Data modyfikacji:

Jaki GPS dla psa? Ranking lokalizatorów GPS

Chcesz śledzić psa podczas polowania? A może twój pies często ucieka z posesji i szukasz rozwiązania, by móc go łatwo i szybko namierzyć? Poznaj cztery najbardziej popularne marki lokalizatorów dla psów. Znajdziesz tutaj nadajniki z odbiornikami i obrożami lub same nadajniki, które wyślą dane do twojego telefonu. Jaki lokalizator dla psa myśliwskiego będzie najlepszy? Czy lokalizator GPS dla psa bez abonamentu jest faktycznie droższy? Sprawdź najbardziej popularne lokalizatory GPS dla zwierząt.

gps dla psa

Najlepsze lokalizatory dla psa:

  1. Garmin Alpha 100 z obrożą TT15
  2. Dog Trace GPS X30 i Dog Trace GPS X30T
  3. BENTECH A600 GPS
  4. Tractive Pet TRATR1

Lokalizator GPS dla psa: ranking

Garmin Alpha 100 z obrożą TT15

To bardzo dobry GPS dla psa myśliwskiego. Urządzenie pozwala śledzić zwierzę z maksymalnej odległości 14,5 km. Co ciekawe, można śledzić nie tylko psy, ale też innych użytkowników lokalizatorów, którzy znajdują się w okolicy. Maksymalnie z jednego urządzenia można śledzić aż 20 psów.

Możesz wyświetlać na ekranie wszystkie potrzebne informacje na temat psa. Urządzenie określa, czy jest jest ruchu, w jakiej odległości znajduje się od urządzenia, z jaką prędkością się porusza lub poruszał i na jakim dystansie.
Jeśli uznasz, że pies oddala się od ciebie na zbyt dużą odległość lub zbliża się do miejsca, które może być dla niego niebezpieczne – np. do terenów bagiennych, możesz go natychmiast przywołać. Przydatną funkcją jest także zaznaczanie na mapie wirtualnych granic. Jeśli pies ją przekroczy, to zostaniesz o tym powiadomiony.

Użytkownicy
zgodnie zauważają, że funkcja lokalizowania działa o wiele lepiej na płaskim terenie. W górach sygnał śledzenia może zostać zakłócony, szczególnie, gdy znajdujesz się w dolinie. Warto wówczas odczytywać dane z wysokości. Będą one na pewno bardziej precyzyjne.

Urządzenia producenta Garmin funkcjonują na częstotliwości radiowej 154,400 MHz. Korzystanie z tego pasma w Polsce wymaga pozwolenia. Z tego powodu klient jest zobowiązany do podpisania umowy na wykorzystanie tej częstotliwości podczas zakupu.

Garmin
to przodująca marka lokalizatorów GPS dla psów myśliwskich i nie tylko. Tworzy urządzenia, które są niezawodne, odporne na działanie niskich i wysokich temperatur oraz opadów atmosferycznych. Sprawdź też pozostałe modele lokalizatorów tego producenta.

Dog Trace GPS X30 i Dog Trace GPS X30T

Oba urządzenia pozwalają zlokalizować aż do 13 urządzeń w odległości ponad 20 metrów. Składają się z pomarańczowego odbiornika, dzięki któremu opiekun może śledzić kierunek poruszania się psów, oraz wodoodpornych nadajników, które należy przyczepić do obroży czworonogów. Model X30 w przeciwieństwie do modelu X30T nie zawiera modułu szkoleniowego.

Odbiornik może zostać bezprzewodowo połączony z telefonem komórkowym z systemem Android. Aplikacja mobilna umożliwia obserwowanie wszystkich sparowanych urządzeń GPS.
Funkcja szkolenia pozwala korygować niepożądane zachowania na dystansie do 20 km. Podstawowy zestaw DOG GPS X30 umożliwia stosowanie akustycznych komend. Zestaw X30T jest rozbudowany o możliwość użycia korekcyjnego impulsu stymulacyjnego. Musisz jednak wiedzieć, że korzystanie z tej funkcji wciąż jest kontrowersyjne. Lekarze weterynarii i zoopsychologowie apelują, by szkolić psy metodą pozytywną, czyli taką, która polega na utrwalaniu pozytywnych zachowań, a nie na karaniu psa przez zadawanie mu bólu (impuls nie jest dla psa przyjemny).

BENTECH A600 GPS

Zestaw składa się z obroży, wodoodpornego nadajnika GPS, ładowarki i instrukcji obsługi. Lokalizację pupila można na bieżąco monitorować za pomocą telefonu, tabletu lub komputera. Sprzęt pozwala określić położenie zwierzęcia z dokładnością do około 5 m, czyli granica błędu jest niewielka.

Urządzenie możesz podpiąć do obroży, która jest dołączona do zestawu lub do starej obroży pupila. Nadajnik waży jedynie 65 g, dlatego sprawdzi się w przypadku psów ras dużych, średnich i małych.

Tractive Pet TRATR1

Urządzenie pomaga zlokalizować twojego psa, kota lub inne zwierzę domowe. Odczytu możesz dokonać w każdej chwili za pomocą aplikacji na Android lub iOS. Jest ona darmowa.

Cena samego nadajnika jest konkurencyjna, ale to niestety nie koniec wydatków, jeśli zdecydujesz się na ten sprzęt. Jeśli szukasz GPS dla psa bez abonamentu, to zdecydowanie nie będzie produkt dla ciebie. Miesięczna opłata podstawowego pakietu wynosi około 17-22 zł. Łatwo policzyć, że w skali roku generuje to niestety duży koszt.

Bateria w nadajniku pozwala na pracę od 3 do 5 dni. Ładuje się ją za pomocą specjalnych szczypczyków, które należy podpiąć do kontaktu. Naładowany nadajnik przypina się do obroży psa za pomocą dołączonych plastikowych zacisków. Montowanie jest bardzo proste i szybkie, ale nie u wszystkich wzbudza zaufanie. Wielu użytkowników zdecydowało się na zamontowanie specjalnej kieszonki przyczepianej do obroży na nadajnik, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed zgubieniem.
Zaletą urządzenia jest możliwość wyznaczenia strefy, w której pies może się poruszać. Jeśli czworonóg ją przekroczy, to dostaniesz powiadomienie, że pies znajduje się poza tą strefą i będziesz mógł odpowiednio zareagować.