Czy wiesz, że potrzeby aktywności fizycznej, gryzienia, węszenia i żucia to fizjologiczne potrzeby psa, które można w prosty sposób zaspokoić za pomocą zabaw na dworze i w domu? Poznaj popularne zabawy z psem na dworze i w domu. Wypróbuj wszystkie i sprawdź, które twój pies polubi najbardziej. Sprawdź, jak bawić się z psem.
Wiele zabaw możesz wprowadzić podczas codziennego spaceru z psem. Piłkę dla psa lub specjalny dysk dla psa należy rzucać na odległość kilku do kilkunastu metrów. Nagradzaj na początku psa, jeśli ten przyniesie ci piłkę z powrotem i będzie chciał bawić się dalej. To doskonałe ćwiczenie dla wszystkich zwierzaków, które mają dużą potrzebę aktywności fizycznej w ciągu dnia.
Wypróbuj też wyrzutnie piłek dla psów.
Do zabawy możesz wykorzystać linę, znalezioną na spacerze gałąź lub szarpak. W zabawie chodzi o to, by siłować się z czworonogiem i nie dać mu zabrać liny czy szarpaka. Oczywiście staraj się, by walka była wyrównana. Pupil poczuje ogromną satysfakcję, gdy wygra.
Ukryj przysmaki w trawie i zawołaj czworonoga, by ten (zachęcony ich zapachem) rozpoczął ich poszukiwanie. To doskonałe ćwiczenie dla wszystkich psów, które uwielbiają węszyć. Wypróbuj tę zabawę, by urozmaicić codzienny spacer z pupilem. Pamiętaj jednak, by uwzględnić wszystkie podane psu smakołyki w dziennej dawce pokarmowej, którą pies może zjeść.
Schowaj się za drzewem i zawołaj czworonoga, gdy ten intensywnie węszy w innym miejscu lub jest zajęty zabawą z drugim domownikiem. Nagródź psa, gdy ten cię znajdzie, za pomocą pieszczot lub smakołyku.
Musisz jednak wiedzieć, że ta zabawa nie sprawdzi się u psów, które cierpią na lęk separacyjny. Utrata opiekuna z pola widzenia może być dla takich psów bardzo stresująca, dlatego w pierwszej kolejności należy popracować nad okiełznaniem lęku.
Oddalaj się od psa i zachęcaj go, by ten za tobą podążał. Za każdym razem, gdy zbliży się do ciebie, nagradzaj go za to, by zmotywować go do dalszej zabawy. To także doskonałe ćwiczenie dla ciebie. Wypróbuj je koniecznie, jeśli chcesz utrzymać zdrową sylwetkę.
Turlaj piłkę w kierunku psa i zachęcaj czworonoga, by ten przynosił ją do ciebie. To nieco zmodyfikowana zabawa w aportowanie, która sprawdzi się w zamkniętej przestrzeni. Musisz jednak mieć nieco miejsca, by zaaferowany piłką pies nie zrzucił wazonu z ławy czy nie przewrócił regału z książkami.
Ukryj przysmaki w zabawkach edukacyjnych lub matach węchowych. Możesz też schować je po prostu pod łóżkiem, w wannie czy pod stołem. Motywowany interesującym zapachem smakołyków pupil będzie podekscytowany i zmotywowany do szybkiego ich odnalezienia.
Zabawa gryzakiem zaspokaja potrzebę żucia i gryzienia u psa, pozytywnie wpływa też na zdrowie zębów, pomaga w walce z kamieniem nazębnym u psa, i dodatkowo doskonale wycisza pupila, dlatego warto podawać pupilowi gryzak do zabawy po spacerze lub wieczorem.