- Obroża zaciskowa dla szczeniaka
Ta obroża zwęża się, gdy pies ciągnie, przez co trudniej mu się oddycha. To zdecydowanie nie jest dobry wybór dla szczeniąt, które dopiero uczą się chodzić na smyczy.
Jak ciasno zapiąć psu obrożę?
Obroża powinna być zaciśnięta na tyle mocno, byś mógł włożyć pod nią dwa palce (w przypadku psów ras dużych i olbrzymich) lub jeden palec (w przypadku ras małych i miniaturowych).
Zbyt ciasno zapięta obroża będzie się wbijać w skórę i utrudniać psu oddychanie, a za szeroka może się zsuwać, przez co pies będzie mógł się łatwo z niej zerwać na spacerze.
Rodzaje obroży ze względu na typ zapięcia
- Zatrzaskowa obroża dla psa
Zatrzask typu „klik” jest jednym z najbardziej popularnych typów zapięć. To trwałe rozwiązanie, na którym możesz polegać. Ważne, by zatrzask zapiąć prawidłowo.
- Półzaciskowa obroża dla psa
Część zaciskowa posiada regulację. Taka obroża zaciska się jeszcze bardziej, gdy pies ciągnie, dlatego nie musisz się martwić, że obroża nagle otworzy się podczas spaceru. To zdecydowanie idealny typ dla szczeniąt, młodych psów i wszystkich innych, które uczą się komend.
Ten typ obroży posiada oczko, dzięki któremu obroża zaciska się mocniej podczas ciągnięcia. Prawidłowo wyregulowana obroża zaciskowa nie powinna sprawiać pupilowi bólu czy dyskomfortu.
Rodzaje obroży ze względu na materiał wykonania
Jest bardzo trwała, dlatego najprawdopodobniej posłuży ci na lata. Taki typ obroży nie należy do najtańszych. Warto ją kupić, gdy czworonóg osiągnie już masę ciała dorosłego pupila. Skórzaną obrożę warto przed użyciem zaimpregnować za pomocą specjalnego preparatu. Sprawdź koniecznie zalecenia producenta przed zakupem. Być może produkt nie sprawdzi się dla psa, który uwielbia pływać. To wszystko zależy od skóry i jej impregnacji.