Data modyfikacji:

Gadżety dla psa – zrób prezent swojemu pupilowi

Każdy właściciel czworonoga pragnie od czasu do czasu podarować swojemu pupilowi mały prezent. Niektóre gadżety dla psa nie tylko spodobają się zwierzakowi, ale także będą bardzo przydatne dla ciebie podczas zabawy czy podróży z psiakiem. Przed wami lista ciekawych akcesoriów!

Gadżety dla psa – co kupić?

Zabawki dla psa, gryzaki, wygodne psie kanapy, smycze – lista rzeczy, które ułatwią życie tobie i twojemu psu jest naprawdę długa. Zanim przystąpisz do zakupów, zastanów się, czego najbardziej potrzebuje twój psiak. Wybór gadżetów dla psów jest tak duży, że możesz mieć problem z decyzją.

  1. Wygodne legowisko
  2. Transporter
  3. Miska
  4. Smycz i obroża
  5. Zabawki
  6. Ubranka

Wygodne legowisko – obowiązkowy gadżet dla psa

Legowisko to bardzo ważny gadżet, który powinien znaleźć się w każdym domu zamieszkanym przez psa. Posłanie jest miejscem, w którym twój zwierzak ma się czuć bezpiecznie i wygodnie. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór różnych legowisk, stworzonych z rozmaitych materiałów i tkanin. Niektóre produkty są specjalnie dopasowane do konkretnego wieku psiaka, np. kupując legowisko dla szczeniaka, warto rozważyć zakup takiego, które posiada wodoodporne obicie. Pamiętaj, aby rozmiar posłania był dostosowany do wielkości psa i pozwalał mu na spanie i leżenie w wygodnej pozycji. Dzięki wielu rozmaitym wzorom możesz dokładnie dobrać także wzór legowiska do stylu swojego wnętrza.

Transporter – przydatny podczas podróży z psem

Transporter to bardzo istotna rzecz, szczególnie dla właścicieli małych piesków, którzy często z nimi podróżują. Pies w samochodzie powienien się czuć bezpiecznie i komfortowo. Ponadto w wielu środkach komunikacji posiadanie transportera jest niezbędne do odbycia podróży. Ponadto transporter pozwala zwierzakowi na komfort podróży i oddziela go od potencjalnych zagrożeń np. ataku innych psów.

Miska – niezbędne akcesorium dla każdego psa

Miska dla psa to kolejny bardzo ważny gadżet, który powinien zakupić każdy właściciel psa. Podczas jej wyboru pamiętaj, aby dopasować jej rozmiar do wielkości porcji spożywanych przez twojego zwierzaka.

Smycz i obroża – konieczne gadżety dla psa podczas spacerów

Smycz i obroża przydadzą się, jeśli planujesz spacery ze swoim zwierzakiem i wyprowadzanie go poza swoim domowym ogródkiem. Poza samym wyborem odpowiedniej smyczy ważne jest, aby nauczyć szczeniaka chodzić na smyczy. Obroża to rzecz, na której warto zapisać swój numer telefonu, dzięki któremu w przypadku ucieczki lub zgubienia się zwierzaka jego znalazca będzie mógł się z tobą skontaktować. Przy zakupie smyczy warto zdecydować się na tę, której długość można kontrolować. Takie rozwiązanie pozwoli ci dostosowywać swobodę twojego psa do różnych okoliczności.

Zabawki, czyli ciekawe gadżety dla psa

Zabawki dla psów to temat rzeka. Projektanci gadżetów dla psów cały czas wymyślają nowe, ciekawe zabawki, które sprawią zwierzakowi wielką frajdę. Na uwagę zasługują gry strategiczne dla psiaków np. szachy, w których twój pupil musi wykonać konkretne ruchy, aby zdobyć smakołyk.

Ubranka – gadżet dla psa nie tylko na chłodne dni

Ubrania i buty dla psów to coś, co należy dopasować do charakteru konkretnego psa. Pamiętaj, że zwierzak nie jest zabawką, którą możesz przebierać. Jeśli chcesz, aby twój zwierzak nosił ubranka, obserwuj jego reakcje i to, jak się czuje po ich założeniu. Dobieraj takie kroje i materiały, które będą dla niego wygodne i nie będą ograniczać ruchów.

Autorka: Oliwia Stradowska