikatny dla kocich łapek i nie przykleja się do nich, dzięki czemu nie roznosi się po mieszkaniu.

 • Rodzaj: żwirek drewniany
 • Możliwość usuwania w toalecie: tak

Super Benek Standard Line lawenda 25 l

Ziarna żwirku mają średnicę 2-5 mm, dzięki czemu produkt doskonale się zbryla i jednocześnie pęcznieje w kontakcie z moczem, co tylko zwiększa jego wydajność. Co ważne, żwirek nie przykleja się do dna kuwety. Bardzo dobrze pochłania nie tylko płyny, ale też brzydkie zapachy.

Kompozycja zapachowa jest w 100% naturalna. Zapach to mieszanka lawendy, olejku z drzewa herbacianego, kocimiętki i mięty, która nie tylko przyjemnie pachnie, ale też działa antyseptycznie. Woń lawendy utrzymuje się przez kilka dni po wsypaniu produktu do kuwety. To jeden z najlepszych żwirków dla kota.

 • Rodzaj: żwirek bentonitowy
 • Możliwość usuwania w toalecie: nie

Hilton Żwirek Silikonowy 3,8 l

Cena wydaje się wysoka, ale po przeliczeniu, że produkt wystarcza na 30 dni użytkowania, okazuje się, że jest bardzo konkurencyjna. Ten żwirek dla kota z rankingu nie pyli się, nie kruszy, jest bezzapachowy i bezpyłowy, dlatego nie roznosi się po mieszkaniu nawet w małym stopniu. W ciągu 5 sekund wchłania i zatrzymuje nieprzyjemny zapach.

Minusem tego produktu jest na pewno to, że nie jest biodegradowalny. Nie jest polecany dla kociąt, które dopiero uczą się korzystania z kuwety.

 • Rodzaj: żwirek silikonowy
 • Możliwość usuwania w toalecie: nie

Sanicat Żwirek Sepiolitowy Super Plus lawenda i pomarańcza 10 l

Ranking żwirków dla kota zamyka produkt wykonany z przyjaznego dla środowiska sepiolitu. Nie zbryla się: wilgotny żwirek opada na dno. Nie pyli się i nie roznosi się po mieszkaniu. Jest przyjazny dla kocich łapek.

Czyszczenie kuwety z takim żwirkiem nie jest czasochłonne. Wystarczy raz dziennie usunąć z niej nieczystości, które znajdują się na powierzchni żwirku. Co około 7 dni należy zmieniać żwirek w całości.

 • Rodzaj: żwirek sepiolitowy
 • Możliwość usuwania w toalecie: nie