Terrarystyka - artykuły, ciekawostki, poradniki

jak dbac o zolwia wodno ladowego

Jak dbać o żółwia wodno-lądowego?

2022-01-03
Żółwie jako pupile domowe cieszą się dużym uznaniem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Decydując się na kupno gada jako zwierzątka domowego, należy jednak pamiętać, iż będzie on nieco bardziej wymagający niż „standardowe” pupile, takie jak chomik czy świnka morska. Należy zapewnić mu przystosowane do jego życia akwarium z odpowiednim wyposażeniem oraz doedukować się w kwestii żywienia, chorób, zachowań. Wszystko po to, aby nasz żółw żył długo, szczęśliwie i przede wszystkim w pełni zdrowia.
mata grzewcza dla węża

Jaka mata grzewcza dla węża jest najlepsza?

2021-12-01
Węże, podobnie jak inne gady, nie są w stanie samodzielnie utrzymać odpowiednio wysokiej ciepłoty ciała. Dlatego też, w trosce o ich dobrostan, należy zapewnić im źródło ciepła. Wśród dostępnych na rynku produktów na szczególną uwagę zasługuje mata grzewcza dla węża. To praktyczne, niezawodne rozwiązanie. Sprawdźmy, jaka mata sprawdzi się najlepiej.
Co jedzą patyczaki

Co jedzą patyczaki? Jak hodować patyczaka?

2021-10-09
Upodobania ludzi co do domowych pupili są różne. Jedni lubią koty, inni psy, a niektórzy decydują się na hodowlę patyczaków. Te bezkręgowce nie wydają się zbyt wymagające, ale czy jest tak rzeczywiście? Warto poznać zwyczaje patyczaków, a przede wszystkim, co jedzą patyczaki, aby zapewnić im jak najlepszą opiekę. Istotne znaczenie będzie miało również terrarium, dlatego kwestię lokum dla patyczaka także podejmiemy.
terrarium dla agamy

Jakie terrarium dla agamy brodatej jest najlepsze?

2021-06-23
Agama brodata jest jedną z najpopularniejszych jaszczurek, które hoduje się w warunkach domowych. Żyje około 10-12 lat i potrzebuje odpowiednich warunków. Ważna jest nie tylko dieta, ale również zaciszne miejsce, w którym może wypoczywać. Pojawia się więc pytanie, jakie terrarium dla agamy brodatej należy wybrać, by zapewnić jej jak najlepszy byt?
Agama brodata hodowla

Agama brodata hodowla – jak dbać o agamę brodatą?

2021-06-12
Agama brodata cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników gadów. Marszy o tym, aby zaopiekować się agamą brodatą? Hodowla tego zwierzaka wymaga właściwego przygotowania.
hodowla świerszczy

Hodowla świerszczy – jak opiekować się świerszczami? Co jest potrzebne?

2021-05-25
Świerszcze są jednymi z najbardziej popularnych owadów przeznaczanych na karmę dla zwierząt takich jak gekony czy kameleony. Żywi się nimi również inne gatunki gadów i pająki. I choć wydawać by się mogło, że cena ich zakupu nie jest wysoka, miesięcznie może generować jednak spore koszty. Tym bardziej że świerszcze często nie są dostępne lokalnie, co sprawia, że musimy ponosić również koszty związane z wysyłką. Alternatywą jest samodzielna hodowla świerszczy. Na ten krok decyduje się coraz więcej osób. Odpowiedzmy więc na pytanie, jak hodować świerszcze.
Żółw wodno-lądowy w dom

Żółw do domu – ile żyje żółw? Ile kosztuje żółw? Jak opiekować się żółwiem?

2021-05-19
Jaki gatunek żółwia wybrać do domu? Który żółw żyje 100 lat? Jakie terrarium dla żółwia wybrać? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące hodowli żółwi w domu. Sprawdź, jakie gatunki żółwi warto rozważyć, jeśli chcesz rozpocząć przygodę z hodowlą żółwi w domu.
hodowla mrówek

Hodowla mrówek – o czym należy pamiętać?

2021-05-11
Wśród zwierząt, którymi opiekujemy się we własnych domach, coraz częściej poza psami, kotami czy chomikami pojawiają się nieco bardziej egzotyczne gatunki. Są to między innymi mrówki. Nie ma w tym nic dziwnego. Posiadanie własnej hodowli mrówek jest niezwykle ciekawe, a ich obserwacja potrafi wciągnąć na długie godziny. Aby jednak hodowla mrówek przebiegała bez większych problemów, a nasi mali podopieczni czuli się dobrze, musimy wiedzieć, w jaki sposób stworzyć im idealne warunki. Sprawdźmy więc, jak powinna wyglądać hodowla mrówek w domu oraz o czym koniecznie powinniśmy pamiętać.
wąż zbożowy hodowla

Wąż zbożowy hodowla – jak wygląda opieka nad wężem zbożowym?

2021-05-08
Hodowla węży intensywnie przybiera na popularności. Wybór takiego pupila jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób ceniących sobie możliwość obserwacji zwierzęcia. Wprawdzie nie jest to gatunek, który może pełnić funkcję „maskotki”. Nie nadaje się do wspólnych zabaw, głaskania i przytulania. Jednakże jest doskonałym kompanem dla osób uwielbiających obserwować naturalne zachowania i zwyczaje zwierząt. W związku z tym decyzja o zakupie węża bezsprzecznie powinna być szczegółowo przemyślana. Pośród mieszkających w terrariach węży szczególną popularnością cieszy się wąż zbożowy. Jak wygląda hodowla zwierzęcia?
lampa grzewcza dla żółwia

Lampa grzewcza dla żółwia – jaką wybrać?

2021-05-06
Bezsprzecznie w przypadku żółwi temperatura panująca w domu jest zdecydowanie za niska do prawidłowego funkcjonowania żółwiego organizmu. W związku z tym stanowczo należy zadbać o odpowiednie dogrzanie terrarium. Jaką lampę grzewczą dla żółwia wybrać i czemu się z niej korzysta?